walden-pondبخار در صورتی که به درستی استفاده شود، روش خیلی موثری در کشتن ساس هایی که مراحل مختلف رشدی را تجربه می کنند است.در استفاده از بخار به عنوان روش مورد عمل، مهم است که بخارشوی شما کیفیت قابل قبولی داشته باشد.استفاده از یک بخارشوی تجاری با حداقل حجم یک گالن که ترجیحا دارای کنترل حجم بخار است امری مطلوب و شایسته به نظر می رسد.نوع بخارشوی مورد استفاده البسه به کار کنترل ساس نمی آید.برای اینکار هرگز از جاروبرقی فرش استفاده نکنید.جاروبرقی های فرش حرارت کافی برای کشتن ساس ایجاد نمی کنند.هرچند خرید بخار شو برای یک نفر ممکن است کاملا گران تمام شود(با قیمت 800 تا 1200 دلار)، ممکن است برای یک مجتمع مسکونی، یک گروه یاوری اجتماعی یا انواع دیگری از سازمان ها معقول باشد که با خرید بخار شو، آن را جهت استفاده در اختیار اعضا قرار دهند.این امکان که بخار شو قرض داده شود هم کاملا وجود دارد.

SASIM1
بخارشوها با ایجاد حرارت کشنده در جاهایی که ممکن است ساس ها پنهان شده باشند کار می کنند.در هنگامی که ساس ها در سطح آیتم ها هستند بخار روی آن ها تاثیر خوبی دارد.از سوی دیگر، بخار می تواند تا سه چهارم اینچی اجناس بافته شده نفوذ نماید.بخار می تواند وارد شکاف ها و ترک ها شده و ساس هایی که تا عمق 2 الی سه هشتم اینچی شکاف قرار گرفته اند را نابود نماید.برای پایش درجه حرارت سطح مورد عمل می توانید از یک حرارت سنج مادون قرمز استفاده نمایید.برای کشتن موثر ساس، درجه حرارت سطح باید حداقل 160 تا 180 درجه فارنهایت بلافاصله بعد از گذر برس بخار باشد.
استفاده از بخار شو جهت کشتن ساس
پیروی از دستورالعمل های تولید کننده بخار شو و انجام احتیاطات اضافی زیر به شما کمک خواهد کرد که بخار را با ایمنی مورد استفاده قرار داده و حداکثر کنترل ساس ها را فراهم آورید.اینجا بعضی از نکات اضافی را جهت پیروی آورده ایم:

SASIM2
یک نازل را به لوله بخار وصل کنید.اغلب موارد یک نازل مثلثی وجود دارد که همراه بخارشو بوده و در بیشتر زمان ها بخوبی کار می کند.نازل کف هم خوب کار می کند، اما شما مجبورید این نازل را ارامتر حرکت دهید تا به درجه حرارت درست برسید.
سطح باید به درجه حرارت 160 تا 180 درجه فارنهایت برسد.زیر این درجه حرارت، ساس ها ممکن است زنده بمانند.بالای این حرارت،خطر آسیب رسانی به بافته ها و دیگر مواد افزایش می یابد.بعد از گذر لوله از سطح در معرض بخار، جهت اندازه گیری درجه حرارت سطح باید از ترمومتر مادون قرمز بهره گرفت.اگر درجه حرارت خیلی پایینتر است، لوله را با آرامش بیشتری حرکت دهید.در درجه حرارت بالاتر، سرعت حرکت را بیشتر نمایید.
بافته ها ممکن است تر باشند، اما آن ها خیس نباید باشند.در شرایط خیلی خیس می توانید از دکمه یا سوییچی که معمولا بخارشوها دارند استفاده نموده و میزان بخار را کاهش دهید.
از بخارشو هم می توانید برای سطوحی که ساس ها را می بینید استفاده نمایید و هم قادرید برای سطوحی که فکر می کنید ساس ها در آن ها پنهان شده اند بهره ببرید.
بعد از اتمام کار از فن استفاده کنید.با استفاده از فن هوا گردش کرده و موجب می گردد که آیتم های بخارشو شده سریعتر خشک گردند.
وقتی کارتان تمام شد، از دستورالعمل های دفترچه راهنما پیروی نمایید تا بخار شو را خنک کرده و فشار آن را تخلیه نمایید.
شما ممکن است مجبور باشید این رویه را بعضی از مواقع تکرار نمایید، زیرا این روش فقط برای ساس هایی که در معرض حرارت قرار می گیرند عمل کرده و ساس هایی که در تماس با بخار قرار نمی گیرند زنده خواهند ماند.
احتیاطات
بخار موثر است، اما می تواند خطرناک باشد.در استفاده از بخارشو باید احتیاطات زیر را مورد توجه قرار داد:
همیشه دفترچه راهنمای بخارشو را مطالعه کرده و دستورالعمل های آن را به کار ببندید.
بخار تحت فشار است.پس موقع پر کردن ماشین و استفاده از لوله بخار کاملا مراقب باشید.
بخار بسیار داغ بوده و حرارت آن می تواند تا 212-230 درجه فارنهایت بالا برود.چون بخار می تواند سبب سوختگی شود هرگز به بچه ها اجازه استفاده از بخارشو را نداده و همیشه بخار را از خودتان دور نگه دارید.
موقع استفاده از بخار، همیشه جاهای پنهانی را چک کنید، زیرا بعضی از بافته ها ممکن است آسیب دیده باشند.در کار با الیافت میکرو، همیشه بخار را وفق دستورالعمل کار با الیافت میکرو به کار ببرید.
وقتی شما شروع به کار می کنید یا بعد از اینکه بخارشو برای مدتی بخار بیرون نمی دهد، این امکان وجود دارد که بخار شو آب داغ بیرون بفرستد.در این حالت شما می توانید از یک حوله استفاده کرده و با قرار دادن آن روی لوله بخار شو، آب حاصله را بگیرید.
از نازل سرسوزنی بخار استفاده نکنید.برای توزیع بخار روی کف یا رومبلی، از نازل های با فشار پایین استفاده نمایید.نازل های سر سوزنی می توانند ساس ها را دور کرده و موجبات زنده ماندن آنان را فراهم آورند.
چنانچه مایل هستید فعالیت خود را در سایت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید لطفا اینجا را کلیک کنید.