walden-pondهر کسی اواز مورد علاقه مردم اسپانیا را شنیده است:"لا کاکروچا"این آواز در باره سوسکی است که چون یکی از شش پایش را از دست داده است قادر به راه رفتن نیست.در حالی که آواز ممکن است دوست داشتنی بچه ها بوده و برای بزرگترها فرح انگیز باشد, بسیار غیر محتمل است که بر افرادی که این آفت منتقل کننده بیماری و این موجود نفرت انگیز را خوب می شناسند اثر گذار باشد.
اغلب صاحبخانه ها در باره خطرات تندرستی و ایمنی مرتبط با عفونت های سوسک چیزهایی می دانند.آن ها در باره حساسیت ها و آسم نشات گرفته از مواد آلرژی زای سوسک آگاه بوده و خوب می دانند که سوسک ها دارای میکروب ها و باکتری های شناخته شده ای هستند و آن ها را از جایی به جایی دیگر منتقل می نمایند.آنچه که ممکن است بیشتری ها ندانند این است که سوسک ها در عین حال موجودات جالبی هستند.این آفت های انعطاف پذیر رفتارها و عادات قدیمی دارند که به آن ها برای بقا و زنده ماندنشان کمک می کند.برای مثال,سوسک ها 75 درصد وقتشان را در استراحت سپری می سازند و می توانند در درجه حرارت هایی به سردی 32 درجه فارنهایت پایدار بمانند.

COCK10
در اینجا ده تا از جالبترین حقایق در باره سوسک ها عنوان شده اند:
1-یک سوسک می تواند یک هفته بدون سر زنده بماند.به خاطر سیستم گردش خون باز آن ها و اینکه آن ها از طریق سوراخ های کوچکی در بخش هایی از بدنشان تنفس می کنند, برای تنفس وابسته به دهان یا سر نیستند.سوسک ها فقط به خاطر این در نبودن دهان می میرند که قادر به نوشیدن آب نیستند.در واقع این تشنگی است که سوسک ها را می کشد.
2-سوسک ها می توانند نفس خود را 40 دقیقه نگه داشته و برای نیم ساعت در آب بصورت مستغرق زنده بمانند.آن ها معمولا نفسشان را برای تنظیم از دست دادن آب نگه می دارند.
3-سوسک ها می توانند تا 3 مایل در ساعت راه بروند.این بدان معنی است که میکروب ها و باکتری ها خیلی سریع در سراسر خانه پخش می شوند.
4-سوسک های آلمانی نوزاد در مدت 36 روز بالغ می شوند.در حقیقت, سوسک های آلمانی عمومی ترین سوسک ها هستند و در شیوع بیماری ها و واکنش های حساسیت زای بسیاری از مردم نقش اساسی ایفا می کنند.
5-یک بچه سوسک یک روزه که به اندازه ذره یک غبار است می تواند به سرعت والدینش حرکت کند.
6-سوسک های امریکایی به شدت به طرف نوشیدنی های الکلی,به ویژه شراب, جذب می شوند.آن ها محتملا به طرف الکل مخلوط با رازیانه و شکر جذب می شوند.
7-بزرگترین سوسک دنیا که در امریکای جنوبی زندگی می کند شش اینچ طول دارد و فاصله دو بال آن به یک فوت می رسد.سوسک های معمولی اندازه ای از نیم تا دو اینچ دارند.
8-سوسک ها در دوره کربونیفر و در 280 میلیون سال قبل به وجود آمده اند.
9-بیش از 4000 نوع سوسک در دنیا شناخته شده اند,اما عمومی ترین آن ها سوسک آلمانی,سوسک با نوار قهوه ای و سوسک امریکایی می باشد.
10-به خاطر اینکه سوسک ها موجوداتی خونسرد هستند می توانند تا یک ماه بدون غذا زندگی کنند اما تنها می توانند تا یکهفته بدون آب زنده بمانند.
این حقایق ثابت می کنند که سوسک ها سازگار ترین موجودات کرده زمین بوده و لذا به سختی هر چه تمامتر کنترل می گردند.متخصصین توصیه می کنند که برای خلاصی از شر سوسک ها,غذا در ظروف در بسته نگهداری شده و به خوبی ذخیره شود.به ویژه آشپزخانه باید روزانه تمیز شود تا از ایجاد خرده ریزها و زباله ها ممانعت به عمل آید.زباله باید طبق برنامه خاص زمانی دفع شده و در ظروف درب دار نگهداری گردد.صاحبخانه ها باید ترک ها و حفره های داخل خانه را جستجو کرده و ان ها را خوب بپوشانند.این ها مشتمل بر نقاط ورودی تاسیسات و لوله ها هستند که محل مناسبی برای ورود سوسک ها فراهم می آورند.به علاوه, زیر زمین ها و گربه روها باید بخوبی تهویه شده و خشک نگهداری شوند.
کنترل و مدیریت سوسک به دلایل ایمنی و تندرستی مهم است.اگر شما با آلودگی سوسک مواجه هستید با ما تماس بگیرید تا حرفه ای های ما به کمکتان بشتابند.