walden-pondسه اشتباه رایج در استفاده از اسید بوریک جهت مبارزه با سوسک
سوسک ها موجودات "دیدنی" نیستند، اما مشکل بزرگ آن ها در بیماری هایی که انتقال می دهند خلاصه می شود.در حالی که معمولا یکی دو تا از آن ها کاملا بد می باشد،معمولا آن ها در تعدادی بیش از یکی دو تا دیده می شوند.وقتی شما یک سوسک می بینید، احتمالا چند صد تا از آن ها در جاهای پنهانی وجود دارند.راههای زیادی برای مبارزه با سوسک وجود دارد.شما می توانید با سوسک ها از طریق استفاده از مواد شیمیایی سمی خطرناک و نابودکننده های گران قیمت مبارزه کنید.با این حال این امکان نیز هست که کار را با بهره گیری از روش های ارزان قیمت و ایمن به خوبی به پیش ببرید.شما می توانید با استفاده از پودر سوسک اسید بوریک بطور موثری از شر سوسک ها خلاص شوید، اما باید بدانید که در صورت انجام سه اشتباه رایج و روزمره کلیه تلاش های شما کاملا بی اثر خواهد ماند.


خرید اسید بوریک از آمازون امکان پذیر است.همچنین فراموش نکنید که با خرید یک غبارزای حبابی می توانید غبار را در مقدار صحیح مورد استفاده قرار دهید.
زمان کوتاه؟بزرگترین اشتباه
اختصاص زمان کوتاه بزرگترین اشتباهی است که می تواند توسط شما صورت گیرد.بزرگترین اشتباه شما این است که شما اسید بوریک را با یک طعمه ژلی استفاده نمی کنید.(همانند طعمه ژلی ادویون سینجنتا) آن ها هر دو قدرت کشندگی سوسک را دارند و در واقع یک کار را انجام می دهند.استفاده از طعمه سوسک و اسید بوریک به همراه هم سرعت از بین رفتن این آفات را تقریبا دو برابر می کند.
چطور کار می کند؟

acidmis1
اسید بوریک می تواند در بسیاری از میوه ها و گیاهان یافت شود.محصول مورد استفاده شما در واقع از بوراکس استخراج شده از ته نشست های معدنی حاصل آمده است.این ماده برای سوسک ها و دیگر حشرات فوق العاده سمی است اما اگر به مقدار لازم و به درستی استفاده شود تقریبا ضرری برای انسان و حیوانات خانگی ندارد.
برای اینکه از کشنده سوسک کاملا غیر سمی استفاده کنید می توانید از خاک دیاتومه با درجه خوراکی استفاده نمایید.
سوسک ها از میان پودر اسید بوریک می خزند و لایه نازکی از ذرات به بدن آن ها می چسبد.وقتی آن ها بدنشان را با لیس زدن تمیز می کنند اسید بوریک را می خورند(که بصورت سم معده عمل می کند) بعد از آن مردن به فاصله کوتاهی فرا می رسد.از آنجا که سوسک ها خورنده های مشکل پسندی نیستند، سوسک های کشته شده از سم خورده شده و این چرخه ادامه می یابد.این ماده به غذای کشیده شده توسط سوسک ها هم می چسبد.وقتی غذا برای سوسک های دیگر آورده می شود که بخورند، در واقع سوسک ها به ضیافت سم دعوت می شوند.
دوست ندارید که سوسک های مرده را هر جایی ببینید؟شما می توانید در عوض از دورکننده های سوسک الکترونیکی بهره مند شوید.هر چند من شخصا فکر می کنیم که بهترین کار در رابطه با سوسک ها این است که کاری کنیم که دیگر نتوانند بر گردند.
اشتباه نخست# اسید بوریک خیلی زیاد
بزرگترین اشتباهی که خیلی ها مرتکب می شوند این است که اسید بوریک را در مقادیر خیلی زیاد به کار می برند.فکر می کنید که وقتی سوسک به دیواری از اسید بوریک برخورد کند چه خواهد کرد؟آیا منطقی تر نیست که در عوض بالا رفتن از دیوار براحتی از کنار آن عبور کند؟
در اینجا یک مقدار کم کار بزرگی صورت می دهد.پس غبار را در لایه خیلی کم پخش کنید.لایه ای که شما می ریزید تقریبا باید غیر قابل رویت باشد.شما می خواهید به مقدار کافی از اسید بوریک استفاده نموده و بطور واضح اسید بوریک را با چشمان غیر مسلح ببینید.اگر بخواهیم صادق باشیم باید بگوییم که در این حال شما اصلا نیاز به غبارزای حبابی مناسب احتیاج ندارید.
