walden-pondدستورالعمل طعمه ژلی ادویون برای مبارزه با سوسک
حضور سوسک در خانه، گاهی وقت ها پدیده ای اجتناب ناپذیر تلقی می شود که تمام صاحبخانه ها را وادار به کشمکش می کند. در این باب، نباید از فقدان مهارت های خانه داری صاحبخانه ها حرف زد، زیرا سوسک ها در هر جایی که نم و رطوبت باشد، پیدا می شوند. پس اگر شما در ناحیه ای مرطوب سکونت دارید، هر چند وقت یکبار ممکن است با مشکل سوسک روبرو گردید.


سوسک ها همانند دیگر آفات نیستند، زیرا جدا از اینکه سبب ناراحتی، آلرژی و مرض افراد خانوار می گردند، بلکه کشتن آن ها یک وظیفه کاملا سخت محسوب می گردد. اگر قبلا در معرض هجوم سوسک قرار گرفته اید، قطعا ناکامی در حذف آن ها را تجربه کرده اید. شما فکر می کنید رفته اند، ولی چند روز بعد ان ها را در حال دویدن در طول دیوار یا مرکز سینک می بینید.
طعمه ژلی سوسک ادویون به این دلایل وارد بازار شده است. این طعمه ژلی برای حذف سوسک های خانه، ماشین یا آپارتمان با موفقیت به کار برده شده است. شما می توانید در داخل و بیرون مکان های مسکونی، تجاری و صنعتی از این طعمه استفاده نمایید.
امروز، ما با نگاهی نزدیکتر به این کشنده سوسک نظر انداخته و به شما می گوییم چطور کار می کند، چطور باید آن را به بهترین وجه مورد استفاده قرار داد و چه ملاحظاتی را باید در استفاده از آن در نظر گرفت.
چطور کار می کند؟
همانند هر طعمه ژلی دیگری، ادویون کل کلنی سوسک ها را همانند کاری که دومینو انجام می دهد حذف می کند. روش کار اینجاست. سوسک ها جذب مواد و غذاهای شیرین شده و نمی توانند در تماس با این آیتم ها قرار نگیرند.
طعمه ژلی آن ها را در مدل مشابهی جذب می کند. به مجردی که سوسک طعمه را می بلعد، به کلنی بر می گردد و حتی مقداری را به سوسک های دیگر بر می گرداند. ژل، محتویات فعالی دارد که "ایندوکسی کارب" نام دارند و به مجرد بلع، کمی طول می کشد تا کشنده سوسک گردند.
پس در مدت چند ساعت، سوسک ها تمام طعمه را بین خودشان تقسیم می کنند. آن ها به شکل شدیدی خشک شده و از پا در می آیند تا بمیرند. بهترین بخش این طعمه ژلی این است که به مجرد اینکه سوسک در تماس با آن قرار گرفت، سوسک های دیگر را در اثر تماس آلوده کرده و تا 40 سوسک را در یک زمان می کشد.
هر سوسکی که با بدن مرده سمی یک سوسک تغذیه کند یا در تماس با مدفوع آن بیاید هم خواهد مرد. نتیجه؟ نرخ مرگ و میر حیران کننده باعث می شود که شما از شر تمام سوسک های زنده خانه تان خلاصی یابید.
دستورالعمل ها
طعمه ژلی سوسک کش ادویون استفاده فرق العاده راحتی دارد. در هنگام خرید، یک سرنگ در اختیار شما قرار می گیرد و شما قادر خواهید بود طعمه را در ترک ها و شکاف های خیلی تنگ و باریک اطراف خانه فرو نمایید.
با این حال، چند ترفند وجود دارد که میزان و درصد موفقیت شما را بالا می برد. برای شروع، طعمه را روی سطوح کثیف یا چرب استعمال نکنید. اطمینان داشته باشید که کل خانه بهداشتی است و قبل از آغاز کار، تکه ها، خرده های غذا تمیز شده اند و تمام باقیمانده های غذا دارای درپوش می باشند.
به مجرد اینکه ژل را داخل سرنگ نمودید، فناوری خال خالی( نقطه به نقطه) را برای اعمال روی سطوح مختلف، پشت تجهیزات، زیر سینک ها، در طول تخته کف، ترک ها و شکاف ها اعمال نمایید. ژل را در هر جایی نپاشید; آن را بصورت نقطه های کوچک به کار ببرید. سه تا پنج قطره ادویون در هر طول 10 فوتی خوب است. در هجوم های سبک می توانید از یک تا سه قطره در هر 10 فوت طولی استفاده نمایید.
