walden-pondآلاینده های نوظهور(کد 0139)

راهنمایی ضروری: اغلب قریب به اتفاق مطالب این سایت ترجمه خود ما هستند. با توجه به اینکه برخی از این مطالب برای خواننده ایرانی ابهام و سرگشتگی ایجاد می کند، گاه مجبور به ارائه توضیحات اضافی هستیم. از آنجا که برای همه خوانندگان واجب و ضروری است که مطالب ترجمه را از توضیحات اضافی تشخیص دهند، تمام توضیحات اضافی را بصورت نوشته های کج دارای خط زیرین آورده ایم.
چه هستند؟
یعضی وقت ها مواد شیمیایی که قبلا ردیابی نشده بودند( یا در غلظت های بسیار کمتری پیدا شده بودند) در منابع آب پیدا می شوند. این آلاینده ها، "الاینده های نوظهور مورد توجه" یا به اختصار "آلاینده های نوظهور" نام گذاری شده اند. آلاینده های نوظهور مهم هستند، زیرا خطر آن ها برای تندرستی انسان یا محیط زیست، کاملا درک نشده اند.


محصولات دارویی، محصولات مراقبت شخصی و محصولات مختل کننده غدد درون ریز مثال های ساده ای از آلاینده های نوظهور هستند. تا 90 درصد داروهای دهانی از بدن انسان عبور کرده و به منابع آب می رسند. محصولات مراقبت شخصی( صابون ها، وسایل آرایشی، عطر و ادکلن ها) هم وارد منابع آبی می شوند. مختل کننده های غدد درون ریز موادی هستند که ممکن است در عملکرد هورمون های بدن اختلال ایجاد کنند. مقادیر نادری از این آلاینده ها ممکن است در آب های سراسر کشور یافت شوند. سازمان حفاظت از محیط زیست ایالات متحده بر روی فهم چندین آلاینده نوظهور، از قبیل پرکلرات، مواد دارویی، ترکیبات مختل کننده غدد درون ریز و محصولات مراقبت شخصی کار می کند.
باید نگران باشیم؟
با پیشرفت های آزمایش و پژوهش های تندرستی، متخصصین، خطرات بالقوه جدید آب آشامیدنی ما را یاد می گیرند. در بسیاری موارد، خطرات محتمل هنوز بخوبی شناخته نشده اند.
چطور بدانیم در آب هستند؟
برای بسیاری خطرات جدیدا کشف شده هنوز آزمایش خانگی وجود ندارد. در بعضی موارد، (blue)آزمایشگاه های ایالتی(blue) می توانند این ترکیبات را تست کنند، یا حرفه ای های محلی می توانند تصفیه آن ها را مورد توجه قرار دهند. سازمان های هوادار سلامت مردم و پرسنل دولتی هم می توانند پژوهش هایی را راهبری کنند تا برخی از این آلاینده ها را شناسایی نمایند.
چطور می توان جلو آن ها را گرفت؟
برای کسب اطمینان از اینکه خود را در برابر آلودگی های اینگونه محافظت کرده اید، باید هم وسایل تست سختگیرانه داشته باشید و هم استانداردهای مستقل را در اختیار بگیرید. متخصصین در حال تست کردن، مستمرا کار می کنند تا استانداردهای جدید را برای مقابله با خطرات نوظهور ارائه دهند. برای پیدا کردن اختیارات، محصولات تصفیه آب مجوز دار مندرج در کتابچه راهنمای انجمن کیفیت آب را جستجو کنید، یا یک حرفه ای محلی پیدا کنید که بتواند گام های تصفیه آب را بخوبی برای شما شرح دهد.

#آلاینده_نو_ظهور

صفحه نخست

مهم: اگر اطلاعات خود را بیش از مطالعه و خواندن، از طریق شنیدن به دست می آورید بهتان توصیه می کنیم که "چرا مشاوره تلفنی!؟" را بخوانید.

نکته اول: چنانچه متن بالا نیاز شما را بر آورده نکرده است، کلیدواژه خود را در قسمت جستجو( بالای صفحه) وارد کرده و مقالات مرتبط با خواسته خود را ملاحظه نمایید. شاید یکی از آن ها بر طرف کننده نیاز شما باشد
نکته دوم: در صورت تمایل به اخذ مشاوره تلفنی از قوانین مشاوره، مندرج در بالای صفحه یا صفحه نخست، کسب اطلاع نمایید.
نکته سوم: چنانچه مایل هستید فعالیت خود را با صرف هزینه ای معقول در سایت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید، لطفا اینجا را کلیک کنید.

چنانچه به یکی از دو مقوله "بهداشت" و "محیط زیست" علاقمند هستید، یا کلا نسبت به هیچیک از این دو مقوله نگاه خوبی ندارید، به شما اکیدا توصیه می شود اینجا را کلیک کنید.