walden-pondچطور واقعا آفت کش میوه ها را حذف کنیم!؟

نگرانی های زیادی در باره غذا وجود دارد، یا اگر راحت تر حرف بزنیم، آدم های زیادی هستند که می خواهند شما را نگران غذا نمایند. هر مادر وبلاگ نویس و هر مربی زندگی طبیعی، که یک URL به نامش افزوده است، مشتاق است که از نکات مفید مرتبط با زدودن سموم و مواد شیمیایی پرده برداری کند. اگر "زدایش آفت کش های میوه" را گوگل کنید، با غوغاهای وبلاگ هایی روبرو می شوید که همه راه حلی برای مسئله دارند.

frupest

یک تصویر نمایشی از شستن میوه
کاملا معقول است که ما بخواهیم مصرف کننده ها مقادیر کمتری از مواد شیمیایی استفاده شده برای کشتن حشرات و علف هرزها را نوش جان نمایند! شما باید مطمئن باشید که کاری که انجام می دهید واقعا درست است. بیشتر مردم جوجه ها را قبل از پختن می شویند، در حالی که این روش باکتری ها را نمی کشد و در عوض پاتوژن های بالقوه خطرناک را در سینک آشپزی و امثالهم پراکنده می سازد. پس اجازه دهید که نگاهی به شواهد بیندازیم:
شستن سبزیجات انباری خریداری شده کار نمی کند؛ اما جوش شیرین کار می کند.
آب بعضی از آفت کش های باقیمانده روی میوه را پاک نمی کند، اما یک مالش محکم زیر شیر اوضاع را کمی بهتر می سازد. گستره ای که این روش حال به هم زن کار می کند به نوع میوه بستگی دارد. بعضی از پوست ها براحتی از شر آفت کش های باقیمانده روی خود رها می شوند. دیگران، همانند سیبی که برای درخشش اضافی واکس زده شده اند، نیازمند اینند که شما محکم مالششان بدهید. اما اینکه گاهگاهی آب موثر نیست به معنی این نیست که شما باید پولتان را بابت خرید شوینده های سبزیجات انباری خریداری شده هدر دهید. به نظر نمی رسد که آن ها کار کنند. اگر هم بکنند( که موضوع واضحی نیست)، یک صابون معمولی هستند که قابلیت نفوذ به سطح را دارند.
مطالعه ای که اخیرا در مجله کشاورزی و شیمی غذا منتشر شده یک راه بهتری پیدا کرده است: جوش شیرین. یک محلول بی کربنات سدیم و آب می تواند آفت کش ها را بهتر از آب حذف کند؛ برای آماده کردن محلول، وقت شما بیش از یک دقیقه گرفته نخواهد شد. در عمل، آفت کش های باقیمانده روی سطح سیب های گالا که به مدت 8 دقیقه در جوش شیرین خیس خورده بودند به میزان قابل ملاحظه ای کاهش یافت. در 12 تا 15 دقیقه، هیچ آفت کشی روی سطح باقی نماند. این به خاطر این است که بیکربنات سدیم می تواند به تجزیه دو نوع آفت کشی که در این مطالعه مورد استفاده قرار گرفته بودند کمک کند: تیابندازول و فسمت. دیگر مواد شیمیایی ممکن است که به این راه واکنش نکنند. پس، این محلول تضمینی برای عاری از آفت کش کردن خوردنی ها نخواهد بود. آن فقط خیلی بهتر از دیگر گزینه ها است.
اطلاعیه
حتی بعد از زمان طولانی غوطه وری، هر چند، بعضی از آفت کش ها وجود داشتند که جوش شیرین نتوانست آن ها را بگیرد. همانند دیگر مواد، تیابندازول و فسمت به پوست و گوشت محصولات ابتیاعی شما نفوذ می کنند. محدوده ای وجود دارد که بالاتر از آن را میوه نمی تواند جذب کند. بنابراین، مواد شیمیایی اضافه شده در یک تعادل درون سلولی قرار می گیرند. با این حال، هیچکدام از آن ها با شستشو از بین نمی روند.
خرید محصولات ارگانیک می تواند کمک کننده باشد، اما نه خیلی زیاد
اگر مایلید کلا از شر آفت کش ها خلاص شوید، نگاهی به قفسه ارگانیک فروشگاه ها بیندازید. محصولات رشد کرده تحت شرایط ارگانیک هنوز می توانند دارای آفت کش باشند؛ هر چند، ظاهرا، سموم به کار رفته در مورد آن ها مختلف و دارای سمیت کمتری است. ولی آن ها هنوز مواد شیمیایی هستند و می توانند از طریق پوست به داخل میوه نشت کنند. حتی آن ها می توانند از طریق منابع آب گیاهان داخل گوشت میوه شوند. شما، در هر حال، نمی توانید آن ها را با آب معمولی از میان بردارید.