طعمه بو ندارد و بنابراین استعمال مقدار بسیار زیاد ان نشانه اینکه حتما سوسک های بیشتری را جذب خواهد کرد، نخواهد بود.
اکنون شما مجبورید برگردید و بگذارید ادویون کارش را بکند. شما باید نتایج را یکی دو روزه مشاهده نمایید.
به عنوان یک قاعده سرانگشتی، شما نباید متعاقب استفاده از طعمه، از سمپاشی استفاده نمایید. اسپری های سمپاشی اثرات طعمه های ژلی را کاهش می دهند و لذا ما توصیه می کنیم که در استفاده از ژل، این راه تنها راه مورد استفاده تان باشد. علاوه بر این، شما فقط باید از ادویون در هنگامی استفاده کنید که سوسک ها خانه شما را مورد هجوم قرار داده اند. استفاده از این ژل به منظور پیشگیری از ورود سوسک به خانه، تنها تلف کننده پول شما خواهد بود.
اگر متوجه شدید که طعمه دو ساعته از بین رفته است، معنی آن فقط این است که طعمه، وفق دلخواهتان، بلع شده است. بنابراین، کار را دوباره تکرار کنید و نتیجه بهتری بگیرید. طعمه ها را مستمرا اعمال نمایید تا مطمئن شوید که کل سوسک های خانه از بین رفته اند. ما همچنین توصیه می کنیم که قبل از کاربرد مجدد، سطوحی با طعمه های قبلی را پاک کنید. این کار هر دو هفته یکبار باید صورت گیرد.
شما نباید ادویون را در درجه حرارت های بالای 130 درجه استفاده نمایید، زیرا درجه حرارت های بالا طعمه را ذوب کرده و موجب از دست رفتن خاصیتش می شوند. به علاوه، طعمه را در معرض جریان هوا قرار ندهید، زیرا این امر ژل را خشک می کند.
شما می توانید از ادویون بعد از بمباران خانه تان( با حشره کش) و استفاده از دیگر تکنیک های مبارزه استفاده نمایید. با این حال، از طعمه در طول دیگر روش ها استفاده نکنید و اطمینان حاصل نمایید که از دیگر کشنده های روی سطوح، قبل از استفاده از طعمه، رها شده اید.
بعضی وقت ها، سوسک ها در برابر یک کالا مقاوم می شوند و این، برای طعمه ژلی هم می تواند اتفاق بیفتد. وقتی شما متوجه می شوید که با کاربرد طعمه، هیچ اتفاقی نمی افتد، ممکن است وقتش رسیده باشد که طعمه را تغییر دهید. می توانید طعمه را در جاهای مختلف استفاده کرده و نتیجه اش را ببینید و می توانید از طعمه ژلی دیگری استفاده کرده و ببینید که واقعا کار می کند.
در نهایت، شما باید همیشه اطمینان داشته باشید که ادویون را دور از دسترس بچه ها و حیوانات خانگی نگهداری کرده اید. حتی در کاربرد، طعمه را در جاهای غیر قابل دسترس یا به سختی قابل دسترسی استفاده نمایید. اگر بچه یا حیوان خانگی شما طعمه را ببلعد، او را سریعا به بیمارستان منتقل نمایید; الا اینکه بدانید که خودتان چطور باید مشکل را حل نمایید.
اگر شک دارید که سوسک های آلوده شده با طعمه، روی قاشق چنگال یا سایر ظروف اشپزی راه می روند، همیشه آن ها را قبل از استفاده با آب و صابون بشویید.
جلوه ها
بعضی از جلوه های قابل ملاحظه طعمه ژلی ادویون عبارتند از:
شامل 0.6 درصد ایندوکسی کارب که محتویات فعال ان است
دارای استفاده داخلی و خارجی
یک سوسک کش غیر دورکننده
بی بو
هدف اغلب گونه های سوسک; حتی گریزان از طعمه
می تواند در مجتمع های مسکونی، تجاری و صنعتی مورد استفاده قرار گیرد.
