walden-pondارتباط با سوسک؟
سوسک ها می توانند غذا و سطوح را آلوده کرده و کاغذ و مواد مصنوعی را تخریب نمایند.آن ها منتقل کننده بیماری و ایجاد کننده آلرژی بوده و در پشت سر خود بوهای نامطبوع بر جای می گذارند.
خطر هجوم را می توان با بهره گیری از روش های کم اثری مثل تمیز کردن خانه و تاکتیک های پیشگیری کاهش داد.

JADSOOSK3
پیشگیری و مدیریت هجوم سوسک
سوسک ها موجودات شبزی هستند که جاهای تاریک، مرطوب و گرم شکاف ها،ترک ها و گوشه های دارای دسترسی سخت را دوست دارند.از آنجا که سوسک ها فقط به مکان های قابل سکونت بر می گردند،اولین گام برای ریشه کنی هجوم حذف منابع غذایی و جاهایی برای پنهان شدن می باشد.با کمی کار ردیابی، یک استراتژی ماندگار و رویه های پیشگیری نه فقط خانه تان را جایی غیر جذاب برای سوسک ها خواهید نمود، بلکه از حضور آن ها در آینده ممانعت به عمل خواهید آورد.
با این حساب بهتر است که آگاهی های لازم در باره روش های کم اثر کنترل سوسک به دست آورید.این امر شامل مقایسه بین محصولاتی که عموما به عنوان حشره کش های از بین برنده سوسک معرفی می شوند نیز می باشد.آیا علاقمند هستید که در باره محصولات حشره کش ضد سوسک بهتر بدانید؟در حالی که سر کار، در مغازه یا در خانه هستید می توانید براحتی اطلاعات مورد نیاز در باره اطلاعات آفت کشی را از طریق آی فون و آی پد کسب نمایید.
نام محصول یا عدد ثبت شده را جستجو کنید
با جستجوی نام آفاتی از قبیل مورچه، مگس، سوسک، علف هرزهای باغچه و شته محصولات آفت کشی که بر علیه آفات باغ و منزل مورد استفاده قرار می گیرند را شناسایی نمایید.
به سرعت شایستگی محصولات آفت کشی که می توانند در برنامه مدیریت جامع آفات مثمر ثمر قرار گیرند را اعتبار سنجی نمایید.
محصولات را مقایسه کرده و گزینه هایی با سمیت کمتر را در مسیر تصمیم گیری خود قرار دهید.
با دسترسی به بولتن های مدیریت آفات در باره روش های کم اثر کنترل آفات که استفاده از آفت کش و در معرض قرار گیری را به حداقل می رسانند اطلاعات کسب کنید.
تقریب های کم اثر
رویه های زیر کنترل سوسک وقتی که در کنار هم به کار گرفته شوند در قطع چرخه زندگی سوسک، کشتن سوسک های موجود و کلنی آن ها موثر هستند.خطوط راهنمای زیر همچنین رویه های پیشگیری عالی هستند که به گونه ای کارآمد گسترش سوسک ها را قبل از آغاز متوقف می کنند.
بررسی
با استفاده از چراغ قوه و آینه جاهای گرم، تنگ و تاریک نزدیک غذا و آب که می توانند جهت پنهان شدن سوسک ها مورد استفاده قرار گیرند را ببینید.با استفاده از تله های چسبناک سکونتگاههای احتمالی را شناسایی نمایید.این تله ها برای سوسک ها جذاب نیستند،اما به شما اجازه می دهند که هجوم و جایی که بندپایان ساکن هستند را شناسایی نمایید.تله های چسبی باید در حاشیه دیوارها و سقف و جاهایی با ترافیک بالقوه بالا قرار گیرند.به منظور پیدا کردن تخم سوسک ها و آسیب ها وسایل بزرگ و مبلمان و آیتم هایی که مدت هاست استفاده نشده اند را چک کنید.
تمیز سازی خانه

JADSOOSK4
اگر در معرض هجوم هستید، با تمیز کردن خرده ریزهای کف،ترک ها و شکاف ها و پیشخوان ها منابع غذایی را حذف نمایید.تا آنجا که ممکن است ظرف ها را سریع شسته و ترشحات را خشک نمایید.غذا را داخل ظروف در بسته یا یخچال بگذارید.بطور مکرر سطل زباله های دارای کیسه و درب محکم را بیرون برده و خالی نمایید.به طور مرتب ترک ها و شکاف ها را جاروبرقی بکشید تا منابع غذایی مشتمل بر تخم ها و فضولات سوسک را حذف نمایید، زیرا فضولات شامل فرومون هایی است که دیگر سوسک ها را جذب کرده و مورد تغذیه جوان تر ها قرار می گیرد.جاروبرقی مکرر راهی خوب برای پیشگیری از آلرژی های نشات گرفته از سوسک می باشد.
حذف سکونتگاه و ممانعت از ورود

