walden-pondپیدا کردن و استفاده از آفت کش های ساس
از ابزار جستجوی ساس،محصول سازمان حفاظت محیط زیست،استفاده کنید تا به شما در یافتن محصول آفت کش کمک کند.


با یک حرفه ای مدیریت آفت مشاوره کنید تا محل سکونت شما را بررسی نموده و اگر مورد نیاز باشد آفت کش های مورد تایید را برای مبارزه با هر نوع هجوم مورد استفاده قرار دهد.
برای حوزه و موقعیت شما، اداره سرویس توسعه همکاری حوزه شما می تواند در پیدا کردن آفت کش های مناسب به شما یاری رساند.
قبل از استفاده مجدد یا سعی به استفاده از یک محصول دیگر در باره "چه موقع مبارزه به جواب نمی رسد؟" بخوانید.
بعضی وقت ها مردم از چیزهای غیر مجاز برای کنترل ساس ها استفاده می کنند.برای آگاهی بیشتر، قوانین و روش های ایمن مبارزه با ساس را یاد بگیرید.
سازمان حفاظت از محیط زیست بیش از 300 محصول را برای مبارزه با ساس تایید کرده است.اغلب این محصولات می توانند توسط مصرف کننده ها مورد استفاده قرار گیرند،اما تعداد کمی از آن ها تصویب شده اند که فقط توسط حرفه ای های مجرب دوره دیده مورد استفاده قرار گیرند.سازمان حفاظت از محیط زیست اطلاعات ایمنی و کارآیی محصولات را قبل از تایید کردن آن ها مورد ارزیابی قرار می دهد.
در باره مقررات سازمان حفاظت از محیط زیست در رابطه با ساس بیشتر بیاموزید.
این 300 محصول مصوب در هفت کلاس شیمیایی از آفت کش ها قرار گرفته و به گستردگی برای کنترل ساس مورد استفاده قرار می گیرند:
پیرترین ها
پیرتروییدها
دسیکانت ها
بیوشیمیایی ها
پیرول ها
نئونیکوتینوئیدها
و تنظیم کننده های رشد حشرات
کلاس های شیمیایی اضافی هم برای الگوهای محدود استفاده مورد تایید قرار گرفته است.دی کلروفوس(که دی دی وی پی هم نامیده شده و یک ارگانوفسفات است) به عنوان یک آفت زدا ثبت شده است و در محیط های بسته کوچک مورد استفاده دارد.
هر کلاس شیمیایی ساس ها را با استفاده از روش عملکردی متفاوت از بین می برد.استفاده از آفت کش هایی که به گونه ای متفاوت از بقیه عمل می کنند ممکن است مفید باشد،زیرا این امر احتمال مقاوم شدن ساس ها را کاهش می دهد.عبارات زیر کلاس های شیمیایی عمومی تر که برای مبارزه با ساس ها مورد استفاده قرار می گیرند را با جزییات بیشتری شرح می دهد.
در باره اثرات آفت کش های مورد استفاده بر علیه ساس بیشتر یاد بگیرید.
پیرترین ها و پیرتروئیدها: پیرترین ها و پیرتروئیدها عمومی ترین ترکیبات مورد استفاده در کنترل ساس ها و دیگر آفات داخلی می باشند.پیرترین ها حشره کش های گیاهی هستند که از گل های داودی مشتق می شوند.پیرتروئیدها حشره کش های شیمیایی مصنوعی هستند که همانند پیرترین ها عمل می کنند.هر دو ترکیب برای ساس ها کشنده هستند و می توانند ساس ها را از پناهگاه هایشان بیرون کشیده و آن ها را بکشند.هر چند، در جاهایی که نژادهای ساس های مقاوم وجود دارد، این مبارزات ممکن است سبب شود که ساس ها به مکان های پنهان شدن جدید رفته و یا موقتا از مکان های موجود خارج شوند.
بعضی از جمعیت های ساس ها به پیرتروئیدها و پیرترین ها مقاوم شده اند.بعضی اوقات با استفاده از محصول ترکیبی(محتویات چندگانه فعال پیرترین یا پیرتروئید یا ترکیب کلاس های شیمیایی مختلف در یک محصول) می توان کنترل ساس را بهبود بخشید.سوییچ کردن به یک کلاس شیمیایی کاملا مختلف برای کنترل جمعیت ساس های مقاوم هم می تواند مفید باشد.