سطوح کم سمیت، ایمن برای استفاده در حضور اعضای خانواده، بر خلاف اغلب سوسک کش ها
طعمه با مصرف بالا
طعمه ژلی با قابلیت استعمال بالا
نرخ موفقیت بالا; جارو کردن کل کلنی ها
بدون تاریخ انقضا; می تواند تا یکسال بعد از خرید مورد استفاده قرار گیرد
خریدنی; ارزش خوب در قبال هزینه پرداختی
سوسک هدف و آفات
از آنجا که سوسک ها دارای گونه های مختلفی هستند، کشنده های سوسک مختلف فقط گونه های ویژه را مورد هدف قرار می دهند. قبل از خرید آفت کش و برای اینکه چیزی که واقعا می کشد خریداری شود، باید گونه سوسک را بشناسید.
ادویون فقط برای سوسک های گونه های زیر مورد استفاده قرار می گیرد: آلمانی، قهوه ای، آسیایی، قهوه ای دودی، استرالیایی، امریکایی و با باند قهوه ای
هنگام خرید این ژل باید بدانید که این طعمه فقط برای از بین بردن سوسک ها و نه قلع و قمع دیگر آفات یا حشرات داخل خانه طراحی شده است.
اغلب استفاده کننده ها می پرسند که آیا این ماده می تواند عنکبوت ها، موش ها، جوندگان، مگس های میوه و مگس های خانه را از بین ببرد و متاسفانه جواب منفی است.
تجربه استفاده
اغلب استفاده کنندگان از خرید خود راضی و از نتایج خرید خوشحال بوده اند. آن ها به سرعت متوجه این موضوع می شوند که می توانند نتایج را 24 ساعته( بعد از کارگذاری) ببینند و از مردن سوسک های فراوان گوشه و کنار خانه مطلع گردند.
با این حال، بررسی هایی هم وجود داشته که نشان دهنده نارضایتی استفاده کنندگان است. بعضی از استفاده کنندگان شکایت دارند که طعمه فقط در بار اول خوب عمل می کند و برای بارهای بعد بی خاصیت است.
علاوه بر این، بعضی ها می گویند که طعمه، گاهی وقت ها، خشک شده و در چند ساعت مثل یک صخره سنگ می گردد. این کار بطور خودبخودی، طعمه ها را غیر موثر می سازد. تمیز کردن طعمه خشک، کار خیلی سختی است و استفاده کننده ها در نهایت واقعا درمانده می شوند.
تولید کننده ها این موضوعات را مد نظر قرار داده و توصیه می کنند که در صورت عدم کارآیی طعمه به علت ایجاد مقاومت، نوع طعمه عوض شود. به گونه دیگر، اطمینان حاصل نمایید که از تمام دستورالعمل های مربوط به کاربرد پیروی کرده اید، زیرا بعضی از مردم قبل از کاربرد مجدد طعمه خشک را تمیز نمی کنند و طعمه های جدید را واقعا غیر فعال می سازند.
روی هم رفته، استفاده کنندگان تجارب خوبی از استفاده از طعمه ژلی ادویون دارند و اغلبشان ترجیح می دهند خرید محصول را کماکان ادامه دهند.
ملاحظات منتج
مجبورید ازشان پیروی نمایید. به آخر بحث رسیده ایم. اگر در معرض هجوم سوسک هستید و فکر می کنید انجام هیچ کاری ازتان ساخته نیست، چرا از ژل ادویون استفاده نمی کنید؟
سمیت این ژل کم است و اعضای خانواده شما را مصون خواهد نمود. علاوه بر این، اعمال آن ساده است، نرخ موفقیت بالا دارد و بر خلاف اغلب سوسک کش ها که سوسک ها را در یک زمان می کشند، آز طعمه ژلی برای از بین بردن کل کلنی بهره خواهید برد.
دوست داشتید؟ اگر هر سوالی داشتید، می توانید جوابش را از ما بخواهید(قبلا شرایط مشاوره تلفنی مندرج در بالای صفحه یا صفحه نخست را مطالعه نمایید) مطالب را با دوستان و فامیل در میان بگذارید، زیرا حتی باورتان نمی شود که آگاهی های اینگونه تا کدامین حد می تواند به دیگران کمک کند تا مشکل خود را به ساده ترین و کم هزینه ترین شکل ممکن مرتفع نمایند.
چنانچه مایل هستید فعالیت خود را با صرف هزینه ای معقول در سایت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید، لطفا اینجا را کلیک کنید.