JADSOOSK5
حذف مکان های پنهانی و نقاط ورود سوسک ها آن ها را دور نگه داشته و مانع از این می شود که هجوم در آینده ملاحظه گردد.در داخل ، خانه ترک های جاهای تاریک مثل قفسه ها یا ترک های ساختمان را با گچ بپوشانید.نشت آب را تعمیر نمایید.با افزایش تهویه رطوبت جاهای تاریک و مناطق مناسب خزندگی را کاهش دهید.درب ها و گپ های کنار پنجره را درزگیری نموده و اطراف صفحات حفاظتی دور و بر لوله ها و شیرآلات را گچکاری نمایید.این مناطق جاهایی هستند که با ایجاد شکاف های دیواری و یا دیگر جاها، فضاهایی را برای ورود و یا پنهان شدن سوسک ها فراهم می کنند.مناطق شلوغ را حذف کنید و به ویژه توده مجلات،روزنامه ها، مقواها یا لباس ها را از بین ببرید.در بیرون، توده های چوب و ترکه را جهت به حداقل رساندن سکونتگاههای بالقوه مرطوب حذف کنید.شاخه ها و درختچه ها را ببرید تا میزان تهویه و نور افزایش یابد.
آفت کش های کنترل سوسک
اگر خانه شما قدیمی و پر از ترک و شکافی است که نمی توانید به سادگی همه آن ها را با گچ درزگیری نمایید، طعمه های آفت کش کوشش های کنترل سوسک شما را تکمیل خواهند نمود.از اسپری های آئروسل آفت کش ها یا مه پاش ها اجتناب کنید.آن ها بی هیچ تمیزی،تمام سطوح منطقه مورد هدف را آلوده کرده و خطرات استنشاقی و آسم را ایجاد می کنند.
نتایج بالقوه استفاده از آفت کش های کنترل سوسک
وقتی از آفت کش های کنترل سوسک استفاده می کنید، باید از پیامدهای زیر آگاه باشید:
آفت کش های اسید بوریک برای گیاهان سمی هستند و اگر این نوع آفت کش داخل گیاه گلدانی یا جایی که آب آن را به گیاه می رساند قرار گیرد،گیاه شما متاثر خواهد شد.
استفاده از اسپری های آئروسل یا مه پاش ها از طریق استنشاق قطرات اسپری و آلوده سازی سطوح در معرض قرار گیری در معرض محتویات فعال آفت کش را بیمه می کند.
اگر ایستگاههای طعمه باز گذارده شوند، بچه ها یا حیوانات خانگی که ایستگاه طعمه را به دهان گذاشته و یا آن را می جوند در معرض آفت کش قرار می گیرند.
احتیاطات استفاده از آفت کش های کنترل سوسک
اگر تشخیص می دهید که آفت کش ها مورد نیازند، گام های احتیاطی زیر را برای کاهش اثرات معکوس بالقوه طی کنید:
در داخل، ایستگاههای طعمه را فقط در جاهایی که برای بچه ها و حیوانات خانگی کاملا غیر قابل دسترس هستند بگذارید.آن ها را داخل دیوارها، زیر وسایل سنگین و یا داخل گربه روهای بسته قرار دهید.هرگز طعمه ها را در جایی که بتوانند غذا را آلوده کنند قرار ندهید.
به مجرد اینکه تمام نشانه های آفت کش ها از بین رفتند، برای ممانعت از جذب جمعیت های جدید سوسک ها ایستگاههای طعمه را حذف نمایید.
برای جلوگیری از ضرررسانی به خودتان،حیوانات خانگی و بچه ها و دیگران برچسب دستورالعمل محصول آفت کش را بخوانید و مطابق آن عمل نمایید.برچسب قانون است و شما می توانید در معرض هر آسیبی باشید که عدم رعایت دستورالعمل های برچسب نصیبتان می گرداند.
فقط از محصولات مصوب سازمان حفاظت از محیط زیست امریکا پیروی نمایید.(برای آگاهی از جزییات از به روز شده قوانین که در زیر آمده است مطلع گردید)
انواع آفت کش های کنترل سوسک
محصولات کنترل سوسک زیادی فروخته می شوند و شامل طعمه، ژل، گرانول و فرمولاسیون های اسپری آئروسل می باشند.وقتی از این محصولات شیمیایی استفاده می کنید، با انجام احتیاطات لازم کاری کنید که مجاورت آن ها با انسان،حیوان خانگی و محیط زیست به حداقل برسد.اطلاعات زیر به شما کمک خواهد کرد که خطرات مرتبط با محتویات فعال این محصولات را بهتر درک کنید.
طعمه ها و ژل ها
طعمه ها بصورت دانه،بلوک های جامد، ژل یا مایع فرموله می شوند.بعضی از محصولات طعمه محتویات فعال در ایستگاه طعمه دارند، اما دیگران بصورت مایعی بسته بندی شده اند که شما داخل ظرف طعمه فراهم شده در بسته بندی می ریزید.اگر از ایستگاههای طعمه ای استفاده کنید که جز قرار دادن احتیاج به دستکاری دیگر محصول ندارند، احتمال مجاورت با مواد شیمیایی پایین است.ژل ها عموما با سرنگ یا لوله ای برای پخش بسته بندی می شوند.
ایستگاههای طعمه را نزدیک جاهایی که سوسک ها را دیده اید قرار دهید، اما اطمینان حاصل نمایید که آن ها خارج از دسترس بچه ها و حیوانات خانگی بوده و نزدیک غذاهایی که ممکن است آلوده شان گردانند قرار ندارند.ژل ها را در ترک ها و شکاف های پشت و زیر وسایل، کابینت ها، سینک ها یا گنجه ها قرار دهید.سوسک ها طعمه را می گیرند و جمعیتشان در چند روز سریعا افت می کند.
چندین نوع مختلف از محتویات فعال آفت کش وجود دارد که در طعمه های سوسک مورد استفاده قرار می گیرند.اگر شما همیشه از یک نوع آفت کش استفاده کنید ، سوسک ها مقاوم شده و آفت کش دیگر نخواهد توانست کار خود را به نیکی صورت دهد.برای حل مشکل، محصولات طعمه مختلف مشتمل بر محتویات فعال گوناگون را خریداری نمایید.اولین بار که طعمه را کار می گذارید، یکی از آن ها را مورد استفاده قرار دهید.بار بعد از محصول دیگر استفاده کنید و محصولات را حسب نیاز به گونه چرخشی به کار بگیرید.اگر یکی خوب کار نمی کند، به دیگری سوییچ کنید.شما ممکن است سوسک هایی که تا به حال مقاوم شده اند داشته باشید.
اسپری های آئروسل و مه پاش ها
استفاده از اسپری های آئروسل و مه پاش ها توصیه نشده است، زیرا آن ها قابلیت بالای مجاورتی را دارند که در طی کار و با استنشاق آئروسل صورت می گیرد.مه پاشی باقیمانده آفت کش ها را در محیط خانه بر جای گذاشته و در تاسیسات گازی خطر انفجار را خواهد داشت.اسپری های بیرونی می توانند حرکت کرده و برای حیات وحش غیر هدف از قبیل زنبورها و دیگر حشرات مفید خطرناک باشند.

