walden-pondچرخه زندگی سوسک(کد 0175)

همانطور که احتمالا انتظار دارید، نوزاد سوسک دقیقا بامزه و مامانی نیست. این سوسک ها به شما کمک می کنند تا بدانید آن ها را کجا می توانید پیدا کنید؛ به ویژه اینکه سوسک های ماده امریکایی حدود صد و پنجاه نوزاد در عمر خود بوجود می آورند و سوسک های آلمانی هزاران سوسک در سال تولید می کنند.


ما در اینجا قصد داریم به مراحل مختلف زندگی سوسک ها نگاه کرده و بدانیم یک سوسک حامله ممکن است کجاها را برای پنهان کردن تخم ها در نظر بگیرد. اگر نوزادان سوسک را پیدا کردید که از در و دیوار خانه یا محل کار شما آویزان شده اند، تردید به خود راه نداده و جهت مشاوره و پیدا کردن راه حل با ما تماس بگیرید( لطفا قبل از تماس از اطلاعات و قوانین مشاوره تلفنی، مندرج در بالای صفحه یا صفحه نخست، کسب اطلاع نمایید)
چرخه زندگی یک سوسک

cothree1
برای اینکه هجوم را تحت کنترل در آورید، باید چرخه زندگی سوسک را شناخته و عادات سوسک ها را بدانید. به این ترتیب است که قادر به شناسایی تخم های سوسک ها شده و می توانید قبل از گسترش هجوم، عمل نمایید.
هر سوسک سه مرحله زندگی دارد: تخم، نوزاد و بالغ. نگاهی به هر مرحله از سوسک های عمومی خانگی می اندازیم.
آبستنی سوسک
در اینجا ما کمی از عادات تولید مثلی مشکل ساز سوسک ها می گوییم. همچنان که خواهید دید، سوسک های آلمانی قادرند سه برابر گونه های دیگر سوسک ها تخم حمل کنند:
سوسک امریکایی: سوسک ماده امریکایی تخم های خود را در پوشش سختی به نام اواوتیکا می گذارد. حدود یک هفته بعد از جفتگیری، ماده یک اواوتیکا تولید می کند. بطور متوسط، به مدت ده ماه، ماده یک اواوتیکا در هر ماه تولید می کند. حدودا 16 تخم در هر پوشینه یا اواوتیکا وجود دارد. سوسک ماده آبستن یک پوشش تخم را چند روز قبل از قرار دادن آن در جای ایمن با خود حمل می کند.
سوسک آلمانی: سوسک های آلمانی بیش از دیگر گونه های سوسک، به ازای هر اواوتیکا، تخم تولید کرده و 30 تا 40 تخم را در هر پوشینه حمل می کنند. سوسک های ماده آلمانی اواوتیکاها را در بدن نگه می دارند تا زمان سر از تخم باز کردن سوسک های نوزاد فرا برسد. برای اطمینان از اینکه نوزادان ایمن می مانند، سوسک ها قبل از گذاشتن پوشینه تخم، پنهان می شوند. متوسط دوره آبستنی سوسک های آلمانی 28 روز است.
سوسک باند قهوه ای: سوسک های باند قهوه ای حدود 16 تخم به ازای هر اواوتیکا دارند. سوسک ماده اواوتیکا را با خود به مدت یک الی دو روز نگه می دارد و بعد پوشش تخم را به بخش و گوشه ای از مبلمان، دیوار، مقوا یا دیگر سطوح زبر می چسباند. تخم در مدت حدود 50 روز شروع به باز شدن می کند.
سوسک شرقی: سوسک های شرقی حدودا 16 تخم به ازای هر اواوتیکا دارند. سوسک های ماده شرقی تخم های خود را در جاهای سایه دار گرم با غذای فراوان می گذارند. دوره نهفتگی حدود 2 ماهی طول می کشد.
مرحله نوزاد
مرحله نوزادی سوسک از سر باز کردن تخم ها آغاز شده و تا هنگام بلوغ ادامه دارد. در اینجا آنچه توقع داریم برای نوزادان اتفاق بیفتد را آورده ایم:
سوسک امریکایی: نوزادان سوسک های امریکایی شبیه بالغین هستند. استثنا در این است که آن ها بال ندارند و اندازه کوچکتر دارند. یک سوسک امریکایی قبل از اینکه بالغ شود، شش تا 14 بار تغییر می کند. برای یک سوسک امریکایی حدود 600 روز طول می کشد تا از مرحله تخم به مرحله بلوغ برسد.
سوسک آلمانی: نوزادان سوسک های آلمانی تیره تر از بالغین هستند و یک نوار خرمایی در پشت دارند. این موجودات کوچولو خیلی سریع شروع به جستجوی غذا می کنند و در شرایط ایده آل سریعا رشد می کنند. آن ها حدود 6 بار در مرحله نوزادی پوست اندازی می کنند. بعد از آخرین پوست اندازی، آن ها با بالهای آماده برای استفاده ظهور می کنند. یک نوزاد در مدت حدود 103 روز بالغ می شود. به مجرد اینکه آن ها رشد می کنند، می توانند تولید مثل نمایند.
