walden-pondخانواده جوندگان گسترده بوده و مشتمل بر سنجاب، موش صحرایی، خوکچه هندی، سگ هامون، موش و تعداد زیادی از دیگرپستانداران می باشند. اغلب جوندگان میوه های مغزدار، بذرها و دانه ها را ترجیح می دهند، ولی تقریبا همه آن ها موجودات خورنده فرصت طلبی هستند که برای زنده ماندن هر چیز در دسترسی را می خورند. به رغم گرایش طبیعی آن ها به بذر، دانه و غیره، آن ها را باید موجوداتی همه چیز خوار محسوب نمود. این به معنای این است که گیاهان و حیوانات هم در رژیم غذایی آن ها جای می گیرند. چون موش ها اشتهای سیری ناپذیر دارند و گستره ای از محصولات کشاورزی را می خورند، مشکل حیاتی برای کشاورزان و باغداران به حساب می آیند.


در کنار خوردن معمولی دانه ها، میوه های مغزدار، بذرها و میوه ها، موش ها برگ ها، ساقه ها، ریشه ها، پوست و قارچ گیاهان را هم می خورند. رژیم غذایی جونده ها شامل حشرات، مارمولک، قورباغه، تخم مرغ، بندپایان، مار، کرم و گروه کثیری از مهره داران و بی مهرگان می گردد. موش ها زندگی گروهی را می پسندند، زیرا آن ها عموما از هر آنچه توسط دیگر اعضای گروه مصرف می شود تغذیه می کنند. یک موش بالغ متوسط باید بطور مداوم تغذیه کند تا متابولیسم خود را محفوظ نگه دارد. موش ها روزانه حدود 5 گرم غذا می خورند، اما تنها نیم اونس آب می نوشند. در خانه شما، موش ها در باره چیزهایی که می خورند خیلی ایرادگیر نیستند. موش ها با کمال خوشحالی به کابینت های شما حمله کرده و از ظروف کثیف تغذیه می کنند. آن ها زباله ها را زیر و رو کرده و غذای حیوانات خانگی را سرقت می کنند. عادات غذایی سیری ناپذیر موش ها باعث می شود که آن ها تهدیدی جدی برای ساکنین محیط زیست اطراف محسوب شوند.

eatinsect
موش ها کاملا خوشحال خواهند شد که به آشیانه ها حمله کرده و از پرندگان کوچک و تخم های آن ها، حشرات و لاروشان تغذیه کنند. این می تواند به ویژه برای ساکنین اکوسیستم خطرناک باشد. موش ها برای کشاورزی یک تهدید محسوب می شوند، زیرا نسل آن ها گرایش پیشرونده ای به تغذیه از گستره وسیعی از محصولات شامل برنج و دیگر دانه ها، سویا و غله دارد. موش ها پوست میوه های مغزدار و درختان میوه را کنده و آن ها را لخت می کنند. موش ها همانند اغلب جوندگان دوست دارند که در گروههای اجتماعی بزرگ زندگی کنند. معلوم شده است که موش ها زاد و ولد فراوان دارند و برای اطمینان از اینکه از لحاظ تامین منابع اب و غذا دچار مشکل نمی شوند، لانه های خود را نزدیک دیگر حیوانات( از جمله انسان) می سازند. مناطق مطلوب لانه سازی بیرونی موش ها شامل مناطق نیمه شهری از قبیل زباله دان ها، توده های آشغال و دورریز و مناطق شهری از جمله خانه ها و محل کارها است( خواه متروکه باشند و خواه نباشند)
از مناطق شهری مورد علاقه موش ها جهت لانه سازی می توان به زیر درختان و گیاهان، الوارهای مجوف، توده های برگ ها، طویله ها و آلونک ها اشاره نمود. مهم نیست که موش ها کجا زندگی می کنند، زیرا آن ها در هر صورت سرزمینی که پناهگاه ایمنشان بوده و غذای فراوان مورد نیازشان را تامین کند خواهند یافت. موش ها همانند دیگر جوندگان باید مدام در حال جویدن باشند، زیرا دندان های آن ها مرتب در حال رشد است. در واقع جویدن تنها راه ساییدن دندان های موش ها به حساب می آید. این همان عاملی است که سبب تخریب لباس ها، عکس ها و دیگر یادگاری ها، لوله های پلاستیکی و دیگر چیزهای قابل تخریب اطراف محیط زندگی می گردد. موش ها به نسبت سلسله مراتب دقیق چیرگی زندگی می کنند. اگر شرایط وخیم باشد، موش ها قادر به یافتن منبع یکنواخت غذایی نخواهند بود. در این حالت موش ها شروع به آدمخواری خواهند کرد; اول از بچه ها شروع می کنند و بعد سراغ ضعیفترین اعضای گروه می روند.
به رهایی از شر موش ها باز می گردیم. ممکن است شما بخواهید در باره کشتن موش ها مطالعه کرده و متوجه این شوید که چرا تله های فنری از سموم موش بهتر هستند. در باره آنالیز تله های مختلف بخوانید و نحوه استفاده از آن ها را یاد بگیرید. یاد بگیرید که چرا طعمه به اندازه نوع تله، جایگذاری و محل آن مهم نیست. دورکننده های موش ها را بشناسید و بدانید چرا کار نمی کنند. اگر فضله موش می بینید و می خواهید آن را شناسایی کنید، باید با فضله موش آشنا باشید. اگر نیاز به کمک یک حرفه ای دارید قیمت دفع و از بین بردن موش را پرس و جو نمایید. شاید این کارها را خودتان هم بتوانید انجام دهید. در این باب می توانید از مشاوره تلفنی ما هم بهره مند گردید( قبل از تماس از قوانین مشاوره تلفنی واقع در بالای صفحه یا صفحه اول مطلع گردید)
چنانچه مایل هستید فعالیت خود را با صرف هزینه ای معقول در سایت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید، لطفا اینجا را کلیک کنید.