walden-pondتصاویر زیر باید به شما کمک کند که بخوبی فضله حیوانی که می بینید را شناسایی نمایید. این ها تصاویری از فضله موش هستند. اگر این نوع فضولات را در اتاق زیر شیروانی، آشپزخانه یا هر جای دیگر خانه تان ببینید، باید آن ها را تولید شده توسط موش در نظر بگیرید. حال وقت آن است که برای حل مشکل، سراغ راه حل های مربوط به حذف موش بروید.
تشریح فضله موش: حب های پوستی، معمولا دارای سه شانزدهم اینچ طول و یک شانزدهم اینچ قطر، با سرهای نوک تیز و احتمالا برآمدگی مختصر در مرکز. مقداری تفاوت اندازه وجود دارد، ولی آن ها عموما همانند دانه های خیلی کوچک قهوه ای برنج هستند. تازه ها قهوه ای تیره هستند که با گذر زمان روشنتر می گردند.

poopim1
تصویر بالا نشان دهنده فضله های موش گاراژ یک خانه با مشکل موش می باشد. این واقعا روی یک تاقچه بود و شما می توانید یک بلوط کوچک جویده شده با ببینید. به خاطر داشته باشید که این یکی از بلوط های کوچکتر بود و فضله موش تقریبا کوچک است. اگر فضله بزرگتر ببینید، مثلا به طول سه هشتم اینچ، احتمالا با موش صحرایی یا سنجاب سر و کار دارید. من توانستم با بررسی فضله ها به تشخیص نوع حیوان نائل شوم. به مجرد اینکه من نوع مخلوق خانگی یا موجود در گربه رو، سقف، حیاط یا هر جای دیگر مایملک را بدانم، من می توانم گام های مناسب خلاصی از شر جونده ناخواسته را بردارم.
آیا فضله موش سبب خطر تندرستی یا ملاحظه بیماری می گردد؟ بله، بیش از 30 نوع بیماری مختلف مرتبط با موش ها و فضله های آن ها هستند. آن ها شامل ویروس ریکتزیا هستند که می تواند شرایطی شبیه آبله مرغان ایجاد کند. هانتا ویروس، دیگری است. مننژیت ائوزینوفیلیک یک ملاحظه دیگر است. فضله موش می تواند سبب سالمونلوزیس یا لپتوسپیروزیس شود. با این حساب دستکاری باید با مراقبت انجام شود، یعنی از دستکش استفاده گردد. البته بهترین کار جارو کردن، که باعث می شود اصولا لمسی صورت نگیرد، است. استفاده از ماسک گرد و غبار هم کلا ایده خوبی است.

poopim2
موش ها قادرند پشت سر خود زایدات فراوانی بر جای بگذارند. مثلا می توانند هزاران حبه کوچک موش در یک جا باقی گذارند. فضله ها خیلی سریع خشک شده و قابلیت زدوده شدن با جارو یا جاروبرقی را پیدا می کنند. با این حال آگاه باشید که مادامی که مشکل موش را برای همیشه حل نکرده اید، باید فضله ها را در هر جایی که موش ها تردد می کنند ملاحظه نمایید.
اگر نیاز به دانستن چگونگی تشخیص فضله موش دارید، تصاویری همانند تصویر بالا بهترینند. با این حال، شما می توانید عکس گرفته و برای من ارسال نمایید تا به شما بگویم با فضله چه موجود زنده ای سر و کار دارید(قبلا قوانین مشاوره تلفنی مندرج در بالای صفحه را مطالعه فرمایید)
چطور زایدات و کثافات موش را تمیز کنیم؟ شما باید فضله ها را تا جایی که می توانید با دست یا جاروبرقی حذف نمایید. این کار شامل جمع آوری هر چیز خاکی و کثیف و قرار دادن آن ها در کیسه های پلاستیکی می شود. از دستکش و ماسک تنفسی هپا استفاده کنید. علاوه بر این، البسه تای وک بر تن نمایید. من از اسپری/مه پاشی با یک تمیز کننده آنزیمی ویژه استفاده می کنم، اما هر ضد عفونی کننده خوبی کار خواهد کرد.
کدام بیماری ها از طریق فضله موش منتقل می شود؟ خواه مردم قبول کنند یا نکنند باید پذیرفت که موش ها بیماری های زیادی منتقل می کنند. این امر به ویژه در مورد موش هایی که خانه ما را مورد تاخت و تاز قرار داده و آن را یک مغازه خرید به حساب می آورند مصداق بیشتری دارد. در پاسخ به سوال اینکه چه بیماری هایی می توانید از فضله موش بگیرید باید گفت که بهتر است سوال کنید که چه بیماری هایی را نمی توانید از فضله موش بگیرید! قبل از همه باید گفت که فضله ها سالمونلوزیس را انتقال می دهند که مسمومیت سالمونلایی نام دارد. این امر وقتی که فضله ها مواد غذایی را آلوده می کنند اتفاق می افتد و وقتی که هجوم موش صورت می گیرد بیشتر به چشم می خورد. اغلب موش ها همانجایی که غذا می خورند، مدفوع و ادرار می کنند و آلودگی را آسان می سازند.