سوسک باند قهوه ای: سوسک های باند قهوه ای، در یک دوره 5 تا 6 ماهه، تا هشت بار پوست اندازی می کنند. بعد از آخرین پوست اندازی، آماده تولید مثل می شوند. برای اینکه سوسک باند قهوه ای از مرحله تخم به مرحله بلوغ برسد تا 276 روز طول می کشد. در مواقع خطر، نرهای بالغ می توانند به سادگی پرواز کنند.
سوسک شرقی: نوزادان سوسک های شرقی در فصول بهار و تابستان از دیگر فصول فعالتر هستند. در هر جایی، بین 300 تا 800 روز طول می کشد تا یک سوسک شرقی رشد کرده و بالغ شود.
بلوغ
ممکن است دانستن اینکه سوسک های بالغ سال های زیادی زندگی نمی کنند، آرامتان سازد. هر چند، آن ها می توانند در تکثیر اساسی جمعیتشان در سراسر دوره زندگی سهیم باشند. در اینجا ما می گوییم که هر نوع سوسک حدودا چند سال زندگی می کند. در ضمن کمی هم در باره زندگی آن ها حرف می زنیم.
سوسک امریکایی: سوسک های امریکایی می توانند تا یک سال زنده بمانند. درجه حرارت های سرد شمال مانع از تکثیر سریع آن ها می گردد، اما اگر شرایط مطلوب باشد، تعداد آن ها می تواند در اثر رشد سریع بسیار فراوان گردد. سوسک های امریکایی می توانند براحتی در فاضلابروهای شهری و ساختمان های تجاری یافت شوند و در جستجوی غذا یا فرار از شرایط نامطلوب آب و هوایی در داخل خانه ها پرسه می زنند. آن ها می توانند در همان ساختمان های سوسک های آلمانی زندگی کنند.
سوسک آلمانی: یک سوسک آلمانی چرخه زندگی خود را در سه ماه کامل می کند. آن ها در طی این مدت بطور مکرر تولید مثل می کنند و در هر 60 روز یک نسل جدید تولید می کنند. این امر می تواند به تولید هزاران سوسک آماده جفتگیری منجر شده و در نهایت میلیون ها سوسک را در سال بوجود آورد.
سوسک باند قهوه ای: بر خلاف سوسک های آلمانی، جمعیت زیادی را تولید نمی کنند. سوسک ماده می تواند تا 250 بچه به دنیا آورد، ولی از آنجا که نوزادان در مدت طولانیتری بالغ می شوند، رسیدن به جمعیت بالا در مدت کم غیر ممکن است. در درجه حرارت های گرم، سوسک های باند قهوه ای می توانند تا حدود 80 روز زنده بمانند.
سوسک شرقی: بر خلاف دیگر سوسک های عمومی، سوسک های شرقی می توانند در بیرون ایالات متحده شمالی زندگی کنند. در هنگامی که هوا خشک و داغ است، آن ها ممکن است جهت بهره مندی از سرما خود را به زیرزمین ها، گربه روها و حمام ها برسانند. در بیرون، آن ها ترجیح می دهند وقت خود را نزدیک مواد آلی، از قبیل زیر سطل زباله و داخل لاشبرگ، بگذرانند. سوسک شرقی بالغ ممکن است در هر جایی از 34 تا 180 روز زندگی کند.
چقدر سوسک زندگی می کند؟
سوسک های آفت عمومی، وابسته به گونه و جنس، ممکن است در هر جایی از یک ماه تا بیش از یکسال زندگی کنند. برای مثال، سوسک های آلمانی برای حدود 100 روز زندگی می کنند، ولی سوسک ماده آلمانی ممکن است تا 200 روز زنده مانده و سوسک امریکایی می تواند تا یکسال هم زندگی کند.
آیا تخم سوسک قابل رویت است؟
اواوتیکا آنقدر بزرگ است که دیده شود. هر چند، تخم های ویژه در داخل پنهان شده اند. برای مثال، پوشینه یک سوسک امریکایی حدود 8 میلیمتر طول دارد. موقع گذاشته شدن، کپسول تخم قهوه ای است و در یکی دو روز سیاه می شود.
کجا سوسک ها تخم می گذارند؟
دو تا از عمومی ترین سوسک های آفت، آلمانی و امریکایی، شیوه های تخم ریزی تا اندازه ای متفاوت دارند. سوسک های آلمانی تخم های خود را تا زمان سر رسید زمان بیرون آمدن نوزادان با خود حمل می کنند. وقتی زمان سر بر آوردن نوزادان فرا می رسد، سوسک ماده، اواوتیکا را در هر جایی که هست می گذارد.
سوسک های امریکایی پوشینه تخم های خود را در چند روز قبل از گذاشتن آن در یک گوشه یا شکاف نزدیک منبع غذا با خود حمل می کنند. سوسک ممکن است توسط بزاق یا آشغال ها، اواوتیکا را به مقوا یا سطح دیگر بچسباند.
آیا نوزاد سوسک پرواز می کند؟
نوزاد سوسک بی بال است و نمی تواند پرواز کند. پس از رشد، ممکن است دارای بال شود و ممکن است نشود.

