walden-pondآنچه صاحبخانه ها باید در باره تخم سوسک بدانند
در حالی که سوسک های امریکایی محتملترین ترساننده ها یا متعجب کننده هایی که در داخل خانه خودشان را به ما نشان می دهند هستند، سوسک های کوچکتر آلمانی تهدیدات بزرگتری به حساب می آیند. این امر به خاطر این است که سوسک های آلمانی عمومی ترین سوسک های داخل خانه در ایالات متحده هستند.

almanegg
یک سوسک ماده تنهای آلمانی و بچه اش در هر سال تا 30000 سوسک تولید می کنند. این آفت دوست دارد که خود را در شکاف ها و ترک های اطراف خانه پنهان کند; چیزی که شناسایی و کنترل سوسک آلمانی را با مشکل مواجه می سازد. هر چند سوسک های آلمانی تولید تخم کمتر از دیگر گونه ها دارند، آن ها زمان های رشد بیشتر دارند. این به معنای آن است که برای اینکه سوسک های آلمانی بزرگ و قابل توجه شوند به زمان بیشتری احتیاج است.
خبر خوب این است که برای کمک به شناسایی و کنترل و حذف هجوم سوسک های آلمانی راههای متعددی وجود دارد. فرایند با دانستن اینکه چطور و در کجا باید این سوسک های کوچک را جستجو نمود آغاز می شود که البته در بر گیرنده نحوه شناسایی تخم سوسک ها نیز می شود.
تخم سوسک
سوسک آلمانی دوست دارد تخم هایش را در نواحی گرم و مرطوب خانه از قبیل آشپزخانه یا حمام بگذارد. کپسول تخم، که شامل حدود 40 نوزاد است، قهوه ای روشن بوده و حدود یک چهارم اینچ طول دارد.
در شرایط مطلوب، ماده ها می توانند هر چند هفته یک کپسول تخم جدید تولید کنند. مادر، کپسول را تا یک یا دو روز قبل از بیرون آمدن نوزادان از تخم ها حمل کرده و آن را در یک شکاف یا جای حفاظت شده دیگر می گذارد تا بیرون آمدن نوزادان از تخم ها آغاز شود.
این چرخه تولد پیش رونده دلیلی بر این است که سوسک های خیلی کوچک می توانند به سرعت مبدل به یک هجوم سوسک ها شوند. یک سوسک ماده آلمانی که تولید را ادامه می دهد و تخم هایش سر باز می کنند، در طی دوره عمر 30 هفته ایش دو نسل اضافی تولید می کند. حتی اگر او بالاترین تعداد زاد و ولد محتمل را نداشته باشد، کوشش های او( و نسل بعدیش) حداقل به تولید 10000 سوسک جدید در یک سال منجر می گردد.
سوسک های کوچک و تخم سوسک ها را در کجاها پیدا کنیم؟
سوسک های آلمانی محیط زیست گرم و مرطوب و نزدیک آب و غذا را ترجیح می دهند. این دلیلی بر این امر است که چرا تخم سوسک ها و نوزادان سوسک ها بیشتر در آشپزخانه و حمام پیدا می شوند. سوسک های کوچک می توانند در شکاف ها و ترک ها جمع شده و در جستجوی قسمت های مرطوب یا نمناک خانه بر بیایند.
هر جایی که شما متوجه تخم سوسک ها یا سوسک های کوچک شدید، یک هجوم بزرگ ممکن است وجود داشته باشد. برای دیدن نشانه های فعالیت سوسک، بخش های زیر خانه را حتما چک کنید:
سینک ها و بالای پیشخوان ها
دراورها، قفسه ها و انباری ها
اسباب و ماشین آلات
لبه های تحتانی دیوار
زهکش های کف و لوله
کابینت های لوله کشی و گنجه های آّبگرمکن
سطل های زباله و مخازن بازیافت
جاهای دارای نم مداوم از قبیل زیرزمین، رختشویخانه و کفش کن ها
هر قسمت خانه که غذا یا میان وعده مصرف می شود، شامل هال، رختخواب و اتاق ناهار خوری
کمک به جلوگیری یا کنترل هجوم سوسک های آلمانی
حذف سوسک های آلمانی مشکل است، زیرا آن ها به سرعت تکثیر شده و بسیار خوب پنهان می گردند. با این حال، کاملا امکان پذیر است که جلو حرکت سوسک ها به داخل گرفته شود. کمی نگهداری و مراقبت، بعضی از عملکردهای خوب بهسازی و کاهش آشفتگی و بی نظمی می تواند جلو اینکه سوسک ها در خانه شما احساس راحتی کند را بگیرد. در اینجا نکات خوبی را متذکر شده ایم که می توانند توسط شما مورد استفاده قرار گیرند:
1- درز و شکاف های کوچکی که سوسک ها از طریق آن ها می توانند وارد شده، تخم گذاری کرده و پنهان شوند را بگیرید.
2- قبل از ورود به خانه، کیسه های بقالی، جعبه ها و چمدان ها را وارسی نمایید.
3- خرده ریزه ها را پاک کنید، پسمانده ها را درزگیری نمایید و بلافاصله آب و غذای ریخته را تمیز کنید. ظروف غذای استفاده شده یا لفاف ها را در اطراف خانه رها نسازید.
4- ظروف، فنجان ها، لیوان ها، وسایل پخت و پز و غذاخوری کثیف را تا انجایی که ممکن است به فاصله کوتاهی بعد از استفاده بشویید.
5- سطل آشغال حمام و آشپزخانه را روزانه خالی کنید. کیسه ها را قبل از قرار دادن در بیرون، درزگیری نمایید. سطل بازیافت را هم هر روز خالی کنید.
6- کپسول تخم های سوسک، سوسک های نوزاد و بالغ ها را در صورت امکان با جاروبرقی تمیز کنید. استفاده از جاروبرقی مکشی با فیلتر هپا( ذرات هوا با کارآمدی بالا) به افراد دارای آلرژی نسبت به سوسک کمک می کند، زیرا در غیر این صورت زباله های سوسک می توانند از طریق هوا انتقال یافته و موجب حملات آسمی گردند.
7- جاهای پنهان شدن سوسک ها از قبیل جعبه ها، کیسه ها، روزنامه ها و دیگر بی نظمی های موجود را حذف نمایید. وقتی آیتم ها را در فضاهای دربسته ذخیره سازی می کنید، بین جعبه ها و بسته بندی ها یک اتاق فاصله قرار دهید.
8- البته، ممکن است سوسک های آلمانی تنها آفات موجود در خانه شما نباشند. برای مبارزه با دیگر سوسک ها، باید شناسایی آن ها را بیاموزید.
چنانچه مایل هستید فعالیت خود را در سایت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید، لطفا اینجا را کلیک کنید.