چاپ
بازدید: 959

دور کردن مار از جوجه های مرغدانی
در اینجا شما یاد می گیرید که مرغدانیتان را ضد مار ساخته و از مارها در جهت حفظ منافع خود کمک بگیرید
آیا تاکنون ماری را در مرغدانی جوجه هایتان دیده اید؟ آیا وقتی مار می بینید، از روی غریزه در ابتدای کار جیغ می زنید؟ این واکنش اغلب مردم است. و دلیل خوبی هم دارند!

coop1
مارها معمولا به گونه شگفت آوری لغزان و غیر قابل پیش بینی هستند. بعضی از مارهای سمی کشنده هستند. شما ممکن است با مارهای سمی یا بی ضرر روبرو شوید، ولی در هر دو صورت باید آن ها را دور از جوجه های مرغدانی نگه دارید تا تخم مرغ ها، جوجه ها و حتی مرغ و خروس ها از گزند مارها در امان نگاه داشته شوند.
بخوانید و یاد بگیرید که چطور مارها را دور از مرغدانی نگه دارید، چطور برای مارها تله بگذارید، چرا توپ های گلف بهترین تله های مارها نیستند و چطور می توانید با خوب تا کردن با طبیعت، از ویژگی های بالقوه مارها در جهت حفظ منافع خویش استفاده نمایید.
چطور مارها می توانند بهت شما و مرغ هایتان کمک کنند؟
اگر ماری در اطراف مرغدانی وجود دارد، به احتمال قوی جوندگان موذی نیز در مرغدانی هستند و این آن هایند که ممکن است غذای مرغ و خروس های شما را بخورند. راسوها انواعی از جوندگان هستند، ولی اغلب، این موش ها هستند که غذای مرغ و خروس ها را می خورند.راسوها به مرغ و خروس ها حمله کرده و خود آن ها را شکار می کنند.
جونده ها بیماری ها را انتقال می دهند..... مارها نجات دهنده هستند!

coop2
شما واقعا می توانید از همکاری با مارها منتفع گردید.مارها شکارچی های طبیعی هستند و موجودات موذی را می خورند.(موش های خانگی و صحرایی و حتی راسوها) مارها برخی از حشرات مثل سوسک ها و حلزون ها را هم می خورند.
در زنجیره شکار، مارها در اطراف مرغدانی شما تغذیه می کنند تا شما را وادار نمایند از آن ها بخواهید به کاهش تعداد آفات موجود در مرغدانی کمک کرده و با بهره مندی از تغذیه شما، به خودشان هم یاری رسانند.

coop3
نشانه هایی حاکی از وجود مار در مرغدانی
تخم مرغ های کمتر یا تخم مرغ های غیب شده: وقتی تعداد تخم مرغ ها به طور قابل ملاحظه کم می شود، ممکن است شما در مرغدانی ماری داشته باشید که با خوردن تخم مرغ ها به خودش کمک می کند. دیگر دلایلی هم برای کاهش تخم مرغ ها هست؟ مرغ ها تمایل دارند که تعداد تخم گذاری را در پاییز و زمستان کم کنند. در هنگام استرس های نشات گرفته از گرما و پرریزی هم تعداد تخم مرغ ها کاهش می یابد. در هنگامی که مرغ ها جایی جدید برای تخم گذاری را مد نظر قرار می دهند هم تعداد تخم ها کم می شود.(مرغ های بی محدودیت جاهای پنهانی را برای تخم گذاری در نظر می گیرند)
بسترهای گیاهی و تیرهای سقف و جاهای دسترسی که مارها ممکن است از طریق آن ها خود را وارد مرغدانی نمایند را چک کنید.
پوست تخم مرغ های قی شده: مارها پوست تخم مرغ های فشرده، بدون زرده و پیچیده شده از طول را همانند یک شکل سیگار برگ مانند قی می کنند. اگر چنین چیزی دیدید، امکان دارد که یک چیز فلس دار در حال آماده کردن خود برای خوردن یک وعده غذای آماده باشد.
پوست های مار: مارها پوست اندازی می کنند.اگر شما در مرغدانیتان پوست مار فلس دار، خشک و نیمه شفاف پیدا کردید، این نشانه این است که مار در مرغدانی شما زیادی راحت است.
یک مرغ با سر خیس یا جوجه خیس. یک سر خیس نشانه این است که مار سعی کرده یکی از مرغ ها را بخورد، ولی دست از اینکار برداشته است.

