walden-pondموش ها برای سال های طولانی با حضورشان برای صاحبخانه ها آزاردهنده بوده اند.موش ها با جویدن و چنگ زدن و انتقال بیماری مردم را ناراحت می کنند و باید این نکته را کاملا در نظر گرفت که موش ها همیشه در نزدیکی انسان ها زندگی نمی کنند.خوشبختانه گام های ساده ای وجود دارند که مردم را قادر می سازند به سادگی از شر موش ها خلاص شوند.

micenapht1
گام یک
شما با پیمودن چند گام ساده می توانید از ورود موش ها به خانه ممانعت به عمل آورده و یا آن ها را از خانه بیرون بیندازید.چند بسته نفتالین از مغازه خرده فروشی محله خریداری نموده و به همراه آن ها چند ظرف پلاستیکی یکبار مصرف و کیسه پلاستیکی و گیره چوبی رخت آویز استاندارد خریداری نمایید.
نفتالین ماده جامد سفید رنگ است که بوی قوی و مشخص دارد.وقتی نفتالین بلع یا استنشاق می گردد,سبب می شود که گلبول های قرمز خون قابلیت حمل اکسیژن خود را از دست بدهند.
گام دو
ابتدا تعیین کنید که موش ها از کجاها می توانند وارد خانه شما شوند و شروع به برنامه ریزی برای خلاصی از شر آن ها در این نقاط نمایید.سه چهارم ظروف پلاستیکی یکبار مصرف را از نفتالین پر کرده و آن ها را نزدیک این نقاط قرار دهید.اگر اطمینان ندارید که موش ها از کجاها وارد می شوند, نقاطی مثل لوله ها, ترک های فونداسیون, پنجره های اتاق زیر شیروانی, دودکش ها و جاهایی که پوسیدگی وجود دارد و یا فونداسیون ممکن است زوال یافته باشد را مورد توجه قرار دهید.

micenapht2
نفتالین موش ها را طی فرآیند نسبتا ساده فراری می دهد
گام سه
دو سوم کیسه های پلاستیکی را از نفتالین پر کنید و آن ها را با گیره های لباس روی حفاظ ها و ناودان ها آویزان نمایید.موش ها ممکن است از این نقاط به عنوان پلی برای ورود راحت تر به خانه استفاده نمایند.
گام چهار
درب های گربه رو ها و آب انبار ها را به عنوان نقاط ورودی احتمالی آزمایش کنید.ظروف پلاستیکی سه چهارم پر از نفتالین را در اینطور جاها هم بگذارید.
از نفتالین در گاراژها استفاده کنید,زیرا به علت گرما مورد استفاده موش ها قرار می گیرند.وقتی درب ها باز می مانند,ورودی را قسمت اصلی خانه محسوب نمایید.ایوان و راههای ورودی را به همان رویه مد نظر قرار دهید.
گام پنج
وقتی نفتالین ها برای یک مدت طولانی رها شوند خاصیت خود را از دست می دهند.لذا نفتالین ها را در هر مدت 30 الی 45 روز جایگزین نمایید.اگر چه با انقضای این مدت نفتالین ها هنوز بو دارند,آن ها نه به اندازه وقتی که بوی قوی دارند کشنده اند و نه به آن اندازه موش ها را فراری می دهند.وقتی که موش ها رفتند,بوی نفتالین را با استفاده از چندیدن ظرف باز شده جوش شیرین از بین ببرید.جوش شیرین هر بوی باقیمانده ای را جذب می کند.پنجره ها را برای تهویه باز بگذارید تا کمک به زدایش بوی نامطبوع نماید.