برخی از آفت کش های پیرتروئید به شکل مه هستند و باید آن ها را به شکل مه و از داخل مه پاش رها ساخت.پس باید استفاده از مه پاش را یاد بگیرید.برای استفاده درست از مه پاش و ایمنی باید اطلاعات مربوطه را بیاموزید.
دسیکانت ها:دسیکانت ها توسط تخریب پوشش مومی و بیرونی ساس ها کار می کنند.به مجرد اینکه این پوشش تخریب شود،ساس به آرامی آب بدن خود را از دست داده و خواهد مرد.دسیکانت ها وسیله ای ارزشمند در کنترل ساس هستند.به سبب اینکه دسیکانت ها از طریق یک روش فیزیکی عملکردی کار می کنند، ساس ها نمی توانند در برابرشان مقاوم شوند و این در حالی است که ایجاد مقاومت از معایب روش های دیگر کنترل ساس می باشد.به علاوه، آن ها اثر طولانی مدت داشته و فعالیت های معمول ساس ها را به هم نمی زنند.
نمونه هایی از دسیکانت ها مشتمل هستند بر:
خاک دیاتومه
اسید بوریک
وقتی از دسیکانت ها برای کنترل ساس استفاده می کنید،مطمئن باشید که ثبت سازمان حفاظت محیط زیست بوده و برچسب "برای کنترل ساس خورده اند"دسیکانت هایی که برای استفاده های دیگر مناسبند و مثلا سازگار با مواد غذایی بوده و یا در استخرهای شنا مورد استفاده قرار می گیرند،خطر استنشاق توسط مردم را بالا می برند.استفاده از دسیکانت ها باید به ترک ها و شکاف ها محدود شود و فقط برای کاهش خطر استنشاق باید مورد استفاده قرار گیرند.
مواد بیوشیمیایی:روغن زیتون فشرده شده سرد تنها آفت کش شیمیایی ثبت شده برای استفاده در برابر ساس می باشد.روغن زیتون فشرده شده سرد حاصل فشردگی مستقیم بذرهای درخت زیتون است.این درخت همیشه سبز خاص مناطق گرمسیری را می توان در افریقا و آسیای جنوب شرقی یافت.روغن حاوی ترکیباتی است که خواص دارویی و حشره کشی دارند.این روغن در تولید شامپو، خمیر دندان، صابون و مواد آرایشی نیز دارای کاربرد است.تلاش های فراوان منجر به تصویب امکان استفاده از برچسبی شده است که نشان می دهد محصول قادر به کنترل انواع بالغ،نمف و تخم های ساس می باشد.
پیرول ها:کلروفناپیر تنها افت کش پیرولی است که برای استفاده بر علیه ساس ها مورد تایید قرار گرفته است.ترکیب یک حشره کش بعدی است،به این معنی که فعالیت بیولوژیکی آن وابسته به فعالسازی به شکل ماده شیمیایی دیگر می باشد.ماده شیمیایی جدید عملکردهای ویژه سلول های ساس را دچار اختلال کرده و مرگ ساس را رقم می زند.
نئونیکوتینوئیدها:نئو نیکوتینوئیدها اشکال مصنوعی نیکوتین هستند و روی پذیرنده های نیکوتینیک سیستم عصبی با ایجاد تحریک عصبی مستمر تا هنگام ایجاد نقص در سیستم اثر می کنند.از آنجا که نئونیکوتینوئیدها از روش مختلف عملکردی استفاده می کنند، ساس هایی که در برابر دیگر افت کش ها مقاوم شده اند، در برابر نئونیکوتینوئیدها کماکان حساس و آسیب پذیر باقی خواهند ماند.
تنظیم کننده های رشد حشرات:تنظیم کننده های رشد حشرات مواد شیمیایی هستند که از روی هورمون های رشد بچگی حشرات نسخه برداری می کنند.ان ها یا توسط تغییر تولید کیتین(ترکیبی که حشرات برای ساختن پوسته سخت بیرونی یا اگزواسکلتون مورد استفاده قرار می دهند) و یا با تغییر رشد و نمو حشرات به مرحله بزرگسالی عمل می کنند.بعضی از تنظیم کننده های رشد حشرات رشد را خیلی جلو می اندازند،در حالی که دیگران کلا جلو رشد را می گیرند.