walden-pondمختصری در باره دور کننده های طبیعی سوسک
سوسک ها
سوسک ها حشراتی هستند که 150 میلیون سال بیش از دایناسورها قدمت دارند.این موجودات توانایی سازش با تغییرات زیست محیطی اطرافشان را دارند.بیش از 3500 گونه سوسک در دنیا شناخته شده است.

COCKREP1
سوسک ها مدفوع، حیوانات مرده و حتی گونه های جوانتر خودشان را می خورند.کم موجودی در دنیا مثل این موجود کثیف وجود دارد.سوسک ها از غذای شما می خورند،به کاغذ دیواری شما آسیب می رسانند، کتاب های شما را از بین می برند و بیماری های هراس انگیزی مثل سالمونلا و گاستروآنتریت را منتقل می کنند.در ایجاد آلرژی تنها مایت های غبار در رتبه ای بالاتر از سوسک ها قرار می گیرند.
هجوم سوسک ها یک مشکل بزرگ خانگی است.این میهمانان کثیف برگه ورود دارند اما برگه خروج ندارند.بسیاری از دورکننده های سوسک ها را می توان از فروشگاهها خریداری نمود.متاسفانه اغلب ان ها محتویات شیمیایی دارند که برای سلامتی انسان مضر می باشد.
ما در اینجا بطور مختصر از دورکننده های موثر سوسک ها صحبت می کنیم.
سنبل الطیب
سنبل الطیب دور کننده طبیعی و موثر سوسک است.مطالعات پژوهشی هدایت شده توسط دانشگاه ایالتی لوا تایید کرده است که کاشت سنبل الطیب در اطراف خانه سوسک ها را دور می کند.
کلوایت
کلوایت ویتامین مکملی است که برای اسب استفاده می شود.مشخص شده که این ماده در برابر سوسک ها بسیار موثر است.در حقیقت این ماده سوسک ها را می کشد.قبل از خواب مقداری کلوایت را در درب ظرف قرار دهید و در موقعیتی که در معرض هجوم سوسک است بگذارید.صبح روز بعد،شما بطور مشخصی با سوسک های مرده مواجه خواهید شد.سوسک ها عاشق خوردن کلوایت هستند.مهم است که کلوایت در خارج از دسترس بچه ها و حیوانات خانگی قرار گیرد.
بوراکس
قابل توصیه است که بوراکس در درب ظرف قرار گیرد.شما ممکن است مقداری از آن را پشت کابینت ها بپاشید.بوراکس آب بدن سوسک ها را گرفته و آن ها را می کشد.سیستم هضم و اسکلت خارجی سوسک ها توسط بوراکس آسیب می بینند.
سیر

COCKREP2
سیر در برابر سوسک ها فوق العاده موثر است.توصیه می شود که سیر را در اطراف منطقه مورد هجوم بپاشید.سوسک ها از بوی سیر متنفرند.مهم است که سیر را از ماه یکبار جایگزین نمایید.
مارمولک خانگی

COCKREP3
مارمولک خانگی شکارچی طبیعی سوسک هاست.هیچ سوسکی برای این مارمولک ها خیلی بزرگ نیست.حتی اگر آن ها سوسک های بزرگ را نبلعند، سرشان را می خورند.سوسک بدون سر مدت زیادی زنده نمی ماند.
خلاصه
سوسک ها امراض مضری همانند حصبه و سالمونلا ایجاد می کنند.
خانه شما می تواند با استفاده از دورکننده های دوستدار محیط زیست مثل سنبل الطیب و سیر بدون سوسک شود.
یاس هندی(زیتون تلخ)

COCKREP4
یاس هندی(زیتون تلخ) در برابر سوسک موثر است.این ماده با هورمون های سوسک تداخل کرده و مانع از زاد و ولد آن می شود.پژوهش ها ثابت کرده است که طعمه زیتون تلخ روی سوسک ها تاثیر دارد.طعمه زیتون تلخ که از عصاره بذر زیتون تلخ درست شده است سوسک های جوان را کشته و مانع از تخم ریزی سوسک های بالغ می گردد.
خاک دیاتومه
نیاز شما این است که کل سوسک ها خاک دیاتومه را بخورند.سوسک ها عاشق پودر کاکائو و آرد هستند.ما توصیه می کنیم که این ها را با خاک دیاتومه مخلوط نمایید.ترکیب را در اطراف محل مورد هجوم بریزید.خاک دیاتومه را از مغازه های ابزار فروشی خریداری نمایید.
اسلحه حرارتی
اول جای کلنی آن ها را پیدا کنید.سوسک ها معمولا در ترک های دیوارها و زیر کابینت ها زندگی می کنند.آن ها موقعیت های مرطوب و تاریک را ترجیح می دهند.نازل اسلحه حرارتی خود را بطرف این کلنی ها کج کرده و سوسک ها را به گلوله ببندید.سوسک ها بلافاصله به علت از دست دادن آب بدن ناشی از حرارت فوق العاده از بین می روند.
آب صابون

