walden-pondتبعیت از نکات دپارتمان تندرستی در باره ویژگی های آب و استخر شنای بدون استفاده مایملک شما
آب راکد مگس ها و پشه ها را پرورش می دهد. به خاطر گزندگی و انتقال بیماری آن ها، چنین حشراتی آزار دهنده بوده و خطرات مهمشان برای تندرستی عمومی باید در نظر گرفته شود. دپارتمان تندرستی بخش آلغنی شکایتی را در باره ویژگی های آب بی استفاده در مایملک شما دریافت داشته است. اگر این موضوع واقعیت داشته باشد، شما باید اطمینان حاصل نمایید که ویژگی های آب یا استخر در شرایط مجاز و رها از آفت کش نگهداری شده است.


به منظور تبعیت از بخش 6 محیط زیست خانه ها و اجتماعات، کد تندرستی بخش، شما باید یکی از نیازمندی های زیر را به انجام رسانید:
1-استخر را با پمپ ، فیلتر و ضدعفونی کننده راه اندازی کرده و بهره برداری نمایید.
2- پوشش استخر را کاملا بردارید و سطح را تا تراز با خاک پر کنید.
3- استخر را در شرایط بسته نگهداری نمایید. استخر را تا حد امکان با مقدار زیادی آب پر کرده و آن را با پوشش استخر ساپورت نمایید. پوشش را با بالشتک های شناور بزرگ مرتفع نمایید تا جمع شدن آب باران در بالا به حداقل برسد. پوشش را به محکمی به دیواره های استخر یا عرشه مهار نمایید. در طی ماههای تابستان، آبی که در پوشش استخر جمع می شود، باید هفتگی زهکش شده یا برای کنترل پشه ها، ماهانه با آفت کش مورد عمل قرار گیرد. آگاهی هایی که بطور مشروح پمپ ها و آفت کش های پشه را تحت پوشش قرار می دهند در صفحه دوم این متن آمده اند.
اگر امکانش را دارید، شواهدی برای اثبات اینکه استخر پوشیده شده است را فراهم ساخته و مورد عمل قرار دهید(تصاویر دیچیتال، رسیدهای آفت کش و ....) با انجام این کار، شما نشان می دهید که استخری بسته و بی استفاده دارید.
شواهد تبعیت از قانون می تواند توسط میل، ای میل و فکس اطلاع داده شود. در هر نامه نگاری، نام، شماره تلفن، آدرس و شماره سرویس مورد درخواست(4 رقم آخر) را از گوشه سمت راست بالایی اطلاعیه پیش ارزیابی بنویسید.
در عدم اطاعت نمودن، ممکن است مجبور باشید قبل از برخورد قانونی دلایل کاهلی خود را توضیح دهید. ممنوع المعامله شدن یا جریمه ممکن است گریبان شما و ملکتان را بگیرد. اگر هر سوالی دارید، لطفا از راحت ترین طریق با ما تماس حاصل نمایید.
چطور باید با آب جمع شده در بالای پوشش استخر تا کنم؟
هر تجمع آب راکدی که حدود یک هفته ادامه پیدا کند، ممکن است مکانی برای تخم ریزی پشه گردد. در طی ماههای تابستان، آبی که در بالای استخرهای سرپوشیده جمع می گردد، بعد از هر بارندگی باید زهکشی شود. سیفون کردن با لوله خرطومی کار می کند، اما یک پمپ پوششی اتوماتیک بهترین است. گستره ای از پمپ های چاهکی در خرده فروشی های پوشش استخر با قیمت 17 تا 60 دلار در دسترس هستند و در اغلب بازارهای استخرهای شنا یافت می شوند.
اگر موفق به حذف آب راکد نشوم، برای مبارزه با پشه آب چه کاری از دستم ساخته است؟
اگر امکان پذیر است، تمام منابع آب راکد مایملک خود را حذف کنید. بهترین اختیار بعدی، خرید و استفاده از لاروکش هایی است که بصورت آن لاین و یا از طریق مغازه های خرده فروشی قابل ابتیاع هستند. عمومی ترین محصول خانگی یک آفت کش بیولوژیکی ساخته شده از باکتری های طبیعی خاک به نام باسیلوس تورینجنسیس که بی تی یا بی تی آی نام دارد می باشد.( به عنوان مثال حلقه های پشه، لگام پشه و ....) آن ها لارو پشه را می کشند و در عین حال برای دیگر ارگانیزم های آبزی، انسان، حیوان خانگی یا حیات وحش مضر نیستند. محصولات بی تی در محیط زیست ماندگار نیستند و باید ماهانه وفق دستورالعمل برچسب تکرار شوند.
لاروکش موثر پشه دیگر که در آب مورد استفاده قرار می گیرد، از یک هورمون حشره ( که بطور مصنوعی و شیمیایی تولید شده است) به نام متوپرن ساخته شده است( مثلا مین پشه و ....) این محصولات لارو پشه ها را به سرعت نمی کشند، اما چرخه زندگی پشه را متوقف ساخته و مانع از بوجود آمدن پشه های بالغ نیش زننده پروازی می گردند. یک مزیت متوپرن این است که لارو پشه در زنجیره غذایی بیشتر باقی مانده و می تواند مورد مصرف دیگر حیوانات قرار گیرد. همانند بی تی، متوپرن در کنترل پشه ها ایمن و موثر است، اما روی پستانداران، پرندگان، ماهی یا دیگر حشرات آبزی تاثیر مضری ندارد. موقع استفاده از آفت کش ها، همیشه از دستورالعمل برچسب پیروی نمایید.
قانونا، کاربران آفت کش مسئول مطالعه و مراعات دستورالعمل های مندرج در برچسب آفت کش ها هستند. هیچ تاییدیه ای برای محصولات ذکر شده وجود ندارد و در عین حال هیچ خرده ای بر محصولات ذکر نشده وارد نیست. نویسنده و دپارتمان تندرستی بخش الغنی مسئول نتایج استفاده از این توصیه ها نیستند.
چنانچه مایل هستید فعالیت خود را در سایت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید، لطفا اینجا را کلیک کنید.