walden-pondچطور سوسک های آلمانی را شناسایی و کنترل کنیم؟
نام لاتین
بلاتللا ژرمانیکا
ظاهر
شبیه چیست؟
رنگ: بالغ ها با رنگ بندی قهوه ای روشن یا خرمایی خود براحتی قابل شناسایی هستند. آن ها دو باریکه سیاه دارند که روی پرونوتوم و بلافاصله پشت سرشان واقع شده است. سوسک های کوچکتر یا نمف ها تیره تر بوده و تقریبا سیاه رنگ می باشند. آن ها نیز نوارهای سیاه در پشت سر دارند.

bla1
اندازه: بالغ ها تا طول 13 تا 16 میلیمتر رشد دارند.
بال ها: با وجودی که سوسک های بالغ آلمانی بال دارند، آن ها به ندرت پرواز می کنند و ترجیح می دهند راه بروند.
چطور مبتلا به سوسک آلمانی می شویم؟
سوسک های آلمانی سوسک هایی با انتشار جهانی هستند که تحت نام سوسک های داخلی شناخته می شوند. آن ها از دیگر انواع سوسک ها کوچکتر هستند. آن ها می توانند در فضاهای کوچکتر پنهان شده و مفتی سوار کیسه ها، جعبه ها و دیگر آیتم هایی شوند که به داخل خانه ها آورده می شوند. در آپارتمان های چند واحدی، آن ها می توانند با استفاده از لوله کشی های مشترک و لوله هایی که به عنوان بزرگراه آن ها محسوب می شوند، براحتی از بین واحدها تردد نمایند.
چه چیزی آن ها را جلب می کند؟
چمدان و مبلمان از مهمترین و عمومی ترین منابعی هستند که سوسک های آلمانی را به خود جلب می کنند. وسایل برقی قبلی نیز سوسک ها را جذب می کنند، زیرا این چیزها گرما، که سوسک ها دوست دارند، تولید می نمایند. علاوه بر این ها، جاهایی که آشغال های غذا پراکنده اند پر از چیزهایی است که نیازمندی های حفاظتی، آبی و غذایی سوسک ها را برطرف می کنند. سوسک ها در نزدیکی وسایل زیر زیاد یافت می شوند:
مخازن و سطل های زباله
کابینت های آشپزخانه
زیر سینک ها
چقدر سوسک های آلمانی جدی هستند؟
سوسک های آلمانی کثافات را در خانه ها گسترش داده و غذاها و وسایل آشپزی را آلوده می سازند. محدوده پاتوژن ها از باکتری هایی که سبب مسمومیت های غذایی و اسهال می شوند تا حساسیت زاهایی که باعث راش ها و حملات آسمی می گردند گسترده است. مطالعات جدید نشان داده است که در شهرهای بزرگتر تعداد بچه های دارای آسم بیشتر است که این امر مستقیما به حضور آفات بستگی دارد.
هجوم سریع
این سوسک ها 40 تخم در هر بار می گذارند که تا دو ماه بالغ می شوند. به خاطر تولید مثل سریع، هجوم سریعا گسترش می یابد. سوسک های آلمانی سخت و سریع هستند و شکارچی های کمی آن ها را در داخل خانه ها صید می کنند. به این دلایل، جمعیت آن ها سریعا رشد کرده و رهایی از دست آن ها سخت است. اغلب، برای حذف سوسک های آلمانی باید از یک حرفه ای کمک گرفت.
نشانه های هجوم