مقایسه محتویات فعال آفت کش های کنترل سوسک

JADSOOSK1

مقایسه محتویات فعال آفت کش های کنترل سوسک-بقیه

JADSOOSK2

به روز شده های تنظیمی آفت کش های کنترل سوسک
آفت کش های پیرتروئیدی که به عنوان اسپری های مانع محیطی خارجی اطراف منزل و دیگر ساختمان ها استفاده می شوند در رواناب ها و ته نشست های انهار شهری پیدا شده و منجر به سمیت بالا در بی مهرگان کوچکی می گردند که به عنوان بخش ضروری زنجیره غذایی ماهی ها و دیگر حیوانات آبزی مطرح هستند.در پاسخ به این اثر زیست محیطی ، در اگوست 2012، سازمان حفاظت از محیط زیست امریکا جهت کاهش مجاورت اکولوژیکی رواناب ها و انهار از کارخانجات خواست که دستورالعمل استفاده از برچسب های محصولات آفت کشی پیرتروئیدی را مورد ویرایش قرار دهند.فهرست ویژه ای از پیرتروئیدها تحت این نیازمندی های به روز شده در معرض ثبت مجدد قرار گرفتند و روی بیش از 2000 محصولی که استفاده از آن ها خاتمه یافته است اثر گذاردند.
امروزه چندین محصول کنترل سوسک توسط سازمان حفاظت از محیط زیست امریکا برجسته شده و استفاده از آن ها در امریکا ثبت نشده و غیر قانونی می باشد.
گچ حشره کش.این ماده گچ معجزه گر یا گچ چینی نام دارد و اغلب در مغازه های خوار و بار فروشی چینی به فروش می رسد.گچ می تواند شامل چندین حشره کش مختلف باشد، اما چون برچسب زنی نمی شود، شما نخواهید توانست محتویات فعال آن را شناسایی نمایید.مشکل این گچ این است که دقیقا همانند گچ معمولی است و بچه ها ممکن است با خوردن آن مسموم شوند.
در 29 اکتبر 2008 سازمان حفاظت از محیط زیست طبق بیانیه ای اعلام کرد که 7 محصول دارای سولفورامید فروش خود را باید تا تا 21 دسامبر 2013 متوقف سازند.تا سال 2016 نیز فروش کلیه محصولات دارای سولفورامید می بایست پایان رسیده باشد.

چنانچه مایل هستید فعالیت خود را در سایت "یاشار بوم راشین" با صرف هزینه ای مختصر تبلیغ نمایید لطفا اینجا را کلیک کنید.