walden-pondتخم سوسک(کد 0174)

تمامی گونه های سوسک در طول زندگی سه مرحله مشخص را طی می کنند: تخم، نوزاد و بالغ. سوسک های ماده پوشینه های تخم یا انبانی که اواوتیکا نام دارد و می تواند چندین تخم را داخل خود نگهداری نماید را در جایی می گذارند. تعداد تخم های هر اواوتیکا وابسته به گونه سوسک متفاوت است.

ceggver
اگرچه پیدا کردن سوسک های زنده ای که در قلمرو شما پرسه می زنند امری غیر معمول نیست، پیدا کردن تخم سوسک بطور قوی بر این نکته که شما در معرض هجوم سوسک واقع شده اید دلالت دارد. علیرغم این موضوع، تشخیص دقیق و صحیح تخم موضوع مهمی است، زیرا شما خواهید دانست که با کدام گونه سوسک سر و کار دارید.
اگر نگران حضور سوسک در خانه یا محل کارتان هستید می توانید جهت پیدا کردن بهترین راه حل ها از ما کمک بگیرید. ما می توانیم هم از طریق مشاوره تلفنی یاورتان باشیم( قبل از تماس، قوانین مشاوره تلفنی مندرج در بالای صفحه یا صفحه نخست را مطالعه نمایید) و هم از روشی دیگر مشکل را کلا برایتان حل نماییم.
تخم سوسک شبیه چیست؟
از آنجا که هر گونه سوسک روش های مختلف فیزیولوژیکی و بیولوژیکی برای تولید مثل دارد، اندازه تخم، رنگ و ظاهر وابسته به گونه سوسک خواهند بود.
تخم سوسک آلمانی
سوسک آلمانی( بلاتللا ژرمانیکا): عمومی ترین گونه سوسکی است که در سراسر دنیا پیدا می شود. این سوسک قادر است در نزدیکی انسان زندگی کند.
تخم های آن ها یک کپسول کوچک، قهوه ای و کیف پول مانند هستند که حدود 8 میلیمتر درازا دارند. سوسک های ماده آلمانی می توانند بین 20 تا 40 تخم را در هر اواوتیکا حمل نمایند.
تخم سوسک های امریکایی
سوسک امریکایی( پری پلنتا آمریکانا): دارای گستره جهانی هستند و اساسا در نواحی گرمسیری و نیمه گرمسیری زندگی می کنند. تخم های آن ها قهوه ای تیره است و حدودا 38 میلیمتر طول دارد. یک سوسک ماده امریکایی بین 14 تا 16 تخم در هر اواوتیکا حمل می کند.
یک چیز که این نوع سوسک را از میان دیگر انواع مجزا می کند این است که ماده این سوسک بعد از یکبار جفتگیری می تواند چندین اواوتیکا تولید کند. علت این است که این سوسک ها قادرند اسپرم را در اندام های بدن خود ذخیره سازی نمایند.
تخم سوسک استرالیایی
سوسک های استرالیایی( پری پلانتا استرالاسی): کاملا شبیه سوسک های امریکایی هستند؛ جز اینکه بدن کوچکتر و تیره تر دارند. تخم آن ها حدود 9 میلیمتر طول دارد و قهوه ای مایل به قرمز است. یک سوسک ماده استرالیایی می تواند در طی عمر خود حدود 22 تا 24 تخم در هر اواوتیکا تولید کند.
در چه مدت تخم سوسک باز می شود؟
تخم های سوسک آلمانی: در درجه حرارت ایده آل اتاق، تخم های سوسک ماده آلمانی تقریبا 30 روزه باز می شوند.
تخم های سوسک امریکایی: در درجه حرارت ایده آل اتاق، تخم سوسک های ماده امریکایی در تقریبا 56 روز تبدیل به نوزاد می شوند.
تخم های سوسک استرالیایی: در درجه حرارت ایده آل اتاق، تخم سوسک های ماده استرالیایی در تقریبا 30 الی 40 روز باز می شوند.
کجا سوسک تخم می گذارد؟
عموما، سوسک های ماده تخم های خود را در جای امن و پنهان از دسترس انسان می گذارند.
در زیر می توانید اختلاف انواع سوسک ها را در تخم گذاری پیدا کنید.
