چاپ
بازدید: 2397

دانشمندان بر این باورند که سوسک ها 250 میلیون سال قدمت داشته و از دوره کربونیفر در زمین ظاهر شده اند.تخمین زده شده است که بیش از 4500 گونه سوسک در سراسر جهان وجود دارد.هر ساله افسانه های زیادی در باره این حشرات ساخته و پرداخته می شود,از جمله اینکه در هر بار سوسک ها می توانند نفس خود را ساعت ها نگه دارند.در اینجا ما جواب هایی برای سوالاتی که مکررا پرسیده می شوند می دهیم.یکی از این سوالات این است که "آیا سوسک ها می توانند شنا کنند؟" و دومین سوال "چطور سوسک ها در آب سفر می کنند؟" می باشد.


آیا سوسک ها می توانند در آب باقی بمانند؟
خیلی از گونه های سوسک ها ترجیح می دهند که نزدیک منابع آب زندگی کنند,اما تعداد کمی می توانند به مدت طولانی در آب زندگی کنند.در حالت استغراق کامل,سوسک ها می توانند تا 40 دقیقه نفس خود را نگهداری نمایند.
چطور سوسک ها نفس می کشند؟
سوسک ها از طریق دهان خود تنفس نمی کنند.در عوض,اکسیژن از طریق سوراخ های ریز واقع در سینه شان وارد بدن آن ها می گردد.به این سوراخ های تنفسی,دم روزن گفته می شود.اکسیژن در سراسر سیستم لوله های نای جریان یافته و در تمام قسمت های بدن حشره توزیع می گردد.
آیا سوسک ها می توانند شنا کنند؟
بعضی از گونه های سوسک ها می توانند شنا کنند اما مدل شنا کردن آن ها وفق انتظار شما نیست.در حقیقت,روش شنا کردن آن ها با "شناوری" بهتر توضیح داده می شود.در حالی که معمول نیست که سوسک ها با شنا خود را از طریق زهکش های کف و توالت داخل ساختمان کنند, این امر عملا اتفاق می افتد.سوسک ها به سادگی دم روزن های خود را می بندند تا آب وارد بدنشان نشود و آنگاه شروع به مسافرت به زهکش می کنند.
آیا سوسک ها بدون سر زنده می مانند؟
وقتی نیاز کمی به اکسیژن وجود داشته باشد سوسک ها دم روزن های خود را می بندند.این امر از دست رفتن آب را تنظیم می کند بطوری که بخار آب ارزشمند بدن آن ها از دست نمی رود.به خاطر اینکه سوسک ها از دهانشان برای تنفس استفاده نمی کنند می توانند بدون سر تا یکهفته زنده بمانند.سوسک بدون سر در نهایت خواهد مرد زیرا بدون دهان نمی تواند بخورد یا بیاشامد.
حال سوال این است که آیا سوسک ها در آب باقی می مانند؟مسلما!آن ها می توانند حتی بدون سر زنده بمانند.با توانایی منحصر به فردی مثل این, مشخص خواهد شد که چرا سوسک ها میلیون ها سال در زمین باقی مانده اند.با این حال,با مدیریت حرفه ای ما سوسک ها برای مدت طولانی در محیط زندگی شما باقی نخواهند ماند.برای رهایی از شر آن ها همین امروز با ما تماس بگیرید.