چاپ
بازدید: 209

کووید19: چطور خودرو( اتومبیل) خود را ضد عفونی کرده و ایمن بمانید؟
با گسترش و شیوع کووید19 در سراسر جهان، همه ما نیازمندیم که رفتارهای خوب بهداشتی که قبلا انجام نمی دادیم پیشه سازیم. این به معنای این است که ما باید مراقبت اضافی برای تمیز کردن و ضدعفونی ساختن اتومبیلمان صورت دهیم. این کار باعث می شود که کرونا از طریق سطوح عموما لمس شونده از قبیل فرمان، دنده، رادیو و دستگیره های در انتقال پیدا نکرده و ما را مبتلا نسازد.


وقت ندارید همه را بخوانید؟ ما سر فصل ها را بیان می کنیم تا یکراست سراغ مورد علاقه های خود بروید.
استفاده از دستکش و ماسک موقع تمیز کردن ماشین
بیرون آوردن کف پوش ها و جارو زدن ماشین
غرق کردن خوب قالی/ کف پوش در آب و صابون
مالش پارچه های داخلی با مقادیر کوچکی از آب و صابون
تمیز کردن سطوح داخلی مکررا لمس شونده با ضد عفونی کننده دارای پایه الکلی
تمیز کردن بیرونی ها با آب و صابون
انداختن دستکش ها در سطل و پارچه ها، لباس ها و اسفنج ها در ماشین شستشو
قبل از همه: از خود مراقبت کنید
بهترین دفاع در برابر کووید19 این است که حرکات خود را محدود نمایید. تعداد زیادی از مردم از خانه کار می کنند و هر چند هنوز قرنطینه وجود دارد، مردم هنوز نیازهای خود را از مغازه ها و محل های کار تامین می کنند. تا جایی که ممکن است از رانندگی اجتناب نمایید و در صورت نیاز به رانندگی با خود ضد عفونی کننده دست دارای پایه الکلی همراه داشته باشید.
وقتی مجبور به مسافرت هستید، خطوط راهنمای زیر را برای ضدعفونی ماشین از داخل به بیرون مورد توجه قرار دهید.

COVIDCAR1
گام 1: اول از خودتان مراقبت و محافظت کنید
قبل از گام گذاشتن در مسیر تمیز سازی ماشین، مهم است که وسایل پوششی حفاظتی را مورد استفاده قرار دهید. اگر می توانید، یک جفت دستکش لاستیکی کیفیت بالا و ماسک صورت تهیه کنید، زیرا از سطوح غبار آلود تعداد زیادی از ذرات غبار وارد هوا می شوند. جهت حفاظت لایه بیرونی پوست، قبل از پوشیدن دستکش از مقدار دست و دل بازانه ای ضد عفونی کننده الکلی استفاده کنید. حتی اگر عادت دارید که تمیز کردن اتومبیل را با استفاده از شلوار کوتاه و تی شرت انجام دهید، ما این بار به شما توصیه به پوشیدن جین و پیراهن آستین بلند می کنیم تا تماس مستقیم با پوست خود را به حداقل برسانید.

COVIDCAR2
گام 2: یک تمیز کردن معمولی
تمیز کردن ماشین را به روش معمولی صورت دهید. سراغ زیراندازهای کف و کثافات آن ها بروید. از جاروبرقی استفاده کنید و چرک ها و کثافات گوشه ها را کاملا بزدایید. در حال کار، صندلی ها را هم خوب جارو کنید. به خاطر داشته باشید که کثافات دفع شده را بطور موثری دفع کنید. ترجیحا از کیسه آشغال استفاده کنید و آن را بلافاصله داخل سطل زباله اصلی بیندازید. کیسه را در هر جایی که دستتان می رسد پرتاب نکنید تا فردی بطور ناخواسته با آن تماس حاصل ننماید.

