walden-pondصرف نظر کردن از صدای موشی که از میان سقف کاذب می دود,آن را ناپدید نمی کند.یک جفت موش می توانند در هر سال 10 بچه به دنیا بیاورند.موش ها عایق بندی ها,کالاهای کاغذی و البسه ذخیره شده را می جوند تا مواد لانه سازی برداشت کنند.دندان های موش مدام رشد می کند و این امر جویدن موش ها را تحریک می کند.همین موضوع باعث آسیب رسانی به سیم های برق شده و آتش سوزی ایجاد می کند.هر سوراخ به اندازه یک سکه ده سنتی یا بیشتر باعث ورود موش به خانه شما می شود.موش های داخل دیوارها مسیر راحتی به سوی اتاق زیر شیروانی پیدا می کنند.برای حل مشکل آفت خود به طور موثر,در گام نخست باید خانه را ضد موش ساخته و آنگاه موش های داخل را حذف نمایید.

mice
ضد موش سازی خانه
1
در ابتدا سوراخ ها و ترک های بیرون خانه که در سطوح پایینی قرار گرفته اند را جستجو کنید.در جستجوی سوراخ های پوشیده نشده, اطراف لوله ها, آبگذرها, کابل های تلفن و تهویه های خشک کن را چک کنید.اتصالات بین زیربناهای فونداسیون و دیوارها را چک کنید و قالب بندی تهویه های فونداسیون و پنجره های زیر زمین را بازرسی نمایید.
2
قالب بندی پنجره و دیوار را بررسی کنید و در برسی ها لبه بام را به اندازه درزگیر اطراف تهویه های دیواره بالای سرستون , دودکش و تهویه روی بام جدی بگیرید.
3
سراسر درزهای نیم اینچی یا کوچکتر را با استفاده از درزگیر های با درجه خارجی پوشش دهید.درزهای یک چهارم اینچی یا بزرگتر را با درزگیر بپوشانید.
4
کلاف های فولادی ضد زنگ ضخیم را داخل درزهای بزرگتر فرو ببرید.با استفاده از پیچ گوشتی تخت کلاف فولادی را داخل جایش فشرده سازید.
5
برای پوشش درز گرفته شده(بند 4) درزگیر با درجه خارجی را با ضخامت کافی مورد استفاده قرار دهید.
6
موقتا با درزگیر فولادی سقف سوراخ های بزرگ یا جاهای پوسیده را وصله نمایید.به اندازه دست کم دو اینچ بزرگتر از آسیب,تکه ای از درزگیر را با قیچی آهن بری ببرید.با پیچ گوشتی و پیچ های ورقه های فلزی درزگیر را به جای آسیب دیده پیچ کنید.
ریشه کنی موش
1
اتاقک زیر شیروانی یا دیواره بالای سرستون ها را برای پیدا کردن جاهایی که با ادرار علامت گذاری شده اند مورد بررسی قرار داده و در ضمن مسیر فضولات موش که دانه های سیاه کوچکی با اندازه برنج هستند را پیدا کنید.موش ها گوشه ها و کنج های لبه بام را جستجو می کنند و نزدیک کف پوش هایی که مواد مورد نیاز لانه سازی را فراهم می کنند دیده می شوند.آن ها برای حفاظت اضافی در طول تیرهای سقف و دیوارها حرکت می کنند.
2
تله های فنری را در طول رد موش ها بگذارید.در طول تیرهای سقف دو تله را کنار به کنار قرار دهید.طعمه ها را در انتهای مخالف تله و جلو مسیر حرکت موش ها بگذارید.وقتی از یک تله منفرد استفاده می کنید, انتهای تله طعمه گذاری شده را در برابر تیر سقف قرار دهید.
3
تله ها را داخل سقف های کاذب بگذارید و در نقاطی مثل لوله کشی و درزو شکاف های حرارتی قرار دهید.این جاها,جاهایی است که موش ها می توانند همچون راههای مندرج در گام 2 از طریق آن ها از سقف خارج شوند.در صورت نیاز تله ها را در شکاف های بین تیرهای سقف قرار دهید.
4

روزانه تله ها را چک کنید و ضمن درآوردن اجساد,طعمه های قدیمی یا خورده شده را تازه کنید.تله ها را با دستکش لاستیکی دستکاری کنید چون لاشه موش ها ارگانیزم های بیماریزا را منتقل می کنند.تله های فنری(کشته گیر) بیشترین شانس را دارند که موش های سقف را نیست و نابود کنند.طعمه های سمی هم موش ها را از بین می برند,اما موش ها ممکن است در دیوارها یا فضاهای بسته از بین بروند و شما نتوانید اجساد آن ها را خارج نمایید.
چیزهایی که نیاز دارید
کلاف فولادی ضخیم ضد زنگ
پیچ گوشتی تخت
نردبان تاشو
درزگیر خارجی
تلمبه درزگیری
درزگیر سقف
قیچی آهن بری
پیچ های ورقه فلزی
تله موش های فنری
طعمه موش وارفارین
نکات
در سقف از طعمه های خوشبو مثل گوشت نمک سود شده یا کره بادام زمینی برای جذب موش های در جستجوی غذا استفاده کنید و هر چهار روز یکبار تله ها را به محل های جدید منتقل نمایید.
در طول لبه بام آسیب آب را بطور دایمی تعمیر نمایید.این کار با جایگزینی چوب آسیب دیده و حل مشکل زهکشی انجام خواهد شد.موش ها تمام چوب فاسد شده را براحتی می جوند.
باریکه های مقاوم در برابر تغییرات آب و هوا در اطراف درب هایی با اتصالات ضعیف بخوبی موش ها را در خارج از خانه ها نگاه می دارند.
آگاهی ها
اگر شما شکاف ها را در جاهایی که خطوط برق وارد خانه می شوند لکه گیری می نمایید, از یک متخصص حرفه ای برق بخواهید که ورودی ها را بطور ایمن بپوشاند.ممکن است اتصالات ویژه مورد نیاز باشد.
اگر اتاقک های زیر شیروانی یا دیوارهای بالای سر ستون به شما اجازه دسترسی ندهند از طعمه مسموم استفاده کنید.طعمه ها را بطور مستمر برای 15 روز فراهم نمایید.طعمه های شامل وارفارین موجب از دست رفتن آب بدن موش شده و موش را از طریق خونریزی داخلی به کشتن می دهند.در اتاقک های زیر شیروانی یا دیوارهای بالای سر ستون و سقف هایی که در مناطق خشک و گرم قرار گرفته اند جسد موش بدون ایجاد بوی بد خشک می شود.در مناطق مرطوب موش سمی می گندد.بو ممکن است به سکونتگاه نفوذ کند و چند روزی میهمان خانه های گرم شما گردد.