coop4
چه نوع ماری تخم مرغ ها را می خورد؟
احتمال داده می شود که چه نوع ماری مرغدانی را پیدا کرده و تخم مرغ ها را بخورد یا جوجه ها را شکار کند؟
در ایالات متحده، عموما، مارهای بزرگ، مارهای شیر، مارهای راسو، مارهای سیاه و مارهای مرغ، اغلب مارهایی که در مرغدانی ها دیده می شوند هستند.
با این حال نگران نباشید.بهتان خواهیم گفت که چطور با مارها تا کنید.

coop5
بهترین تجربه ها: ممانعت از ورود مار و تله های مار انسانی
چطور می شود مزایای مارهای محلی را با خطراتی که آن ها برای مرغ ها دارند متعادل نمود؟ بهترین تجارب این است که جلو ورود مارها به مرغدانی ها گرفته شود. شما نیاز به پیدا کردن نقاط دسترسی دارید که مارها از طریق آن ها وارد می شوند. شما باید این نقاط دسترسی را بلوکه نمایید تا جلو ورود مارها به مرغدانی ها و آشیانه ها گرفته شده و مارها بیرون بمانند.

coop6
هر توری مرغی یک اینچی را با توری سیمی جایگزین نمایید. ما درب ها و پنجره ها را با تور سیمی یک چهارم اینچی(یک مش سیمی قوی، قویتر از سیم مرغی است) می پوشانیم تا راکون ها، مارها و راسوها را بیرون نگه دارد.
فواصل درب را چک کنید و آن ها را با راه بندهای هوا و گچ بری و تزیینات اضافی درب بپوشانید. نباید منفذ بزرگتر از نیم اینچ باقی بماند.(اگر می توانید یک چهارم اینچ را مقیاس قرار دهید)
مارها می توانند از طریق سوراخ های خیلی کوچک وارد مرغدانی شوند. در واقع، حتی مارهای بزرگ می توانند از طریق منافذ بزرگتر از یک چهارم یا نیم اینچ وارد مرغدانی شوند.کوچولو!

coop7
آیا مرغدانیتان کف سخت دارد؟ اگر نه، یک کف بند از توری سیمی( یک مش قوی) تا مارها و دیگر شکارچی های نقب زن را بیرون مرغدانی نگه دارید.
ضد جونده سازی: مرغدانی را برای موش ها و موش صحرایی ها غیر جذاب تر سازید. جونده های کمتر، مارها را دارای غذاهای بالقوه کمتری کرده و زمین را برای شکار مارها دارای جذابیت کمتری خواهد کرد. غذای مرغ ها را در ظروف ضد جونده قرار دهید و از تغذیه کننده پدالی، که درب آن با پا گذاری مرغ باز می شود، استفاده نمایید.
اطراف مرغدانی را صاف و آزاد از نقاط پنهان شدن مارها درست کنید. علف ها را کنده و شاخه ها را خوب هرس کنید. برگ ها و بته های مرده را حذف کنید و فضاها و پیاده روهای بیرونی را صاف کنید.
مارها همانند موش ها از پوشش هایی که به آن ها فرصت پنهان شدن می دهند خوششان می آید. برای موش ها و مارها یک جای راحت نزدیک مرغدانی فراهم نسازید. جاهای کمتر پنهان سازی، مرغدانی را برای موش ها و دیگر جوندگان و مارها دارای جذابیت کمتری خواهد نمود.
آیا نیاز به تله مار در مرغدانی دارید؟
تله های مار بهترین راههای خلاصی از شر مارها هستند. اگر ماری در مرغدانیتان دارید، بهترین اختیار این است که تله را در یک راه انسانی مورد استفاده قرار دهید. شما می توانید خودتان تله مار بسازید.
شما می توانید از تله مار آماده کابلا مینوو با طعمه استفاده کنید( این یک تله مار است که مار می تواند واردش شود ولی نمی تواند از آن خارج گردد.
فضاهای باز، دارای تیرک دستی تله گذاری مار هستند که از تله مینوو استفاده می کنند.

