walden-pondبهترین مواد مورد استفاده برای ماسک های پارچه ای خانگی در طی همه گیری جهانی کووید19
خطوط راهنمای استفاده از ماسک های صورت در طی حالت اضطراری تندرستی عمومی بیماری کروناویروس وفق اطلاعات جدید تغییر کرده است. هر چند تمام سازمان های عمده تندرستی ماسک های صورت را برای استفاده عمومی توصیه نکرده اند، مراکز کنترل و پیشگیری ایالات متحده(CDC) توصیه به استفاده از ماسک های صورت شخصی در جوامع، به ویژه جاهایی که بیماری کووید19 وجود دارد، نموده است. این توصیه ها برای افراد بالغ و کودکان بالای دو سال صورت گرفته اند و جایگزین فاصله گذاری اجتماعی نیستند.

BESTCOVID1
CDC توصیه به استفاده از مواد ارزان قیمت و عمومی خانگی می کند تا پوشش های صورت ایجاد گردند.
توصیه های اینچنینی و مشابه از سازمان های تندرستی بین المللی اخذ شده اند. نیاز رشد یابنده ماسک منجر به این شده که بسیاری از سازمان ها و شهروندان خوش نیت، ماسک ها را خودشان در جهت اهدا یا فروش تولید نمایند. برخی از پژوهش ها نشان داده است که ماسک های پارچه ای نسبت به ماسک های جراحی تنها در حاشیه 15 درصد، تاثیر کمتری دارند. علاوه بر این، علیرغم اینکه شواهد کیفی خوبی در زمینه همه گیری جهانی کووید19 در دست نیست، واضح است که پوشیدن هر نوع ماسکی از اینکه هیچ پوششی مورد استفاده قرار نگیرد بهتر است.
CDC توصیه می کند که از مواد ارزان قیمت عمومی خانه ها جهت درست کردن ماسک استفاده شود، ولی بهترین آن ها جهت استفاده کدامند؟ یک تیم پژوهشی از دانشگاه شیکاگو و موسسات ایلی نویز قابلیت فیلتراسیون پارچه های عمومی از قبیل نخ، ابریشم و هیبرید را مقایسه کرده اند. آن ها ذرات آئروسلی با اندازه 10 نانومتر تا 10 میکرومتر اندازه، که به ویژه با انتقال ویروسی در ارتباط است، را مورد توجه قرار دادند و معلوم کردند که ماسک های لایه دار ساخته شده از دو لایه کارآیی خوبی دارند. در واقع، اجرای آن شبیه همان چیزی بود که در ماسک های N95 به کار گرفته شده بود.
ماسک هیبریدی شامل یک لایه کتان با شماره ریسمان بالا و دو لایه ابریشم طبیعی یا پارچه توری بود( 90 درصد پلی استر و 10 درصد اسپاندکس) پژوهشگران گفته اند: " ریسمان های بیشتر موجود در هر اینچ کتان با بافته های محکمتر، کارآیی فیلتراسیون را بهبود می بخشد. آن ها فرض کرده اند که استفاده از مواد چند گانه، محتملا، اجازه فیلتراسیون مکانیکی و الکتروستاتیکی از لایه های کتان و ابریشم یا پارچه توری، به ترتیب، را بدهد. آن ها افزوده اند: " موادی همانند ابریشم و پارچه توری به ویژه در جلوگیری از ورود ذرات نانو( کوچکتر از 100 نانومتر) موثرند( نازکی پارچه را مد نظر قرار دهید)" پژوهشگران معلوم کرده اند که ماسک تجربی ساخته شده از یک لایه کتان- پلی استر که بین دو لایه کتان دوخته شده و جای گرفته است را باید اجرای خوبی محسوب نمود.
توجه به این نکته مهم است که گپ های بین لبه های ماسک و خطوط صورت کارآیی ماسک را تا حد 50 درصد کم می کند. نشت هوای بیرون داده شده، جزء مهمی از کارآیی ماسک محسوب می شود. فیت شدن خوب ماسک های N95 از دلایل اصلی کارآیی این نوع ماسک ها محسوب می شوند. در نتیجه، پژوهشگران بر اهمیت فیت بودن و نشتی ماسک ها تاکید کرده ولی نتیجه گرفته اند که ماسک های پارچه ای مورد استفاده توسط شمار زیادی از مردم عمومی در طی حالت اضطراری تندرستی مربوط به کووید19 می توانند بالقوه حفاظت مهمی را در برابر انتقال ذرات در محدوده آئروسل داشته باشند. کلا ماسک های ساخته شده از کتان با شماره ریسمان های بیشتر، ابریشم طبیعی، پارچه توری، اجراهای خوبی را ایجاد می کنند.

نکته اول: چنانچه متن بالا نیاز شما را بر آورده نکرده است، کلیدواژه خود را در قسمت جستجو( بالای صفحه) وارد کرده و مقالات مرتبط با خواسته خود را ملاحظه نمایید. شاید یکی از آن ها بر طرف کننده نیاز شما باشد
نکته دوم: در صورت تمایل به اخذ مشاوره تلفنی از قوانین مشاوره، مندرج در بالای صفحه یا صفحه نخست، کسب اطلاع نمایید.
نکته سوم: چنانچه مایل هستید فعالیت خود را با صرف هزینه ای معقول در سایت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید، لطفا اینجا را کلیک کنید.