اگر شما از بطری های فشاری که عموما پیدا می شوند استفاده می کنید، اطمینان حاصل نمایید که سوراخ درب کوچک می باشد.سوراخ را با انگشت گرفته و به بطری یکی دو تکان خوب بدهید.سپس به سرعت بطری را فشار داده و روی منطقه لایه نازکی از پودر پخش نمایید.هر زمان که شما نیاز به غبار زایی دارید این کار را بکنید.این کار سخت است اما اگر شما غبارزای حبابی ندارید ، نیازمند این هستید که چنین کاری را مکررا انجام دهید.در غیر این صورت قطعا فقط وقت خود را هدر خواهید داد.
اشتباه دو#استفاده از پودر در جاهای غلط
مهم است جاهای استفاده از پودر را بدانید.استفاده از پودر در جاهایی که سوسک ها معمولا نیستند و یا مناطقی دور از جاهایی که سوسک ها عموما زندگی می کنند، پودرها را کاملا بی اثر می کند.نوع سوسک ها را بشناسید و جاهای پنهان شدنشان را تشخیص دهید(برای سادگی تشخیص می توانید از تله های چسبی استفاده کنید) سپس برای جاهای پرترافیک و مناطقی که سوسک ها دوست دارند پنهان شوند از غبار اسید بوریک استفاده نمایید.این کار باعث می شود که سم با کمک خود سوسک ها به سرعت در بینشان توزیع شود.
اغلب سوسک ها جاهای تاریک را دوست دارند.پس فضاهای مجوف زیر کابینت ها و جاهایی مثل پایین اجاق و یخچال مناطق عمده هدف خواهند بود.ترک ها و شکاف های دیوار را هم در نظر بگیرید.با پیدا کردن آن ها غبار را در آن ها هم بچلانید.ممکن است شما بخواهید جاهایی که سوسک ها اغلب دیده می شوند را بدانید.
برای اینکه این امر را بدرستی اجرایی نمایید، از ایده خوب زیر کمک بگیرید.یک شب برای چند ساعت همه چراغ ها را خاموش کنید.بعد به اتاق در معرض هجوم سوسک پا گذاشته و چراغ ها را روشن نمایید.شما مناطق مورد تمرکز سوسک ها و یا جاهایی که سوسک ها متفرق می شوند را خواهید دید.حال شما می توانید با آگاهی از مناطق پنهان شدن سوسک ها مکان های آن ها را مورد هجوم قرار دهید.
اشتباه سوم#محدود کردن میزان موفقیت
وقتی مردم در باره اسید بوریک می شنوند، به اشتباه فکر می کنند که این تنها کاری است که آن ها باید صورت دهند.خوب است که شما نحوه کار با اسید بوریک را یاد بگیرید،اما نباید میزان موفقیت خود را محدود سازید.منظور چیست؟ به سادگی باید گفت که نباید فقط از اسید بوریک استفاده کنید.اسید بوریک را با روش های دیگر ترکیب کنید تا بهترین نتایج را بگیرید.البته باید بدانید که ترکیبات خوب و ترکیبات بد هر دو وجود دارند.ترکیب کورکورانه چندین راه حل اشتباهی است که باید از آن احتراز نمایید.
چه چیزی خوب کار نمی کند؟

acidmis2
تله چسبی زنجیره کشتار موثری که توسط اسید بوریک ایجاد می شود را متوقف می کند.در این حالت سوسک ها به آشیانه بر نمی گردند تا دیگران را مسموم نمایند.
چه چیزی با اسید بوریک خوب کار می کند و چه چیزی نمی کند؟اجازه دهید که با چیزی که خوب کار نمی کند شروع کنیم.اگر از اسید بوریک استفاده می کنید، از تله های چسبی در ورای فاز شناسایی استفاده نکنید.یک سوسک کشته شده از طریق تماس با اسید بوریک فقط یک سوسک مرده است.سوسک ها همدیگر را می خورند و این فوق العاده مطلوب ماست.پس خوب است که اجازه برگشت سوسک های آلوده به لانه شان را صادر نماییم.تله های سوسک کاملا این امر را غیر ممکن می سازند.سوسک چسبیده به تله هرگز نخواهد توانست به بازگشت به لانه دیگر سوسک ها را آلوده نماید.