COVIDCAR3
گام 3: استغراق
یک وان بزرگ آب بیاورید و دترجنت معمولی یا صابون مایع به آن افزوده و مخلوط کنید. تمام فرش ها و زیر اندازها را داخل آن انداخته و آن ها را مستغرق نمایید. اگر مصنوعات قابل جدا شدن دیگری دارید، آن ها را هم از ماشین خارج کرده و داخل وان کنید. حداقل سی دقیقه فرصت دهید و بعد از خارج کردن محتویات وان، آن ها را برای خشک شدن جلو آفتاب بگذارید.

COVIDCAR4
گام 4: خوب بمالید
برای مصنوعات غیر قابل جدا شدن از ماشین، یک مخلوط جداگانه صابونی تهیه کنید تا جهت مالش مورد استفاده قرار گیرد. اسفنج را داخل مخلوط کنید. آن را فشار دهید تا روی ماشین تراوش نکند. از اسفنج برای مالش صندلی ها، پارچه های درب و دسته صندلی استفاده کنید. گوشه ها را فراموش نکنید. ما بهتان توصیه می کنیم که آستر سقف را هم با همین محلول مالش دهید.

COVIDCAR5
گام پنج: متوجه جزییات شوید
اکنون که ماشین شما جارو کشیده شده و تمیز شده است، وقت آن رسیده که به جزییات توجه کنید. یک ضد عفونی کننده با پایه الکلی برداشته و اسفنج را با آن خیس کنید. تمام قسمت های پلاستیکی از قبیل قاب و پنل درب، کنسول مرکزی، داشبورد، پوشش های ستون های بین درب ها و اطراف پنجره اتومبیل را مالش دهید. صندوق عقب ماشین را فراموش نکنید، زیرا اینجا جایی است که آیتم های خارجی به شکل خرید و کیسه های خرید در آنجا مستقر می شوند. به خاطر داشته باشید که ضد عفونی کننده را برای جاهای عموما لمس شونده از قبیل فرمان، دنده، کلیدهای بالا و پایین برنده شیشه ها، آینه تماشای عقب، باز کننده درب سوخت و باز کننده درب کاپوت ماشین استفاده نمایید.

COVIDCAR6
گام شش: بیرون
اکنون وقت آن است که به جزییات بیرونی بپردازیم. یک شستشوی صابونی بیرون را تمیز می کند، ولی در مصرف صابون سخاوتمند بوده و جاهای عموما لمس شونده از قبیل دستگیره های درب، آینه های بغل، روکش رینگ را فراموش نکنید. اجازه دهید که صابون پنج دقیقه بماند. بعد ماشین را شسته و آنگاه با پارچه خشک، آب اضافی را بگیرید.

COVIDCAR7
گام هفت: تمیز کاری
اکنون که کار ماشین تمام شده است، وقتش است که دستکش ها، پارچه های مازاد و دیگر مواد دفع شدنی را به گونه ای مناسب دفع نمایید. تمام لباس ها و پارچه های شستشوی ماشین و اسفنج ها باید مستقیما داخل ماشین لباسشویی شوند و شما باید یک دوش طولانی بگیرید. بعد از همه این کوشش ها، بعید است بخواهید لباس هایتان را در اطراف و اکناف انداخته و مسبب آلودگی سطوح گردید.پس با ایمنی و کنشگری با هر چیزی که قبلا تمیز شده است تا کنید.

نکته اول: چنانچه متن بالا نیاز شما را بر آورده نکرده است، کلیدواژه خود را در قسمت جستجو( بالای صفحه) وارد کرده و مقالات مرتبط با خواسته خود را ملاحظه نمایید. شاید یکی از آن ها بر طرف کننده نیاز شما باشد
نکته دوم: در صورت تمایل به اخذ مشاوره تلفنی از قوانین مشاوره، مندرج در بالای صفحه یا صفحه نخست، کسب اطلاع نمایید.
نکته سوم: چنانچه مایل هستید فعالیت خود را با صرف هزینه ای معقول در سایت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید، لطفا اینجا را کلیک کنید.