چاپ
بازدید: 511

آیا امواج ماورای صوت فراری دهنده آفات واقعا کار می کنند؟!
وسایل دورکننده آفات و حشرات ماورای صوت مورد ادعا هستند که امواج صوتی فرکانس بالایشان برای جوندگان و حشرات تحمل ناپذیر می باشد.با این حال فرو کردن دو شاخه این وسایل در داخل پریزهای برق احتمالا به سادگی منجر به خاتمه یافتن مصیبت آفت نخواهد شد.به این علت قبل از سرمایه گذاری روی این وسایل بهتر است کاملا درک شود که آن ها چطور کار می کنند.

UL1
در سال 2001 کمیسیون تجارت فدرال یک اخطار به سازندگان دستگاههای کنترل آفت ماورای صوت ارسال کرد و به آن ها اطلاع داد که ادعای تاثیرگذاری وسایل تولیدی باید با پژوهش های علمی ثابت شود.این پژوهش ها نشان داد که وسایل ماورای صوت ادعایی سازندگان که بر علیه حشرات و جوندگان مورد استفاده قرار می گیرند در واقعیت به اندازه میزان ادعا شده موثر نیستند.بسیاری از تولید کنندگان این محصولات توضیحات مرتبط با روش ها و نتایج این جستجوها را در وبسایت خود آورده اند که از آنجمله می توان به "گرین شیلد" و "ویکتور" اشاره کرد.
اگر شما کمی بیشتر در باره محصولات مختلف مطالعه نمایید خواهید فهمید که نتایج مطالعات کاملا مغشوش است.در مجموع برخی از وسایل کنترل آفت ماورای صوت نتایجی را در برابر آفات ویژه نشان می دهند که می تواند قانع کننده باشد.این محصولات درمان سریعی نیستند و هیچ کدامشان اثر گذاری صد در صد ندارد.این وسایل نیازمند اینند که در عوض اینکه تحت عنوان یک اسلحه جادویی شناخته شوند،جزیی از کل سیستم مدیریت آفات به حساب بیایند.

UL2
اگر شما در نظر دارید که دور کننده های الکترونیکی را به سیستم کنترل آفتتان اضافه نمایید حتما موارد زیر را در نظر بگیرید:
تله گذاری را حفظ کنید:بهترین نتایج برای جوندگان و حشرات در استفاده توامان وسایل دور کننده ماورای صوت و تله گذاری پیش می آید.ساده اش این است که امواج صوتی باعث می شوند که آفت ها در جستجوی یک جای امن بوده و توی تله بیفتند.
توقع بازگشت را پایین بیاورید:آفت هایی مثل جوندگان در طول زمان به امواج صوتی برخاسته از وسایل تولید کننده امواج ماورای صوت عادت می کنند.پس راه حل استفاده شده می تواند کاملا موقتی باشد.
توقعات واقعی داشته باشید:حتی پژوهش های موفق در باره وسایل کنترل آفت ماورای صوت درصدی از کاهش را نشان داده اند و هرگز بحث حذف کل آفاتی مثل جونده ها و حشرات در میان نبوده است.
موقعیت وسیله:امواج صوتی حاصل از وسایل کنترل آفت ماورای صوت محدوده کوتاه و خیلی ضعیفی دارند.پس آن ها براحتی توسط اسباب و اثاثیه،دیوارها و گوشه ها بلوکه می شوند.برای تست موقعیت وسیله تان یک لامپ نزدیک وسیله قرار داده و پس از خاموش کردن همه چراغ های دیگر به شعاع های نوری و سایه های برخاسته از لامپ توجه نمایید.امواج صوتی دور کننده فقط در جاهایی که نور به آن ها می خورد بسیار فعال و کارآ هستند.
چنانچه مایل هستید فعالیت خود را با صرف هزینه ای اندک در وبسایت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید لطفا اینجا را کلیک نمایید.