walden-pondبهترین سموم جونده کنترل آفات در خانه(کد 0194)

راهنمایی ضروری: اغلب قریب به اتفاق مطالب این سایت ترجمه خود ما هستند. با توجه به اینکه برخی از این مطالب برای خواننده ایرانی ابهام و سرگشتگی ایجاد می کند، گاه مجبور به ارائه توضیحات اضافی هستیم. از آنجا که برای همه خوانندگان واجب و ضروری است که مطالب ترجمه را از توضیحات اضافی تشخیص دهند، تمام توضیحات اضافی را بصورت نوشته های کج دارای خط زیرین آورده ایم.

the p1 0194
با این سموم موثر در برابر جونده، جونده های دم دراز را از خانه دور نگه دارید
اگر در مورد هجوم جونده نگران بوده و یا می خواهید دست به اقدامات پیشگیرانه بزنید، بدانید بهترین سم موش می تواند مشکل را حل نماید. اگر جونده ها به خانه شما راه پیدا کنند، این سم های خوراکی، گیرنده های بویایی و چشایی را تحریک کرده و آن ها را مجبور به خوردن می کنند. مواد شیمیایی سمی داخل این طعمه ها به سیستم موش راه پیدا می کنند و در عرض یکی دو روز جوندگان را می کشند.
بیشتر سم های موش در بلوک هایی هستند که شما می توانید از آن ها توسط خود یا در ایستگاه های طعمه استفاده کنید. شما می توانید سم را در مقادیر زیادی خریداری کنید تا قادر شوید گزینه های بسیاری برای دفع خطر موش های مزاحم را در اختیارتان بگیرید. بخوانید و یاد بگیرید کی طعمه جونده بخرید و چرا نکات قید شده توسط ما از بهترین ها و در دسترس ترین روش های موثر هستند.
قبل از خرید سم جونده
جونده ها حامل میزبان بیماری ها هستند و هجوم ها باید جدی گرفته شوند. به همین ترتیب استفاده از سم جونده یک موضوع جدی است. همیشه هشدارهای روی برچسب محصول را بخوانید و دنبال کنید. استفاده نادرست می تواند آثار ناخواسته و غم انگیز بر روی حیوانات خانگی داشته باشد. از این محصولات طبق دستورالعمل استفاده نمایید.
موقع انتخاب سم جونده چه چیز را باید مورد توجه قرار داد؟
با در نظر گرفتن چند عامل مهم ، شما متوجه می شوید که کدام سم موش بهترین راه حل وضعیت شما است. به خاطر داشته باشید که اکثر سم های موش بلافاصله اثر نمی کنند و نیاز به حداقل چند روز تغذیه دارند تا برای تحت تاثیر قرار دادن موش ها موفق باشند.
انواع سموم
چند نوع سم جونده وجود دارد که به آن ها جونده کش گفته می شود. از جمله این موارد می توان به آزاد کننده های کلسیم، سموم حاد، و سموم ضد انعقاد اشاره کرد.
آزاد کننده های کلسیم و سموم حاد کمترین شلوغی ها را ایجاد می کنند. آزاد کننده های کلسیم میزان کلسیم موجود در جریان خون را افزایش می دهند که باعث از کار افتادن اندام های داخلی جونده ها می شوند. سموم حاد در مدت کوتاهی مقادیر کمی سم را در جریان خون آزاد می کنند تا زمانی که میزان سم موجود در خون کشنده باشد.
سموم ضد انعقاد می توانند، به ویژه، مخوف باشند؛ هم برای جونده ها و هم برای آن دسته از افرادی که مجبور به دفع لاشه جونده هستند. این سم ها لخته شدن خون را مهار می کنند و باعث خونریزی داخلی می شوند تا زمانی که جونده از بین برود.
سمی در برابر غیر سمی
اشتباه نکنید: سم ها سمی هستند. تفاوت سم های سمی و غیر سمی جونده ها هیچ ربطی به اثرات آن ها بر روی جونده ها ندارد. این موضوع اشاره به سمیت سم ها برای انسان و دیگر حیوانات می کند. تعداد کمی از سم ها به عنوان غیر سمی طبقه بندی می شوند، و برای اطمینان، شما هنوز هم باید آنها را با دقت اداره کنید. برچسب های هشدار دهنده این سم ها را بخوانید و از آن ها به طور مناسب استفاده کنید.