مهم: اگر اطلاعات خود را بیش از مطالعه و خواندن، از طریق شنیدن به دست می آورید بهتان توصیه می کنیم که "چرا مشاوره تلفنی!؟" را بخوانید.

نکته اول: چنانچه متن بالا نیاز شما را بر آورده نکرده است، کلیدواژه خود را در قسمت جستجو( بالای صفحه) وارد کرده و مقالات مرتبط با خواسته خود را ملاحظه نمایید. شاید یکی از آن ها بر طرف کننده نیاز شما باشد
نکته دوم: در صورت تمایل به اخذ مشاوره تلفنی از قوانین مشاوره، مندرج در بالای صفحه یا صفحه نخست، کسب اطلاع نمایید.
نکته سوم: چنانچه مایل هستید فعالیت خود را با صرف هزینه ای معقول در سایت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید، لطفا اینجا را کلیک کنید.

#چرخه_زندگی_سوسک

صفحه نخست

مهم: اگر اطلاعات خود را بیش از مطالعه و خواندن، از طریق شنیدن به دست می آورید بهتان توصیه می کنیم که "چرا مشاوره تلفنی!؟" را بخوانید.

نکته اول: چنانچه متن بالا نیاز شما را بر آورده نکرده است، کلیدواژه خود را در قسمت جستجو( بالای صفحه) وارد کرده و مقالات مرتبط با خواسته خود را ملاحظه نمایید. شاید یکی از آن ها بر طرف کننده نیاز شما باشد
نکته دوم: در صورت تمایل به اخذ مشاوره تلفنی از قوانین مشاوره، مندرج در بالای صفحه یا صفحه نخست، کسب اطلاع نمایید.
نکته سوم: چنانچه مایل هستید فعالیت خود را با صرف هزینه ای معقول در سایت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید، لطفا اینجا را کلیک کنید.

چنانچه به یکی از دو مقوله "بهداشت" و "محیط زیست" علاقمند هستید، یا کلا نسبت به هیچیک از این دو مقوله نگاه خوبی ندارید، به شما اکیدا توصیه می شود اینجا را کلیک کنید.