علاوه بر سالمونلوزیس، شما می توانید آبله ریکتزیایی بگیرید که همراه سردرد، تب و بثورات است. بیماری عموما از طریق گزش شپش هایی که روی یک موش خانگی معمولی زندگی می کنند ایجاد می شود. لپتوسپیروزیس نیز بسیار از طریق مدفوع و ادرار موش قابل انتقال است. این بیماری سبب تب و یرقان می شود. هانتاویروس نیز یک ملاحظه است و از طریق مدفوع موش منتقل می گردد. این بیماری از طریق استنشاق گرد و غبار آلوده به مدفوع خشک شده موش منتقل می شود و حتی می تواند کشنده باشد. با توجه به مشکلات متعدد نشات گرفته از مدفوع موش، نه فقط بسیار مهم است که از شر خود موش ها خلاص شوید، بلکه مهم است که زمانی را به کار تمیز سازی یا استخدام یک حرفه ای تخصیص دهید.
برای افزایش ایمنی، مدفوع موش را جاروبرقی کنید. اغلب گمان می رود که بدترین بخش هجوم موش خود حیوان است. حقیقت این است که حتی بعد از خلاصی از شر آفات، از تاثیرات منفی باقیمانده از آن ها ایمن نیستید. مدفوع موش بیماری های مختلفی را منتقل می کند و با گذر زمان خشک تر می گردد. این به معنای این است که موقع تمیز کاری باید به شدت مراقب باشید. جارو کردن با جاروی سنتی غبار حاصله از فضله های خشک را به آسمان می فرستد و شما را با بیماری ها و باکتری های موجود در مدفوع موش مواجه می سازد. به این دلیل جاروبرقی ممکن است اختیار بهتری باشد.
دو کار هست که حتما باید پیشان را بگیرید. اول از همه باید در موقع تمیز کاری از ماسک استفاده کرده و اجازه ندهید که صورتتان در معرض برخورد با فضله موش یا یک جونده دیگر قرار گیرد. مدفوع خشک شده می تواند باکتری های مضر در هوا رها کرده و سبب بیماری کسانی که در تماس با آن ها قرار می گیرند گردد. در هنگام استفاده از جاروبرقی باید مطمئن شوید که جاروبرقی را هم بعد از کار حسابی تمیز می کنید. کیسه را دور انداخته و بدنه و فیلتر جاروبرقی را تمیز کنید. اصلا بهتر است که فیلتر جاروبرقی را جایگزین نمایید. اطمینان حاصل نمایید که محل را با ترکیب آب سفید کننده یا لیزول ضدعفونی ساخته اید.
ای میل مشتری در باره مدفوع موش: دیوید، من خوانده ام که چطور می توانم از شر موش های اتاق زیر شیروانی راحت شوم و دارم سعی می کنم که این کار را صورت دهم. چند سال قبل، احتمالا 5 سال پیش، من دو موش خانگی در اتاق زیر شیروانی دیدم. از سوی دیگر، ما صدها حب فضله موش کوچک در اتاق زیر شیروانی و بعضی جاهای آشپزخانه دیدیم. ما چند صد دلار برای حرفه ای ها هزینه کردیم. گپ ها و فواصل اطراف خانه با فلز سنگین درزگیری گردید. هر گپ فضای گربه رو بسته یا سیم کشی شد. تله ها از قبیل پدهای چسبی، قفس های سیمی، تله های موش و موش صحرایی و حتی یک تله چوبی خوب قدیمی مخصوص شکار خرگوش که همسایه ما با موفقیت جهت شکار موش مورد استفاده قرار داده بود را به کار گرفتیم. با این حال، موش ما تیزتر بود چون هیچ چیزی نگرفتیم. یک حرفه ای که بیشترین پول را گرفت و بالاترین توصیه ها را کرد، حتی از دود دادن برای اتاق زیر شیروانی استفاده کرد و ادعا کرد که هر چیزی را درزگیری کرده است.درست؟ ان ها به سقف و خانه آسیب زدند.
