walden-pondجونده ها شامل موش خانگی, سنجاب,جونده نروژی و بندیکوت هستند که از مخرب ترین آفات شهری به حساب می آیند.آن ها عموما فعالیت شبانه دارند.
آن ها توانایی اسیب زدن به ساختمان و مایملک را دارند.علاوه بر این آن ها ضمن ایجاد خسارت به سیم های مدار اتصال کوتاه,سیم های رایانه و دیگر سیم های شبکه,لوله های گاز و آب, مواد غذایی را هم آلوده می سازند.
آن ها بیماری هایی را به انسان منتقل می کنند که در میان آن ها می توان به تب موش گزیدگی, لپتوسپیروزیس(کبد آلوده شده با آب عجین شده با ادرار جونده) و طاعون اشاره کرد.علاوه بر این ها فضله ها و ریزش موهای جوندگان باعث عطسه و دیگر واکنش های آلرژیک انسان می گردد


جونده ها یک تا سه سال عمر می کنند.آن ها حس چشایی قوی و حافظه فوق العاده دارند.
جوندگان خانگی معمولا یک سال زندگی می کنند,در حالی که بندیکوت ها حدود سه سال زنده می مانند.
دوره بلوغ بندیکوت ها 60 روز و از ان جونده های خانگی سه تا چهار هفته است.دوره حاملگی 3 هفته می باشد.
در موقعیت های مناسب , سالانه هر موش خانگی ماده 150 تا 250 بچه به دنیا می آورد.این میزان برای بندیکوت ها 200 الی 250 می باشد.
روش مبارزه
مبارزه ای که به منظور کنترل جوندگان و موش ها صورت می گیرد , ترکیبی از طعمه گذاری,تله گذاری و ضد جونده سازی است.
طعمه گذاری:به منظور کنترل موش ها و جونده ها در محیط ساختمان که روش چالش بر انگیزی می باشد, از کیک برومودیولن و فسفات روی به عنوان طعمه استفاده می شود.این امر با کاهش جمعیت موش ها موفقیت آمیز محسوب خواهد شد.
همچنان که بیان شد موفقیت روش طعمه گذاری وقتی است که در ترکیب با تله گذاری و ضد جونده سازی صورت گیرد.
تله گذاری:در این روش از تله های چسبی, ایستگاههای طعمه جونده, قفس های جونده و ... استفاده می شود.تله گذاری باعث می شود که آسیب های حاصله از وجود جونده ها در محوطه موجودیت پیدا نکند

gaurdmice1

gaurdmice2

gaurdmice3

gaurdmice4

gaurdmice5

gaurdmice6

 

ضد جونده سازی:بعد از بازرسی و گرفتن نقطه نظرات مشتری ها , این روش مبارزه پیشنهاد می شود.این امر به معنای اصلاح لوله هایی که در حوزه زهکش از جوندگان حفاظت می کنند, لوله های آزبست سیمان, کابل های برق,لوله های گاز و ... است.این کار باعث می شود که جونده ها نتوانند با بالاروی از لوله ها خود را به محوطه ساختمان برسانند

gaurdmice7

gaurdmice8

gaurdmice9

gaurdmice10
محوطه تجاری:
به منظور کنترل جمعیت جونده ها, استفاده از ایستگاههای طعمه گذاری در اطراف محوطه و اصلاح لوله های حفاظتی توصیه می گردد.با اصلاح لوله های حفاظتی جونده ها,جونده ها قادر به بالاروی نخواهند بود.استفاده از ایستگاههای طعمه گذاری جونده ها پد چسب طعمه را از محیط بیرونی حفاظت کرده و مانع از این می شود که حیوانات غیر هدف آسیب ببینند.
مزایا:
طرح ها فوق العاده کارآ بوده و باعث آرامش فکری انسان می شوند.
بعد از بازرسی و حسب نیاز کار انجام خواهد شد.
ما توصیه های پیشگیرانه ای می دهیم تا جمعیت موش ها و جوندگان در محوطه کنترل گردند.
توالی سرویس ها
بنا به توصیه ما پایش ها هر 15 روز یکبار توسط تکنیسین ها انجام شده و شما را به هدف خویش رهنمون خواهد نمود.
روش های پیشگیرانه جوندگان:
تمام سوراخ های ساختمان و محوطه مسکونی باید بسته شوند.
درب ها باید بخوبی بسته شوند, در ورودی درب ها هیچ سوراخی نباید موجود باشد و محوطه ساختمان باید بخوبی تمیز شود.
گاراژ باید بخوبی تمیز شود و درب سطل های زباله باید همیشه بسته بماند.
استفاده از ایستگاههای طعمه گذاری جوندگان در محوطه کاملا قابل توصیه است, زیرا این امر پد چسب/طعمه را از درون محافظت می کند.این امر باعث می شود که طعمه مورد استفاده آفات غیر هدف قرار نگیرد.
در لوله های زهکش ساختمان حفاظ لوله هایی که مورد استفاده جوندگان قرار دارند مورد توجه قرار گرفته و مانع از این می شود که جونده ها با بالاروی خود را به محوطه ساختمان برسانند.
در ساختمان , جفت کردن مناسب سیم های کابل ,سیم های برق و ... باید انجام گیرد.
شاخه های درختانی که در فاصله کمتر از یک و نیم فوتی ساختمان قرار گرفته اند باید بریده شود.