walden-pondهیچ چیز بدتر از این نیست که در باغ قدم بزنید و دیدن یک مار شگفت زده تان کند.فقط کافی است که این مار روی شما بپرد!
اغلب دورکننده های تجاری مارها از ماده شیمیایی نفتالین استفاده می کنند که سبب آسیب کبد و آنمی شده و توسط EPA سرطانزای محتمل انسانی در کلاس C شناخته می شود.پس آن ها مارها را قطعا دور می کنند و یا می کشند، هر چند برای دیگر حیوانات و از جمله شما هم خطرناکند.بسیار محتمل است که مارها بطور طبیعی دور شوند.


چندین چیز مکانیکی وجود دارد که شما می توانید مورد استفاده قرار دهید.آن ها به همان خوبی گستره ای از دورکننده ها اثر کرده و باعث می شوند که هنگام قدم زدن بعدی در باغ، وجود مار شگفت زده تان نکند.
بهار امسال تا به حال خوبست.ما در گذشته و تا همین یک ماه پیش با مارها و مارهای سمی مشکل داشتیم و علیرغم استفاده از دور کننده ها و هر چیزی که مارهای سمی را دور نگه دارد مشکلمان حل نشده بود.
همه چیز در باره مارها
مارها تا زمانی که سمی نبوده و در محل استقرار شما در باغ سر و کله شان پیدا نشده است می توانند مفید باشند.مارها جوندگانی همانند موش کور، موش های شمال امریکا و اروپا، موش صحرایی و موش خانگی که در باغ و باغچه شما سبب ویرانی های بزرگ می شوند را می خورند.پس تعدادی از مارهای غیر سمی می توانند یاریگر باغ ها باشند.لذا نکته کلیدی این است که سکونتگاه هر مار دوست داشتنی کاملا دور از باغ شما باشد.بعضی وقت ها این امر امکان پذیر نیست و شما مجبور به استفاده از دور کننده خواهید بود.
مارها برای پیدا کردن طعمه از حس بویایی فوق العاده قوی خود استفاده می کنند.آن ها از طریق زبانشان بو می کشند و این همان دلیلی است که موجب می شود اغلب مارها در حالی که زبانشان را بیرون آورده اند مشاهده شوند.آن ها همچنین گرمای موجودات دیگر مجاور را برای تعیین موقعیت شکار حس می کنند.این باعث می شود که دورکننده هایی که روی حس بویایی مارها اثر می کنند بیش از سایرین مثمر ثمر باشند.فقط حدود یک درصد مارها سمی هستند،اما اگر شما بچه یا حیوان در حیاطتان دارید،قطعا نباید شانسی به مارها و یا دورکننده های سمی بدهید.
اگر مایل هستید فعالیت خود را در وبسایت شرکت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید لطفا اینجا را کلیک کنید.