walden-pondتمیز کاری فضله پرنده(کد 0178)

راهنمایی ضروری: اغلب قریب به اتفاق مطالب این سایت ترجمه خود ما هستند. با توجه به اینکه برخی از این مطالب برای خواننده ایرانی ابهام و سرگشتگی ایجاد می کند، گاه مجبور به ارائه توضیحات اضافی هستیم. از آنجا که برای همه خوانندگان واجب و ضروری است که مطالب ترجمه را از توضیحات اضافی تشخیص دهند، تمام توضیحات اضافی را بصورت نوشته های کج دارای خط زیرین آورده ایم.


این رویه برای مقادیر زیادی از فضولات متمرکز پرنده ها، مثلا آنچه در زیر آشیانه پرستو دیده می شود، کار می کند.
قوانین
تنها افراد تندرست( فاقد نقص سیستم ایمنی) می توانند کار تمیزکاری را انجام دهند.
غبارهای فضولات پرندگان را هرگز درست یا استنشاق نکنید.
جاروکشی یا تمیزکاری خشک انجام ندهید.
در طی تمیز کاری، از خوردن، آشامیدن و سیگار کشیدن پرهیز نمایید.
قبل از تمیزکاری داخل ساختمان ها، محیط های بسته و نزدیک سیستم های تهویه با متخصص مشورت کنید.
پرنده ها یا خفاش های مرده را دستکاری نکنید. فرض کنید آن ها آلوده به مرض هستند.
رویه
1- دستکش محافظتی بپوشید. چکمه ها و دست کش های لاستیکی یا یکبار مصرف باید پوشیده شوند. علاوه بر این ها، ماسک تنفسی غبار یکبار مصرف باید پوشیده شود.
2- غبار تولید نکنید. برای ممانعت از تشکیل غبار هوابرد، قبل و در طی تمیزکاری، محلول اسپری آب صابون روی فضله ها اعمال کنید.
3- با اتمام کار، فضله ها را داخل کیسه پلاستیکی و کیسه مضاعف قرار دهید.
4- وقتی غبار قابل رویت یا کثافت باقیمانده وجود نداشته باشد، تمیزکاری انجام شده است.
5- وسایل، چکمه های لاستیکی، دستکش های لاستیکی یا دیگر آیتم های آلوده ای که مجددا استفاده خواهند شد باید با محلول سفید کننده ده درصد تمیز شوند. این کار را قبل از درآوردن ماسک تنفسی غبار انجام دهید.
6- بعد از تمیز کردن، البسه حفاظتی یکبار مصرف را در کیسه پلاستیکی بیندازید. ماسک تنفسی غبار را آخر سر دور بیندازید.
7- فضله های داخل کیسه مضاعف و البسه دور انداختی را داخل سطل زباله بیرونی دفع کنید.
موقعیت های ویژه
در موقعیت های ویژه، مهم است مراقبت های ویژه کنید تا اسپورها و باکتری ها گسترش نیابند. این امر وقتی ایجاد می شود که تمیز کاری در داخل ساختمان، نزدیک سیستم های تهویه، در جاهایی که بچه ها هستند صورت گیرد.
در جاهای بحرانی( به عنوان مثال جای بازی بچه ها) بعد از اینکه فضا تمیز شد و شواهد قابل رویت باقی نماند، فضا می تواند با یک محلول سفید کننده 10 درصد بیشتر ضد عفونی شود.
اگر تمیزکاری زیاد است و سطح تمیز شونده در فضای بسته با یا بدون تهویه است، با سرپرست مدیریت خطر و ایمنی یا محیط زیست تماس بگیرید. ارزیابی های بیشتر مرتبط با ایمنی ممکن است مورد نیاز باشد.

#فضله_پرنده

صفحه نخست

مهم: اگر اطلاعات خود را بیش از مطالعه و خواندن، از طریق شنیدن به دست می آورید بهتان توصیه می کنیم که "چرا مشاوره تلفنی!؟" را بخوانید.

نکته اول: چنانچه متن بالا نیاز شما را بر آورده نکرده است، کلیدواژه خود را در قسمت جستجو( بالای صفحه) وارد کرده و مقالات مرتبط با خواسته خود را ملاحظه نمایید. شاید یکی از آن ها بر طرف کننده نیاز شما باشد
نکته دوم: در صورت تمایل به اخذ مشاوره تلفنی از قوانین مشاوره، مندرج در بالای صفحه یا صفحه نخست، کسب اطلاع نمایید.
نکته سوم: چنانچه مایل هستید فعالیت خود را با صرف هزینه ای معقول در سایت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید، لطفا اینجا را کلیک کنید.

چنانچه به یکی از دو مقوله "بهداشت" و "محیط زیست" علاقمند هستید، یا کلا نسبت به هیچیک از این دو مقوله نگاه خوبی ندارید، به شما اکیدا توصیه می شود اینجا را کلیک کنید.