walden-pondریختن سفید کننده در زهکش سوسک ها را از بین می برد؟
در هنگام صرف صبحانه در آشپزخانه آخرین چیزی که مایلید ببینید سوسکی است که در اطراف سینک سر می خورد.
شوک حاصله از هر فنجان قهوه ای شما را سریعتر از خواب بیدار می کند ولی دانستن اینکه سوسک ها از زهکش شما به عنوان یک مسیر بزرگراهی استفاده می کنند می تواند حتی قویترین معده ها را هم به هم بریزد.


این آفات بیماری های مختلفی را منتقل می کنند و می توانند در داخل دیوارها و لوله های خانه شما زندگی کنند.
شاید شنیده باشید که می توانید سفید کننده در زهکش ریخته و مانع از این شوید که سوسک ها با استفاده از لوله کشی وارد خانه شما شده و در اطراف و اکناف پرسه بزنند.
اغلب مردم می دانند که اسپری های سفید کننده می توانند برای کشتن سوسک های گمشده ای که در اطراف کف خانه ها پرسه می زنند مورد استفاده قرار گیرد.
در هنگام ناامیدی ممکن است شما کل سطل کلروکس را در زهکش وان حمام بریزید.اما آیا آن واقعا کار می کند؟
سفید کننده سوسک ها را در اثر تماس می کشد اما ریختن آن در داخل زهکش بطور بالقوه دمه های یا بخارات سمی ازاد ساخته و سبب آسیب های طولانی مدت به سیستم شما می گردد.
کنترل آفات کلج ریختن سفید کننده در داخل زهکش را برای کشتن سوسک ها یا هر دلیل دیگری توصیه نمی کند(شامل تمیز کردن ماهانه)مقالات و وبلاگ های گوناگونی هستند که استفاده از سفید کننده را به عنوان یک محصول تمیز کننده محافظ همگانی برای لوله های لوله کشی و سینک ها توصیه می کنند.در حالی که سفید کننده ها می توانند سوسک ها را بکشند،طبیعت سمی آن ها اجازه نمی دهد که آن ها را داخل توالت یا زهکش بریزیم.
یک گزینه بهتر از سفید کننده این است که از روش های زیر برای کشتن و حذف سوسک هایی که گاهگاه از طریق زهکش سینک خود را به خانه شما می رسانند استفاده گردد:
درپوش سینک را گذاشته و کل سینک را پر کنید.درپوش را برداشته و به آب اجازه دهید که کل لوله را تمیز کند.
آب گرم را برای مدت 3 الی 4 دقیقه به جریان بیندازید.بعد 3 تا 4 فنجان آب جوش داخل سینک بریزید.
از ترکیبی از جوش شیرین و سرکه تقطیر شده برای تمیز کردن لوله ها استفاده کنید:نصف فنجان جوش شیرین را داخل زهکش ریخته و به آن نصف فنجان سرکه سفید تقطیر شده اضافه کنید.درپوش را برای 3 تا 5 دقیقه ببندید.بعد چند فنجان آب جوش داخل زهکش بریزید.
پس همانطور که گفته شد استفاده از سفید کننده برای خالی و عاری نگهداشتن زهکش از سوسک ایده بدی است.با مشاهده چند سوسک در لوله هایتان بهتر است با یک حرفه ای تماس بگیرید تا در معرض هجوم سوسک ها واقع نگردید.
رد ادعا:استفاده غلط از سفید کننده برای کشتن سوسک ها می تواند آرمان،مایملک و محیط زیست شما را از بین برده و بهتان خسارت وارد نماید.بر مبنای محتویات این مقاله، اگر شما چنین راه علاج خانگی را در پیش بگیرید،کلج مسئولیت یا تعهدی را در رابطه با عواقب احتمالی عملکرد شما بر عهده نمی گیرد.

اگر مایل هستید فعالیت خود را با صرف هزینه ای مختصر در وبسایت "یاشار بوم راشین"تبلیغ نمایید خواهشمند است اینجا را ببینید.