walden-pondمارها اساسا مشکل هستند، زیرا مردم متمایل هستند که آن ها را بترسانند. درست است که بعضی مارها سمی هستند، اما وحشت از مار نباید جنبه عمومی داشته باشد. شکایت ها:
مارها در حیاط یا قلمرو من هستند.
مارها داخل خانه یا گاراژ هستند.
مارها زیر انبار یا عرشه هستند.

TALEMAR1
مارها به استخر شنا چسبیده اند.
ملاحظات ایمنی برای حیوانات خانگی یا بچه ها
چطور برای مار تله بگذاریم؟
یکی از آفاتی که به ویژه می توانند برای خیلی از مردم اقلیم های گرمتر مشکل زا باشند مارها هستند. این ها به ویژه در برخی نواحی همانند کالیفرنیا، فلوریدا و اغلب ایالات جنوبی غالب هستند. راه توصیه شده در طولانی مدت برای رفع مشکل مارها این است که محیط زندگی آن ها را ناخوشایند بسازیم، اما این نمی تواند یک راه حل کوتاه مدت محسوب شود. به این دلیل است که خیلی از مردم تله گذاری را دوست داشته و ترجیح می دهند به این وسیله مارها را از خانه و زندگی خود دور نمایند.
برای گرفتن مار از چه تله هایی استفاده کنیم؟
تله های مختلفی برای گرفتن مارها موجودند و عمده آن ها که بطور تجاری در دسترس هستند بر پایه استفاده از چسب عمل می کنند. تئوری این تله ها این است که مارها به آن ها حمله می کنند، بهشان می چسبند و تا زمانی که جدا سازی انجام نشده در تله می مانند. این معمولا با اسپری کردن چسب با ماده بی ضرری که اثر چسب را از بین می برد انجام می شود. بعد از آن مار از چسب خارج شده و در راهی دور از منزل شما به حرکت خود ادامه می دهد.
تله های دیگر هم در دسترس هستند و خیلی از مردم از تله های قیفی خانگی برای گرفتن مارهای موجود در قلمرو خود استفاده می کنند. با وجود اینکه برخی شرکت ها تله های کشنده برای مارها می سازند، پیش می آید که این تله های قربانی های غیر هدف را هدف قرار داده و میزبان را با مشکلات دیگری مواجه نماید. کسانی که با مشکل مار بطور مکرر روبرو هستند بهتر است از متخصص کمک بگیرند، چون شناسایی مار و ردیابی او توسط متخصص بهتر از این است که با تله گذاری، حیوانات دیگر را به دام اندازید.
طعمه گذاری و انتخاب محل مناسب تله
بهترین تله های تولیدی کارخانجات از طعمه معطر برای جذب مار استفاده می کنند. در این باره باید توجه کرد که همانطور که برخی مردم عادی هم می دانند خیلی از مارها فقط شکار زنده را می خورند و لذا یک طعمه غیر زنده توجه مار را به خود جلب نمی کند.
برای تعیین جای مناسب تله گذاری باید مناطقی مثل حاشیه باغ یا کنار دیوار را در نظر گرفت. در راستای سیمای باغ و نقطه ورود مار، گاهی وقت ها کاملا ممکن است که نقطه ورود مار مورد شناسایی قرار گرفته و تله گذاری در آن انجام شود. عمده تله ها پوشش سخت دارند، بطوری که مارها بعد از در تله افتادن در برابر آفتاب قرار نمی گیرند. با این حال، بعضی تله ها این پوشش را ندارند و بهتر است که در جاهای سایه قرار گیرند.

TALEMAR2
تله های مار کار می کنند، ولی 100 درصد موثر نیستند.
دستکاری مار
بی توجه به گونه و اندازه مار، همیشه باید مراقب مار در تله افتاده بود، زیرا حتی مارهای غیر سمی می توانند توانایی گزش داشته باشند. عمده تله هایی که بطور تجاری در دسترس هستند بطور ویژه طراحی شده اند، بطوری که اشخاص مجبور به دستکاری مار نبوده و می توانند با اسپری اثر چسب را خنثی نمایند. این کار به آن ها اجازه می دهد که مارها را به فاصله مناسب برده و امکان اینکه خزش دوباره آن ها را امکان پذیر سازند فراهم آورند.
تجدید محل مارها
این کار یکی از سخت ترین کارهاست، زیرا تابع نیازمندی های قانونی که از یک ایالت به دیگری فرق می کند است. برای شما بهتر است که مار را در چند مایلی خود رها سازید تا نتواند دوباره قلمرو شما را پیدا کرده و مزاحمت ایجاد نماید.
اکنون شما روش های تله گذاری مار در خانه یا حیاط را یاد گرفته اید. این سایت متمایل است که به شما آموزش داده و اطلاعاتتان را افزایش دهد. با این حال در مواقع برخورد با مشکلات جدی باید با متخصص تماس بگیرید. اگر می خواهید مشکل را خودتان حل کنید، استراتژی ها و کنترل های بیان شده کمک حالتان خواهد بود. اگر نتوانستید مشکل را حل کنید، همانطور که بیان شد، از متخصص کمک بگیرید.
چنانچه مایل هستید فعالیت خود را با صرف هزینه ای معقول تبلیغ نمایید، لطفا اینجا را کلیک کنید.