bla2
فضله های سوسک های آلمانی ممکن است بصورت مواد فلفل مانند کوچک و تیره، رها شده روی پیشخوان ها و دراورها، ظاهر شوند. نشانه های مدفوعی ممکن است بصورت نقاط یا لکه های تیره در جاهای زیر دیده شوند:
در راستای بالای درها
اطراف ترک های کوچک و منافذ داخل دیوارها
در گوشه های یک اتاق
کپسول های تخم
از آنجا که سوسک های آلمانی ماده بسته تخمشان را تا یک تا دو روز قبل از گذاشتن با خود حمل می کنند، پوسته های خالی تخم ممکن است در جاهایی که ماده ها فراوانند یافت شود.
بو
سوسک های آلمانی تعدادی از ترکیبات بودار را دفع می کنند. وقتی جمعیت سوسک ها زیاد باشد، ممکن است بوی ملایمی ردیابی شود و یا آنچه که بعضی ها تحت نام "بوی نا" می شناسند احساس گردد.
چطور خود را از شر سوسک های آلمانی خلاص( رها) کنم؟
ما چه خواهیم کرد؟
جدا از اینکه اگر مایل باشید ما عملیات نظارت طعمه گذاری و سمپاشی شما را بر عهده خواهیم گرفت، نظارت و سمپاشی را اینجا ببینید، تکنسین های شرکت همکار ما آموزش های لازم برای کمک به مدیریت سوسک های آلمانی و آفات مشابه را دیده اند. از آنجا که هر ساختمان یا خانه ای متفاوت از دیگری است، تکنسین های وارد باید رویه هر موقعیت را متفاوت از دیگری ببینند.
علاوه بر اینکه شرکت همکار برای مشکل خانه شما راه حل ارائه می دهد، شرکت توانایی این را دارد که در خارج از خانه و محل کار شما هم مشکل را حل و فصل نماید.
عادات، رژیم غذایی و سکونتگاه
کجا زندگی می کنند؟
هر چند، سوسک های آلمانی، در محیط های گرمسیری می توانند در بیرون زندگی کنند، آن ها اغلب محیط های داخلی را ترجیح می دهند. در داخل ساختمان هم، آن ها جاهای گرمتر و مرطوب تر را بیشتر دوست دارند. در خانه ها، این سوسک ها عموما در آشپزخانه ها و حمام ها بیشتر پیدا می شوند. اگر غذا و رطوبت در دسترس باشد، آن ها را در دیگر جاهای خانه هم می توانید پیدا کنید.
آن ها چه می خورند؟
سوسک های آلمانی آشغالخور هستند. آن ها می توانند اغلب مواد غذایی در دسترس را بخورند. این آفات مواد زیر را خواهند خورد:
جلد و پشت دوزی کتاب ها
خرده ریزهای حاصل از تمیز کاری و یا ظروف کثیف
صابون
خمیر دندان
دوره زندگی
هر پوشش تخم، یا اواوتیکا، تقریبا 30 تا 40 تخم می گذارد. این پوشش تخم توسط سوسک ماده حمل می شود تا یک الی دو روز قبل از باز شدن تخم ها فرا برسد. وابسته به شرایط، زمان متوسط رشد، از مرحله تخم تا مرحله بلوغ، 54 تا 215 روز است که بطور متوسط 100 روز در نظر گرفته می شود.
تولید مثل
سوسک های آلمانی با توانایی خود در تولید مثل سریع شناخته می شوند. ماده ها فقط نیاز به یکبار جفتگیری دارند تا تولید مثل نمایند. بعد از جفتگیری، تحت شرایط نرمال، آن ها تولید مثل می کنند. در طی زندگی سوسک ها، 4 تا 6 کپسول یا پوشش، بطور متوسط، از هر سوسک رها می شود.
دوره زندگی
یک سوسک بالغ می تواند بین 100 تا 200 روز زندگی کند.
سوسک های آلمانی در برابر سوسک های آسیایی
سوسک های آسیایی آفات ایالات جنوب شرقی ایالات متحده هستند. این سوسک ها اغلب با سوسک های آلمانی اشتباه گرفته می شوند. از لحاظ ظاهری این دو نوع سوسک مشابه هم هستند. تفاوت اساسی بین این دو نوع سوسک را باید در رفتارشان مشاهده کرد. در حالی که سوسک های آلمانی آفات ساختمانی هستند و اغلب در محیط های دارای رطوبت و حرارت بالا پیدا می شوند، سوسک های آسیایی بیشتر در خارج خانه ها دیده شده و بندرت در داخل منازل مشاهده می گردند. علاوه بر این، سوسک های آسیایی با توانایی پرواز شناخته می شوند، در حالی که بیشتر سوسک های آلمانی ترجیح می دهند که به جای استفاده از بال، با پاهای خود از مقابل خطرات بگریزند.

مهم: اگر اطلاعات خود را بیش از مطالعه و خواندن، از طریق شنیدن به دست می آورید بهتان توصیه می کنیم که "چرا مشاوره تلفنی!؟" را بخوانید.

نکته اول: چنانچه متن بالا نیاز شما را بر آورده نکرده است، کلیدواژه خود را در قسمت جستجو( بالای صفحه) وارد کرده و مقالات مرتبط با خواسته خود را ملاحظه نمایید. شاید یکی از آن ها بر طرف کننده نیاز شما باشد
نکته دوم: در صورت تمایل به اخذ مشاوره تلفنی از قوانین مشاوره، مندرج در بالای صفحه یا صفحه نخست، کسب اطلاع نمایید.
نکته سوم: چنانچه مایل هستید فعالیت خود را با صرف هزینه ای معقول در سایت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید، لطفا اینجا را کلیک کنید.