اگر چه سموم غیر سمی ممکن است شما را نکشند، قرار گرفتن در معرض دوز بالایی از مواد شیمیایی در سم های غیر سمی باعث عوارض جانبی جدی، مانند گرگرفتگی و افت فشار خون می گردد. به همین دلایل، محصولات غیر سمی را در همان مناطق امنی نگهداری کنید که شما سموم سمی جونده ها را نگه می دارید.
عملکرد آرام در برابر عملکرد سریع
تفاوت قابل توجهی بین سم های جونده آهسته اثر و سریع الاثر وجود دارد و این فقط مربوط به مقدار زمانی نیست که برای مرگ یک جونده طول می کشد. سم سریع الاثر یک جونده را سریع تر (با دوز مناسب) از یک سم آهسته عمل خواهد کشت، اما این کل داستان را نمی گوید.
سم های سریع العمل برای هجوم های قابل توجهی مناسب هستند زیرا می توانند در عرض یکی دو روز به سرعت بسیاری از جونده ها را بکشند. با این حال جونده ها می توانند یاد بگیرند که اگر ببینند جونده های دیگر پس از خوردن آن ها بیمار می شوند، از مصرف سم های سریع العمل اجتناب کنند. سم های آهسته عمل فوراً موش ها را تحت تأثیر قرار نمی دهند، به این معنی که بین غذایی که می خورند و احساس بیماری که می کنند همبستگی ایجاد نخواهند کرد.
قوه مقننه کالیفرنیا در تلاش است تا استفاده از جونده کش های سریع العمل را به کلی ممنوع کند. دليلش؟ جونده ای که بر اثر سم سریع العمل می میرد، سطح بالایی از سم را در جسد خود خواهد داشت و به طور بالقوه حیوان بعدی را که می آید و آن را می خورد مسموم می کند. این می تواند یک چرخه خطرناک باشد که حیات وحش چندین حلقه از زنجیره غذایی را تحت تاثیر قرار می دهد.
دز مورد نیاز
دوز سمی کمتر به این ارتباط دارد که چقدر گذاشته می شود و بیشتر از آن به این ارتباط دارد که یک جونده قبل از تسلیم شدن به سم چقدر باید غذا بخورد. اینکه چقدر سم جونده را مورد استفاده قرار دهیم بستگی به این دارد که آیا سم سریع است یا آهسته عمل.
سم سریع العمل نیاز به دوز های کمتری از سم دارد و برخی جونده های با اشتهای وحشتناک می توانند یک دوز کشنده را در یک روز مصرف کنند. سم های آهسته عمل نیاز به تغذیه مکرر در طول چند روز، قبل از اینکه سموم به اندازه کافی تولید شوند تا جونده را بکشند، دارند.
اگر مطمئن نیستید که چقدر سم بگذارید، دستورالعمل ها و دزهای توصیه شده روی بسته بندی محصول خود را ببینید.
سادگی استفاده
استفاده از بیشتر سم های موش صحرایی آسان است زیرا موش ها جذب آن ها می شوند. از آنجا که جوندگان زمان نیاز دارند تا کار کنند، شما نیاز به رها کردن آنها برای چند روز دارید تا زمان مصرف به آنها بدهید. بهترین محصولات خریداری شده آن هایی هستند که آسان دستکاری می شوند و در هنگام نیاز راحت جایگزین می گردند.
چندین سم جونده در بازار با ایستگاه های تغذیه سازگار هستند و شما می توانید در هنگامی که با مقدار طعمه کم و کهنه شدن طعمه و از دست رفتن اثربخشی مواجه می شوید، مجددا آن ها را پر نمایید. برخی از ایستگاه های طعمه اجازه می دهند با سم مایع و یا حب مجددا تله را پر کنید. ایستگاه های دیگر از سم های نوع بلوکی استفاده می کنند.
نکاتی برای استفاده ایمن از سم جونده
هنگام دست زدن به سم جونده، مطمئن باشید که در همه زمان ها دستکش پوشیده اید، و بعد از آن دست هایتان را بشویید. دست زدن به سم احتمالا شما را در معرض به اندازه کافی از سم قرار نمی دهد تا دچار بیماری بحرانی شوید، اما مهم است که برای محافظت از خود تا آنجا که ممکن است، اقدام نمایید.