عمومی ترین توصیه، اجتناب از میوه هایی است که خطر آفت کشی بیشتر دارند؛ توصیه ای که "دوازده کثیف" نامیده می شود. یک گروه زیست محیطی که "گروه کاری محیط زیست" نامیده می شود، ادعا کرده است که سوئیچ کردن به 12 میوه و سبزی ارگانیک می تواند به میزان قابل ملاحظه ای تندرستی شما را بهبود بخشد. واقعیت این است که انواع آلی عموما شامل مواد شیمیایی کمتر و غیر سمی تر، دست کم با سمیت کمتر، هستند. اساسا خوردن مواد آلی ضرری را متوجه تندرستی انسان نمی کند. با این حال، ارزشگذاری متدولوژی EWG خیلی علمی نیست. آنالیزهای آن ها بر پایه تئوری های تصویب نشده مرتبط با نحوه واکنش آفت کش ها با یکدیگر بوده و بنابراین فاقد وجاهت علمی است. یک مجله سم شناسی معلوم کرد که EWG هیچ کوششی برای تخمین در معرض قرارگیری آفت کش در نخستین جا صورت نداده است و مشخص ساخت که جایگزینی اشکال ارگانیک دوازده محصول با اشکال معمولی به هیچ کاهش قابل ملاحظه ای در خطرات مصرف کننده منجر نمی شود.
اطلاعیه
به عبارت دیگر، دانشمندان به توصیه "دوازده کثیف" بر نمی گردند. اما پول شماست؛ اگر دوست دارید می توانید محصول ارگانیک بخورید.
واضح نیست که چقدر شما باید نگران آفت کش های اولین جا باشید
آنالیزهای همان مجله سم شناسی مشخص ساخته است که سطوح آفت کش های ردیابی شده در آنچه که اصطلاحا "دوازده کثیف" نامیده می شود، پایینتر از حد قابل قبول سازمان حفاظت از محیط زیست می باشد. ما در باره فقط یک کم پایینتر حرف نمی زنیم. دز مجاز متامیدوفوس در فلفل های زنگوله ای 49.5 بار بالاتر از مقدار واقعی آفت کش است و این میوه ای با بالاترین در معرض قرار گیری بود. بسیاری از آن ها بین 1000 تا 30000 برابر پایینتر از محدوده قانونی بودند. نکته ارزشمند این است که محدوده های قانونی مبری از خطا و اشتباه نیستند. مجاورت های انسانی و تاثیرات بدنی آن ها مشکل مطالعه می شوند( و اغلب تحت مطالعه قرار می گیرند) و اغلب ما نمی دانیم آفت کش ها دقیقا به چه صورت بدن ما را تحت تاثیر قرار می دهند. اگر سازمان حفاظت از محیط زیست محدوده هایش را بر پایه علم دارای نقص بنا کرده باشد، ممکن است تخمین های مجاورت بیش از قابلیت تحمل ما باشد؟! فرض می کنیم که سازمان حفاظت محیط زیست کارش را در اولین جا درست انجام داده باشد.
اگر هنوز اطمینان ندارید، ممکن است به سازمان حفاظت از محیط زیست اعتماد نداشته باشید یا فکر کنید که آفت کش ها بخوبی مطالعه نشده اند( هر دو دیدگاه را بی طرفانه آورده ایم)، خریدهایتان را از فروشگاه های محلی مزرعه انجام دهید. شما می توانید با پرورش دهنده ها صحبت کرده و در باره آفت کش هایی که آن ها استفاده می کنند کسب اطلاع نمایید. البته، چنین به نظر می رسد که حتی فروشگاه های کشاورزی پرورش دهندگان معتبر همرنگ جماعت بوده و بخواهند کل محصولات خود را به فروش مجدد برسانند. پس ممکن است بخواهید برای اطمینان از سم زدایی، در شستشو از جوش شیرین اضافی هم استفاده نمایید.

مهم: اگر اطلاعات خود را بیش از مطالعه و خواندن، از طریق شنیدن به دست می آورید بهتان توصیه می کنیم که "چرا مشاوره تلفنی!؟" را بخوانید.

نکته اول: چنانچه متن بالا نیاز شما را بر آورده نکرده است، کلیدواژه خود را در قسمت جستجو( بالای صفحه) وارد کرده و مقالات مرتبط با خواسته خود را ملاحظه نمایید. شاید یکی از آن ها بر طرف کننده نیاز شما باشد
نکته دوم: در صورت تمایل به اخذ مشاوره تلفنی از قوانین مشاوره، مندرج در بالای صفحه یا صفحه نخست، کسب اطلاع نمایید.
نکته سوم: چنانچه مایل هستید فعالیت خود را با صرف هزینه ای معقول در سایت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید، لطفا اینجا را کلیک کنید.