walden-pondاختلاف بین انواع مختلف فضولات آفات
فضولاتی دارید اما نمی دانید متعلق به کدام آفت است؟آن را با نمودار/جدول آفت مقایسه کنید تا ببینید با کدامیان آن ها شباهت دارد.اگر نیاز به کمک برای از میان برداشتن آفات خود دارید از یک متخصص کنترل آفت کمک بگیرید.

fecesall
A-موش خانگی/موش مزرعه
B-موش صحرایی سقف
C-موش صحرایی نروژی
D-سوسک
E-موریانه
F-ساس
G-خفاش
H-مار
I-راکون
K-اپاسم
L-راسوی گنداب
M-رتیل
O-سنجاب
P-زنبور
فضولات آفت/جزییات مدفوع
A-فضولات موش خانگی یا موش مزرعه
قرص های پوستی،معمولا حدود یک شانزدهم اینچ قطر و سه شانزدهم اینچ طول دارند، با نوک های سر تیز و قلمبه شدن مختصر احتمالی در مرکز.معمولا اختلاف اندازه هست ولی اساسا شبیه دانه های خیلی کوچک قهوه ای برنج آشپزی هستند.تازه ها قهوه ای تیره هستند ولی با کهنگی روشن تر می شوند.فضولات موش عمومی ترین فضولاتی هستند که ممکن است شما در منزل با آن ها برخورد نمایید.
B-فضولات موش صحرایی سقف
فضولات موش صحرایی سقف خیلی شبیه موش خانگی هستند، اما ضخیمتر می باشند.عموما طول آن ها اندازه موش عمومی مزرعه است، هرچند ضخامت آن ها خیلی بیشتر می باشد.
C-فضولات موش صحرایی نروژی
فضولات موش صحرایی نروژی حتی از موش صحرایی سقف ضخیم تر هستند و عموما از موش صحرایی های سقف و موش مزرعه خیلی کوتاهتر می باشند.
D-فضولات سوسک
فضولات سوسک های کوچک تا متوسط سیاه هستند و شبیه فلفل سیاه یا دانه قهوه می باشند.سوسک های بزرگتر فضولات قهوه ای یا سیاه می گذارند که شکل استوانه ای دارند و دارای پشته های واقع در جوانب می باشند.
E-فضولات موریانه
توده های اسرار آمیز قرص های چند رنگ معمولا بیانگر حضور موریانه های چوب خشک هستند.توده های فضولات موریانه می توانند فضولات موریانه چوب خشک باشند که تحت عنوان "فرس" شناخته می شوند.وابسته به رنگ موریانه هایی که تغذیه کرده اند، فرس چوب خشک بعضی وقت ها می تواند رنگ های مختلفی را به خود بگیرد، اما همه فضولات چوب خشک اساسا 6 وجهی هستند.
F-فضولات ساس
فضولات ساس معمولا رنگ تیره دارند و از خون هضم شده میزبان ساس تشکیل شده اند.فضولات ساس بر خلاف فضولات سوسک که در هنگام تماس احساس دانه ای بودن ایجاد می کنند حس صافی را در زمان لمس بوجود می آورند.فضولات به آسانی گسترش می یابند و می توانند به سرعت لکه هایی را در تشک ها، پرده ها، ملافه ها، مبلمان، کاناپه و صندلی ایجاد نمایند.
G-فضولات خفاش
مدفوع خفاش شبیه دانه های قهوه ای تیره بزرگ برنج است که بزرگتر از مال موش به نظر می رسد.آن ها اندازه نسبتا یکنواخت دارند.بعضی اوقات انتهاها کمی سرتیز یا بی قاعده هستند،اما در بیشتر بخش ها شکل یکنواخت است و انتهاها گرد هستند.آن ها بعضی وقت ها به سبب میزان ادرار ترکیب شده درشان به یکدیگر کمی فشرده می شوند.
H-فضولات مار
مدفوع گوشتخواران تا اندازه ای حریره مانند است، زیرا مقدار زیادی فیبر گیاهی در آن وجود ندارد.این حالت در برخی مارها هم دیده می شود.مدفوع مار معمولا بخوبی صاف و حریره مانند می باشد.از آنجا که برخی مارها پستانداران را می خورند ، مدفوعشان خز دارد، ولی عموما این مدفوع کمی حریره مانند بوده و لبه های صاف دارد.
I-فضولات راکون
فضولات راکون معمولا 2 تا 3 اینچ طول و نیم اینچ عرض دارد(یک جورهایی شبیه مدفوع سگ) و اغلب پر از باقیمانده چیزهایی است که راکون به تازگی خورده است.برای مثال، اگر آن ها ذرت خورده باشند، شما اغلب باقیمانده ذرت را در فضولات پیدا خواهید کرد.همین اتفاق وقتی می افتد که آن ها میوه یا غذاهای دیگر را می خورند.
k- فضولات اپاسم
مدفوع اپاسم همانند مدفوع سگ اندازه متوسط تا بزرگ دارد.قطر آن بطور متوسط سه چهارم اینچ یا بزرگتر است.معمولا انتهاها هرمی و جوانب صاف هستند.فضولات متمایل به اینکه کمی مجعد باشند هستند.بعضی اوقات کپک در فضولات رشد می کند.
L-فضولات راسوی گنداب
فضولات راسوی گنداب همانند گربه های خانگی بوده و شامل انواع مختلف غذا، از کالبد حشرات گرفته تا مو یا بذر، می باشند.فضولات راسوی گنداب عریان نیم اینچ قطر، معمولا دو تا 4 اینچ طول داشته و دارای انتهای کند می باشند.فضولات راسوی گنداب خال خالی مشابه به نظر می رسد، با این حال ممکن است اندازه آن نصف باشد.
M-فضولات رتیل
فضولات رتیل همانند قطراتی با اندازه نوک سوزن یا قطرات پخش شده به رنگ های سفید، قهوه ای، خاکستری یا سیاه می باشند.شما معمولا فضولات را در زیر جاهایی که رتیل ها را پیدا می کنید میبینید.
O-فضولات سنجاب
فضولات سنجاب همانند قرص های مستطیلی شکل هستند که معمولا حدود یک هشتم اینچ قطر و سه هشتم اینچ درازا دارند.نوک های آن ها گرد است و ممکن است مرکزشان تا اندازه ای برآمده باشد.نوسانات کوچکی در اندازه شان دیده می شود.تازه ها متمایل به قهوه ای تیره هستند، ولی با گذر سن روشن تر می شوند.این فضولات خیلی شبیه فضولات موش صحرایی می باشند، فقط کمی تپل تر هستند و محتمل تر است که با زمان روشن تر گردند.
P-فضولات زنبور
فضولات زنبور مایعی زرد رنگ است که همانند خردل فشار داده شده و کشیده شده در طول خطوط طولانی به نظر می رسد.
چنانچه مایل هستید فعالیت خود را با صرف هزینه ای معقول در وبسایت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید لطفا اینجا را کلیک کنید.