سوسک های ماده آلمانی: خیلی محافظ تخم هایشان هستند و آن ها را به مدت چند هفته در پشت حمل می کنند تا نوبت به آمادگی تخم ها برای باز شدن برسد. آن ها ترجیح می دهند تخم های خود را در جاهای گرم، مرطوب و تاریک بگذارند. نزدیک سینک های دستشویی و حمام و شکاف های کابینت های آشپزخانه از جاهای ایده آل تخم گذاری هستند.
سوسک های ماده امریکایی: تخم های خود را در سطوح سختی همانند قفسه ها، مقوا یا دیگر مواد نزدیک منبع غذایی می گذارند. این نوع سوسک ها از این لحاظ شناخته شده هستند که تخم های خود را به سطوح سخت می چسبانند؛ کاری که یافتن و کندن آن ها را سخت می سازد.
سوسک های ماده استرالیایی: تخم در جاهای سربسته و محافظت شده قرار می گیرد. پوست درخت و چوب مرطوب از جاهای خوب تخم گذاری هستند. این امر باعث می شود که اواوتیکاها سخت تر پیدا شده و حذف شوند.
آیا سوسک ها تخم هایشان را در لباس ها می گذارند؟
سوسک ها می توانند تخم هایشان را در هر جایی بگذارند. قاعده این نیست که تخم ها در لباس های داخل دراور گذاشته نشوند. در هجوم های شدید، سوسک ها ممکن است به بسیاری از فضاها و جاهای قلمرو شما، از جمله اتاق خواب، گسترش یابند.
رخت آویز چوبی جای خوبی است که سوسک ها زندگی و زاد و ولد در آن را ترجیح می دهند، زیرا هم پناهگاه خوبی است و هم منبع غذایی آن ها را تامین می کند.
آیا تخم سوسک خطرناک است؟
پاسخ کوتاه به این سوال "بله" است. بعضی از افراد بعد از اینکه در معرض پروتئین های حاصله از مدفوع، پوست های ریخته شده، تخم ها و بزاق آن ها واقع شدند، دچار واکنش های آلرژیک می گردند.
علاوه بر عفونت های سینوسی و آسم، تخم سوسک می تواند علائم زیر، از متوسط تا شدید، را تولید نماید:
عطسه
سرفه
چشمان قرمز و آبدار
گرفتگی بینی
بهترین راه خلاصی از شر سوسک ها
بهترین راه حل خلاصی از شر سوسک ها این است که از کمک حرفه ای ها استفاده کنید. یک حرفه ای، هجوم را کنترل کرده و از هجوم بعدی ممانعت به عمل می آورد.
همانطور که گفته شد در این زمینه می توانید از خدمات مشاوره تلفنی یا حضوری ما بهره مند شوید؛ فقط قبل از تماس، جهت مشاوره تلفنی، از قوانین مشاوره تلفنی، مندرج در بالای صفحه یا صفحه نخست، کسب اطلاع نمایید.

مهم: اگر اطلاعات خود را بیش از مطالعه و خواندن، از طریق شنیدن به دست می آورید بهتان توصیه می کنیم که "چرا مشاوره تلفنی!؟" را بخوانید.

نکته اول: چنانچه متن بالا نیاز شما را بر آورده نکرده است، کلیدواژه خود را در قسمت جستجو( بالای صفحه) وارد کرده و مقالات مرتبط با خواسته خود را ملاحظه نمایید. شاید یکی از آن ها بر طرف کننده نیاز شما باشد
نکته دوم: در صورت تمایل به اخذ مشاوره تلفنی از قوانین مشاوره، مندرج در بالای صفحه یا صفحه نخست، کسب اطلاع نمایید.
نکته سوم: چنانچه مایل هستید فعالیت خود را با صرف هزینه ای معقول در سایت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید، لطفا اینجا را کلیک کنید.

چنانچه به یکی از دو مقوله "بهداشت" و "محیط زیست" علاقمند هستید، یا کلا نسبت به هیچیک از این دو مقوله نگاه خوبی ندارید، به شما اکیدا توصیه می شود اینجا را کلیک کنید.