walden-pond

comtobeفضولات موش و موش صحرایی( کد 0447)

micedrop

فضولات موش و موش صحرایی(کد 0129)

اگر با مطالعه متن زیر هم موفق به اطمینان از موجودیت فضله موش در خانه و محل کار نشدید با ما تماس بگیرید، اما قبلا بهتر است "چرا مشاوره تلفنی؟" و "قوانین مشاوره تلفنی" را مطالعه نمایید.

خیلی ها برای گرفتن و شکار موش دنبال فضله آن می گردند.در واقع این روش که از روی آثار باقیمانده ,به دنبال تولید کننده اثر بگردیم , روشی است که در کنترل بسیاری از آفات به کار گرفته می شود.به ویژه وقتی گفته می شود که هر موش روزانه 70 تا 150 فضله از خود باقی می گذارد ,منطقی است که فضولات را برای پیدا کردن این جوندگان خز دار مورد توجه قرار دهیم.مشکل شناسایی است که باید از روی این فضولات صورت پذیرد.عموما فضولات موش با فضولات موش صحرایی اشتباه گرفته می شود و برعکس و این در حالی است که گاه اشتباه در تشخیص فضولات موش و سوسک حمام هم پیش می آید.ما در اینجا به آرزو و رویای شما که تشخیص فضولات موش و موش صحرایی است جامه عمل خواهیم پوشانید.
فضولات موش
مقدار:همچنان که بیان گردید موش در هر روز بین 70 تا 150 فضله تولید می کند و این می تواند نشانه ای از اینکه شما در جوار چه جونده ای زندگی می کنید باشد.
مکان:پشت کشو نقره آلات, عقب جعبه های غذا, زیر سینک آشپزخانه و یا قسمت های عمیق داخل آبدارخانه ها بسیار ممکن است که فضولات موش پیدا شوند.اگرچه بعضی از این جاها,جاهایی هستند که سوسک های حمام هم فضولات خود را می ریزند.جدا از مقایسه چشمی خیلی نزدیک, راه دیگر برای تشخیص فضولات سوسک حمام و موش این است که فضولات موش بر خلاف سوسک حمام روی دیوار دیده نمی شوند.راه دیگر برای تشخیص آنها توجه به این نکته است که فضولات سوسک حمام ,گرده ماهی دارند و بیشتر به دانه شبیه هستند.
شکل:فضولات موش حدودا یک چهارم اینچ (6 میلی متر) و دوکی شکل (دراز و باریک) هستند.اگر آنها از نزدیک مشاهده شوند, ممکن است وسطی چاق تر و انتهاهایی نوک تیزتر داشته باشند.معمولا آنها همانند کمان,خمیده هستند.
رنگ:وقتی تازه باشند سیاه رنگند اما با قدیمی بودن خاکستری یا کپکی می شوند.

micedrop2
فضولات موش صحرایی
مقدار:حدود 40 تا 50 فضله در روز در گروههایی کوچک یا بزرگ ریخته می شود.
مکان:جایی که موش های صحرایی ممکن است زندگی کنند و یا عبور نمایند که عموما دور از انسان هاست.موش صحرایی های قهوه ای جاهای پست و نمدار را می پسندند در حالی که سیاه ها کوهنورد هستند.موش صحرایی ها عموما در جاهایی همچون اتاقک های زیر شیروانی,گاراژها, فاضلاب روها, زیر زمین ها , بالا پشت بام ها و غیره یافت می شوند.
شکل:بزرگتر از فضله موش است; حدود سه چهارم اینچ(حدود 2 سانتیمتر) طول و یک هشتم اینچ (سه میلیمتر) قطر دارند.آنها خمیده و سوسیس مانند با انتهاهای تیز بوده و در شکل یا اندازه متفاوتند.
رنگ:وقتی تازه باشند تیره و نرم و با سطحی نمناک و درخشان هستند.وقتی کهنه شوند رنگ خاکستری تیره را به خود گرفته و دارای بافت غباری ترد می گردند.
آنها چه معنایی می دهند؟
ردیابی و توجه به فضولات موش و موش صحرایی به یادگیری اندازه موش ها و تعداد احتمالی جونده هایی که به کالاها و مایملک شما هجوم می آورند منجر شده و شما را متوجه می کند که آیا هنوز آنها فعال هستند.
برای نمونه اگر شما چندین فضله با اندازه های مختلف پیدا کنید یعنی اینکه موش ها محتملا در حال زاد و ولد هستند.فضله های کوچک نشان دهنده بچه موش ها هستند.
سن فضله ها شاخص مهم دیگری است که فعالیت گذشته و حال موش ها را نشان می دهد.اگر می خواهید تازگی آنها را کنترل کنید,هرگز این کار را با دست های برهنه انجام ندهید زیرا آنها می توانند امراض و بیماری های باکتریایی را منتقل نمایند.برای کنترل فعالیت هجومی آنها,به سادگی فضولات را تمیز کنید و ببینید که آیا مجددا تازه می شوند.
فضولات موش ها و موش های صحرایی حامل بیماری های خطرناک هستند.ادرار آنها(به ویژه وقتی خشک می شود) و مدفوعشان , ذخایر غذایی و ظروف را آلوده می کنند.ما نمی توانیم همه جاهایی که موش ها آلوده کرده اند را شناسایی و پیدا کنیم!از طرفی درمان شما در هنگامی که هنوز در معرض حمله و هجوم موش ها هستید غیر قابل توصیه است.تمامی جاها باید تمیز شوند و خانه شما باید از تهاجم آینده موش ها در امان بماند.تله موش و طعمه سمی هجوم طولانی مدت جونده های اینچنینی را متوقف نمی کنند و باعث نمی شوند که آدم ها در معرض خطرات تندرستی این آفت ها قرار نگیرند.

هشت راه مناسب خلاصی از شر موش، تله چسبی موش چیست؟، مبارزه و کنترل موش های خانگی، رهایی از شر موش داخل دیوار و داکت

فضولات_موش_موش_صحرایی#

موش گیری!؟

اگر مایل هستید کار گرفتن موش را خودتان انجام دهید و در عوض پرداخت هزینه کلان به حرفه ای ها فقط از یک حرفه ای کمک فکری گرفته و با دانستن فوت کوزه گری، عملیات حل  مشکل را خودتان انجام دهید هم می توانید از مشاوره تلفنی استفاده نمایید.

صفحه نخست