COCKREP5
محلول ساده آب و صابون می تواند سوسک ها را بطور موثری از بین ببرد.یک محلول سبک از آب و صابون فراهم کنید.آن را اسپری کرده و یا روی سوسک ها بپاشید.محلول باید در تماس با سر و شکم سوسک ها قرار گیرد.یک دقیقه ای سوسک ها خواهند مرد.این به خاطر این است که سوسک ها از طریق پوستشان نفس می کشند.آب صابون یک لایه نازک روی پوست سوسک ها ایجاد کرده و نفس کشیدن را مشکل می سازد.خفه شدن حشره مرگ او را رقم خواهد زد.
بستنی
در جای مورد هجوم یک ظرف نیمه پر از بستنی قرار دهید.با آب شدن بستنی یک استخر آخته موثر برای این حشرات کثیف فراهم می گردد.بعد از دو روز شما سوسک های مرده زیادی را داخل ظرف بستنی پیدا خواهید کرد.
ماکلوره(نوعی میوه)
سوسک ها از ماکلوره متنفر هستند.آن ها دورکننده فوق العاده سوسک ها هستند.آن ها را در اطراف محل های مورد هجوم بگذارید.خیلی زود خانه شما آزاد از سوسک خواهد شد.آن ها در برابر این حشرات کثیف خیلی موثر هستند.
روغن درخت چای
روغن درخت چای در برابر سوسک ها خیلی موثر است.یک چهارم فنجان روغن درخت چای و یک جهارم فنجان سرکه و دو فنجان آب را ترکیب کنید.ترکیب را در اطراف نواحی مورد هجوم اسپری نمایید.
لیمو ترش

COCKREP6
لیمو ترش برای مقاصد آشپزی و غیر آشپزی استفاده می شود.لیمو ترش را به دو قسمت تقسیم کنید.آن ها را در یک ظرف بگذارید.ظرف را در محل مورد هجوم قرار دهید.سوسک ها از بوی لیمو ترش فرار می کنند.
نعناع
سوسک ها از نعناع متنفرند.8 قطره روغن با عصاره سرو را با 10 قطره روغن با عصاره نعناع و نیم فنجان آب نمک مخلوط کنید.ترکیب را در اطراف منطقه مورد هجوم اسپری نمایید.
روغن میخک

COCKREP7
روغن میخک به همراه روغن های عصاره دیگر همانند روغن مرکبات و عصاره نعناع به بهترین صورت در برابر سوسک ها عمل می کنند.چند قطره از این روغن ها را با یک لیتر آب مخلوط نموده و ترکیب را در اطراف مکان های مورد هجوم اسپری نمایید.
برگ های درخت غار
برگ های درخت غار بطور موثری سوسک ها را دور می کنند.توصیه می کنیم که این برگ ها را له کرده و در اطراف مناطق مورد هجوم پخش کنید.سوسک ها از این بو متنفر بوده و خود را از آن دور نگاه می دارند.
روغن عصاره لیمو ترش کفیر
روغن عصاره لیمو ترش کفیر بسیار در برابر سوسک ها موثر است.برای کسب بهترین نتایج از روغن مخصوص درمان استفاده کنید.اگر می خواهید از دورکننده طبیعی برای دور کردن سوسک ها کمک بگیرید، مهم است که از روغن کیفیت بالا استفاده کنید.
خیار

COCKREP8
به تجربه ثابت شده است که سوسک ها خیر نمی خورند زیرا خیار سوسک ها را در معرض گاز قرار می دهد.خیارها را تکه تکه کرده و ان ها را در اطراف محل های مورد هجوم قرار دهید.
روغن اکالیپتوس

COCKREP9
روغن و برگ اکالیپتوس سوسک ها را بطور موثری فراری می دهد.10 قطره روعن اکالیپتوس را به سه اونس آب اضافه کنید.ترکیب را اطراف جایی که مورد هجوم واقع شده است اسپری نمایید.خانه شما خیلی زود از شر سوسک های مزاحم خلاص خواهد شد.
جارو برقی

COCKREP10
جارو برقی را می تونید برای حذف سوسک ها اصلاح کنید.یک لوله باریک در انتهای لوله مکش برای استخراج سوسک ها از ترک ها و شکاف ها قرار دهید.این خیلی موثر است و راهی ایمن برای حذف سوسک ها می باشد.

در صورتی که مایلید با صرف مبلغی مختصر فعالیت خود را در سایت شرکت یاشار بوم راشین تبلیغ نمایید لطفا در اینجا کلیک کنید.