ما به شرکت ها اطمینان داشتیم، چون با انقضای دوره زمانی تضمین شده، ما در اتاق زیر شیروانی چیزی نمی دیدیم. سقف در شب با چراغ های اتاق زیر شیروانی چک شده بود تا منافذ بتوانند دیده شوند. دقیقا هفته پیش بود که ما یک بام کار فوق العاده حرفه ای را آوردیم تا اتاق زیر شیروانی و بیرون خانه را ارزیابی کرده و هر سوراخی را مورد ردیابی قرار دهد. او دو سوراخ پشت آبرو پیدا کرد و آن ها را گرفت. دقیقا امروز، من یک صدا در همان نقطه همیشگی شنیدم...... چند نقطه مرتبط با جای پاها در جاهایی که عایق سازی آسیب دیده است وجود دارد. ما صداها را شنیدیم. بعضی وقت ها صدای پنجول کشیدن و یک صدای مضراب کشیدن را. صداها اساسا شب هنگام و اوایل غروب بودند. ما در جایی با درختان زیاد زندگی می کنیم، ولی ما درختان و شاخه های بریده شده ای که نزدیک خانه هستند داریم. من خواهان ایجاد عایق بندی اضافی در اتاق زیر شیروانی هستم، ولی تا زمانی که موجود اشغالگر را از جای اشغال شده بیرون نکنم نمی توانم این کار را صورت دهم. چه پیشنهادی دارید؟ با تشکر. کارول
پاسخ من: به نظر می رسد که شما یک مشکل جدی دارید. بدون اینکه ببینم، مطمئن نیستم که بتوانم توصیه خوبی برایتان داشته باشم. ولی شرکت هایی که پول زیادی از شما گرفته اند، تا کارشان را ضمانت کنند، باید به شما بیشتر کمک کنند. آن ها باید فضله های موش را تمیز کنند. الان من دقیقا نمی دانم شما در چه موقعیتی قرار دارید. شما یک سقف پوشیده از اجسام لوله ای شکل سفالی دارید؟ ندارید؟
دیوید، از جوابت متشکرم. ما سعی کردیم با شرکت هایی که کارشان را تضمین کرده بودند تماس ادامه دهیم، ولی از آنجا که آن ها رفته بودند، جدیدی ها تاکید کردند که هیچ سوراخ و منفذی وجود ندارد. من یک شرکت پیدا کردم که به من 500 دلار یا چند هزار دلاری که پرداخت کرده بودم پس می داد، چون کارهایش ارزشی نداشتند. آن ها اصرار کردند که تمام تهویه های گربه روها که سالم بودند را عوض کنند. آن ها، تهویه ها را با آن هایی که زود خورده شدند عوض کردند. ما تهویه ها را درزگیری کرده و گربه روها را اصلاح و مرمت نمودیم. بیولب به سختی در دسترس بود و چند هفته ای طول کشید تا سرویس دهی را آغاز نماید. ناظر ادعا کرد که آن ها نمی توانستند کارگران را نگه دارند و اینطور به نظر می رسید که هر شخص جدیدی که می آمد مجرب بود. ما ایستگاههای تغذیه جونده را در اطراف خانه گذاشتیم تا مطمئن شویم که موش بیشتر و حتی موش صحرایی در اتاق زیر شیروانی نیست. ما هیچ کاری در خانه نکردیم( جز اتاق زیر شیروانی) به استثنای اینکه در کابینت های آشپزخانه چند حب موش پیدا شد(البته فقط یک بار)
این یک داستان از خانه ای با فضای گربه رو و سقف سفالی(سه ساله) و تعدادی بلندی است. همچنین، ما یک سقف کلیسایی در اتاق خواب داریم و یک جا که صدای موش را شنیدیم و فضله موش را دیدیم. به علت داشتن سقف کلیسایی، شما نمی توانید به فضای بالای اتاق خواب دسترسی پیدا کنید(امروزه همسر من از سقف متنفر است) یک بار، منفذی در گپ نجاری وجود داشت که به وضوح محل ورود به حساب می آمد. با این حال، آنجا برای دست کم دو سال با فلز درزگیری گشته بود. من از دامادم خواستم که به ما کمک کند تا با کارگذاری دوربین حیات وحش در اتاق زیر شیروانی، سعی کند متوجه اینکه دقیقا چه اتفاقی می افتد شده و درک نماید که موش ها از کجا وارد اتاق زیر شیروانی می شوند. تروتک خواست یکی از تله های خروجی که شما در وبسایتتان نشان داده اید را کارگذاری کند، ولی آن ها هرگز نتوانستند حتی یک سوراخ پیدا کنند. تروتک هم در نگهداری کارگران مشکل داشت، ولی دست کم آن ها یکی دو روزه پاسخگو بودند و به نظر می رسد حرفه ای تر بودند. به هر حال متشکرم. در ارتباط می مانیم. کارول
چنانچه مایل هستید فعالیت خود را در سایت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید، لطفا اینجا را کلیک کنید.