coop8
روش های کمتر موثر(توصیه نشده) برای بیرون نگه داشتن مارها از مرغدانی
در قیاس با دیگر رویه های قابل دسترس، توپ های گلف بهترین راه تله گذای مارها نیستند. گمان می رود که مارها توپ های گلف را می خورند، اما نمی توانند آن ها را هضم کنند. وقتی توپ گلف وارد بدن مار می شود، مار به قدری بزرگ می شود که نمی تواند از محیط مرغدانی خارج گردد. از سوی دیگر، چون مار نمی تواند توپ گلف را هضم کند" گیم اور" می شود.

coop9
متاسفانه، تله های مار توپ گلفی در اغلب مواقع به درستی کار نمی کنند. قبل از همه، اغلب مارها آنقدر تیز هستند که از بلعیدن توپ گلف ها چشم پوشی نمایند.(مارها حس بویایی فوق العاده و دقیق دارند) اگر مار توپ گلف را آزمایش کند، باید براحتی بتواند آن یا هر تخم مرغ فیک دیگری را بالا بیارود.
باور نمی کنید؟ مارها حتی می توانند یک بز کوهی را بالا بیاورند.
این نیز سفارش نشده است: تله تور پرندگان. حلقه آزاد تور پرنده با ریسمانی در داخل آن وجود دارد که پرنده گیرها مکررا از آن برای حفاظت جوجه های پرنده ها استفاده می کنند. مارها با وجود خطر داخل تور شده و کلاه سرشان میرود.
عاقلانه نیست که مار ترسیده یا خشمگین چیچیده در یک تور را رها نماییم. مرغ های شما هم ممکن است داخل تور گیر کنند. این نوع تله را بی خیال شوید. اگر مرغدانی خود را به گونه مناسبی ضد مارسازی نمایید، نیاز به کشتن مارها نخواهید داشت. به جای این تله، در اختیار بالا در تله گذاری که انسانی هستند را به کار بگیرید.
محصولات دورکننده مار در دسترس هستند. ما نمی توانیم چنین محصولاتی را توصیه کنیم، زیرا اغلب بوهای شدید داشته یا از مواد شیمیایی درست شده اند.( نفتالین را در زیر ببینید) ما شنیده ایم که آن ها دورکننده های خوب مار نیستند.
اگر در مرغداری خود از دورکننده مار استفاده کرده و جواب خوبی گرفته اید، لطفا به ما هم خبر بدهید.
نفتالین ها سمی هستند. بله، نفتالین ها دورکننده های خوب مار در نظر گرفته می شوند، ولی سمی می باشند. هیچ ماری نفتالین نمی خورد، ولی این نیز دیده نشده که مار با استشمام بوی نفتالین از نزدیک شدن به تخم مرغ ها پرهیز نماید.
بی خیال نفتالین شوید. ان ها کار نمی کنند و باعث نمی شوند مارها نزدیک مرغدانی ها نشوند.

coop10
در مورد مارها، یک اونس پیشگیری بهتر از یک پوند درمان است
دفعه بعد که مار می بینید و می خواهید جیغ بکشید، به خاطر بیاورید که با ضدمار سازی مرغدانی، می توانید از ویژگی های طبیعی خوب مارها به نفع خود استفاده نمایید.
در دنیای ایده آل، شما از یک مار دوست داشتنی یا دو محافظ برای نگهداری مرغداری در برابر موش ها، موش های صحرایی یا راسوها استفاده خواهید کرد، اما این مارها هستند که مرغ ها یا تخم مرغ های شما را تنها نخواهند گذاشت.
در دنیای واقعی، شما باید مرغ هایتان را در برابر تمام حیات وحش، به هر شکل و اندازه ای، مراقبت کنید و این حیات وحش شامل مارها هم می شود(پس معلوم است که باید کمی هم کار کنید)
آیا می دانید که مارهای موش صحرایی سیاه(مار موش صحرایی شرق اکا) نیش می زنند؟ در برابر مارهای دیگر هم باید احتیاط به خرج داد؟ مارهای کاج، مارهای آبی، مارهای مرغ، مارهای موش صحرایی خاکستری، مارهای موش صحرایی زرد، مارهای موش صحرایی شرقی همه مارهایی هستند که باید در رادارتان بیاورید.
چنانچه مایل هستید فعالیت خود را در سایت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید، لطفا اینجا را کلیک کنید.