کشنده های تماسی سریع مثل DEMON WP در چند ثانیه سوسک ها را می کشند، اما آن ها موضعی مخالف اسید بوریک دارند.آن ها خیلی سریع می کشند و به سوسک ها اجازه بازگشت به لانه و کشتار دیگران را نمی دهند.اگر شما دنبال نتایج سریع هستید و مشکلی در استفاده از آفت کش های مصنوعی ندارید، به کشنده های تماسی و تله های چسبی بچسبید.
دورکننده های خانگی نیز چندان با اسید بوریک سازگار نیستند.مشکل این است که شما می خواهید سوسک ها با اسید بوریک تماس پیدا کنند.استفاده از دورکننده ها مانع از چسبیدن سوسک ها به اسید بوریک شده و فقط کارها را سخت تر می کند.
همچنین اگر شما بیشتر با بچه سوسک ها طرف هستید، ممکن است کمی دست نگه دارید تا بتوانید شرایط را تحت کنترل بگیرید.
آنچه که خوب کار می کند
پس چه چیز خوب کار می کند؟ طعمه های سوسک از قبیل ژل سوسک ادویون با اسید بوریک خیلی خوب کار می کنند.سوسک های کشته شده با طعمه ها کشنده سوسک می شوند(اثری مشابه اسید بوریک) در حقیقت برخی از طعمه های ژلی از اسید بوریک به عنوان ماده فعال استفاده می کنند تا سوسک ها را بکشند.
فایده دیگر این ژل های سوسک این است که با جذاب قوی که سوسک ها نمی توانند در برابرش مقاومت کنند ترکیب می شوند.ژل ها همچنین قابلیت این را دارند که در جاهایی که اسید بوریک فاقد کاربرد است به کار برده شوند.(مثل زیر کابینت ها و اطراف سطل زباله) این برند حرفه ای است و بنابراین در اغلب مغازه های محلی یافت نمی شود.با این حال امکان خرید آن از آمازون فراهم است.
این امکان وجود دارد که شما سوسک ها را به تله اسید بوریک بیندازید.برای اینکه سوسک ها را از مناطق پنهانی خارج کرده و به جاهایی که اسید بوریک را اعمال کرده اید بکشانید، می توانید از دورکننده های الکترونیکی آفات ریدکس استفاده نمایید.این ها سوسک ها را دور می کنند، اما شما می توانید از نیروی آن ها برای متمرکز کردن سوسک ها در یک سطح بهره ببرید.یکی دو تای آن ها را دی دیگر اتاق ها بگذارید.از آنجا که من می دانم سوسک های من در آشپزخانه متمرکز می شوند، من آن ها را در تمام اتاق ها به جز آشپزخانه گذاشتم.این کار کمی هزینه بر است،اما خوشبختانه در حال حاضر آفرهایی موجود است که در ازای خرید هر عدد یک عدد هم رایگان می دهند.اگر دوست دارید که از این روش استفاده کنید، پول خود را پس انداز کرده و قبل از اتمام آفر نسبت به خرید اقدام نمایید.
پس همه چیزی که شما احتیاج دارید این است که پودر را در لایه های نازک و در جاهای صحیح ریخته و به سوسک ها اجازه دهید که یکدیگر را بکشند.این همان دلیل است که از اسید بوریک یک کشنده واقعا خوب می سازد.درست است که زمانی طول می کشد تا سوسک ها بمیرند،اما این روش را باید رویه ای پایدار و بادوام به حساب آورد.وابسته به میزان آلودگی خفیف یا شدید ممکن است دو ماه طول بکشد تا سوسک ها کاملا بروند.در 4 هفته اول شما باید ببینید که سوسک ها کم شده اند.همچنین از بعضی روش های پیشگیری استفاده نمایید تا مانع از جذب آن ها شوید.از سوی دیگر می توانید با بهره گیری از روش های ترکیبی شانس موفقیت خود را افزایش دهید.از شر سوسک ها راحت شوید چون آن ها بیماری ها را منتقل می کنند.

چنانچه مایل هستید فعالیت خود را در سایت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید لطفا اینجا را کلیک کنید