سم موش و جونده را هيچ جايي نگه نداريد که يک حيوان خانگي بتواند به آن دسترسی داشته باشد. بسیاری از این سم ها به طور کلی برای بینی حیوانات جذاب هستند و یک حیوان خانگی کنجکاو ممکن است سعی کند به محتویات بسته برسد. بهتراست بسته را توي يک ظرف هوابند نگه داري کنيد؛ دور از دسترس حيوان ها. البته جونده کش ها نیز باید از دسترس کودکان دور نگه داشته شوند. این ایده خوبی است که سم موش در گاراژ و یا انبار و به دور از بچه های کنجکاو نگهداری شود.

در نهایت، سایر منابع غذایی را از منطقه خارج کنید تا جونده ها و موش ها روی طعمه شما تمرکز کنند. این امر شامل خوراک دام، غذای انسان، و غذای حیوان خانگی است. خوراکی هایی که جوندگان و موش ها را از سم موش و جونده منحرف می کنند، اثربخشی سم را به حداقل خواهند رساند.

در حالی که تله ها را طعمه گذاری می کنید، دستکش بپوشید و دست خود را پس از آن بشویید.

سم جونده و موش استفاده نشده را در ظرف هوابند ذخیره کنید که حیوانات خانگی و کودکان نمی توانند به آن دسترسی پیدا کنند.

حذف منابع غذایی رقیب باعث می شود موش ها و جونده ها فقط طعمه مسموم را بخورند.

سوال و جواب در باره سم طعمه جدید

اگر شما برخی از سوالات در مورد بهترین سم جونده و موش را دارید نگران نباشید. بخش زیر به تشریح برخی از سوالات اغلب پرسیده شده در مورد سم موش و جونده اختصاص دارد. اگر سوالی داشتید که به آن پرداخته نمی شود، با تولیدکننده جوندگان یا مرکز کنترل سم محلی خود تماس بگیرید.( از مشاوره تلفنی ما هم می توانید استفاده کنید، اما قبلا قوانین مشاوره تلفنی ما را ببینید)

سوال: چطور سم جونده کار می کند؟

چند نوع سم موش و جونده وجود دارد. برخی جریان خون را با کلسیم بیش از حد بار می کنند تا اندام موش ها را از کار بیندازند. سم های دیگر در طول چند تغذیه جوندگان را به آرامی می کشند. برخی از سم های موش از سموم ضد انعقاد برای ایجاد خونریزی داخلی استفاده می کنند.

سوال: چقدر طول می کشد تا سم جونده یا موش را بکشد؟

سم های سریع الاثر می توانند یک جونده یا موش را با تغذیه یک شب بکشند، اما ممکن است دو سه روز قبل از مرگ موش و جونده طول بکشد تا کار به انجام برسد. سم های آهسته اثر ممکن است یکی دو تغذیه طول بکشند و می توانند چهار یا پنج روز قبل از مرگ موش یا جونده کارشان طول بکشد.

سوال: اگر حیوان خانگی سم جونده بکشد چه می شود؟

اگر حیوان خانگی خود را در حال خوردن سم جونده و موش دیدید، با دامپزشک خود فورا تماس بگیرید. هر چه زودتر حیوان خانگی شما درمان شود، احتمال آن کمتر است که آسیب دائمی رخ بدهد. اگر ممکن است، شناسایی مواد تشکیل دهنده فعال در سم را انجام دهید (و یا ظرف سم را با خود ببرید) تا دامپزشک بتواند مراقبت مناسب را اداره نماید.

#بهترین_جونده_کش

صفحه نخست

مهم: اگر اطلاعات خود را بیش از مطالعه و خواندن، از طریق شنیدن به دست می آورید بهتان توصیه می کنیم که "چرا مشاوره تلفنی!؟" را بخوانید.

نکته اول: چنانچه متن بالا نیاز شما را بر آورده نکرده است، کلیدواژه خود را در قسمت جستجو( بالای صفحه) وارد کرده و مقالات مرتبط با خواسته خود را ملاحظه نمایید. شاید یکی از آن ها بر طرف کننده نیاز شما باشد. در این باب به این نکته توجه کنید که از آنجایی که اغلب قریب به اتفاق مطالب این سایت ترجمه خود ما است ممکن است آنچه در سایت های دیگر پیدا نمی کنید را اینجا هم پیدا نکنید، اما آنچه اینجا می یابید را به احتمال زیاد در دیگر جاها نخواهید یافت؛ الا اینکه از اینجا برداشته باشند. در ضمن اگر می خواهید مطالب خوب زیست محیطی سایت های دیگر را ببینید به بخش های روزشمار، هفته شمار و مهم مندرج در صفحه نخست رجوع کنید.( روی قسمت خانه کلیک کنید) این اطمینان را هم داشته باشید که بیشتر مطالب سایت بر اساس پاسخ دادن به سوالات تلفنی یا پیامکی از ما یا دیگران پای بر عرصه وجود گذاشته اند و لذا اگر شما از ما سوالی بپرسید که جوابش را نمی دانیم، یا می دانیم اما در رابطه با آن مطلب در سایت نگذاشته ایم، به احتمال زیاد مدتی بعد مطلبی در باره آن تهیه کرده و در سایت قرار خواهیم داد. 
نکته دوم: در صورت تمایل به اخذ مشاوره تلفنی از قوانین مشاوره، مندرج در بالای صفحه یا صفحه نخست، کسب اطلاع نمایید.
نکته سوم: چنانچه مایل هستید فعالیت خود را با صرف هزینه ای معقول در سایت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید، لطفا اینجا را کلیک کنید.

چنانچه به یکی از دو مقوله "بهداشت" و "محیط زیست" علاقمند هستید، یا کلا نسبت به هیچیک از این دو مقوله نگاه خوبی ندارید، به شما اکیدا توصیه می شود اینجا را کلیک کنید.

در ضمن، اگر دوستدار این هستید که در زمره حامیان ما باشید، لطفا اینجا را کلیک کنید.