walden-pondدستورالعمل گرفتن آب محتویات هویج(کد 0042)
 چطور برای درست کردن یک آب هویج خانگی پر از مواد مغذی و خوشمزه از مخلوط کن یا آب میوه گیر استفاده کنیم؟ برای آب میوه سالم و بدون قندی که به تنهایی یا بصورت قسمتی از آب میوه مخلوط مصرف شود، هویج تنها چیزی است که احتیاج دارید. علاوه بر این، این دستورالعمل، بدون زائدات است؛ روشی که در آن از پالپ و نوک هویج هم استفاده می شود.
من زمان زیادی را صرف تمرکز بر ساخت سیستم ایمنی بدن خود از طریق رژیم غذایی و شیوه زندگی نمودم. یکی از روش های ساده برای مصرف مقادیر زیادی از مواد مغذی ضروری است از طریق آب سبزیجات و میوه های مفید به حال سلامت است.

how p1 0042
همان اندازه که من دوست دارم هویج بخورم(به خصوص با مقدار زیادی هوموس خانگی) ، من واقعا از اضافه کردن آب میوه ها و شات های سلامتی به رژیم غذاییم در طول دو سال گذشته لذت برده ام. یک فنجان آب هویج نه تنها به طرز شگفت آوری خوشمزه (و به طور طبیعی شیرین) است، بلکه با دارای چندین مزیت بهداشتی نیز می باشد. بالاتر این است که دو روش برای درست کردن این آب هویج خانگی سالم وجود دارد!

how p2 0042
مزایای آب هویج
من فکر می کنم به دلیل تجویز ساده این سبزی ریشه ای، مردم می توانند بسیاری از خواص بهداشتی آن را نادیده بگیرند. هویج ویتامین، مواد معدنی، و آنتی اکسیدان داشته و حاوی سه ماده مغذی خاص می باشد: بتا کاروتن (شکلی از ویتامین A)، لوتئین، و زآگزانتین (هر دو آخری ها آنتی اکسیدان هستند). این ها, در ترکیب با هم, کمک به محافظت / افزایش سلامت چشم, سلامت قلب, و کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سکته مغزی می کنند. علاوه بر این، برای ماه های سرد زمستان، هویج همچنین می تواند کمک به حفظ سلامت مغز نموده و دارای خواص تقویت ایمنی بدن باشد.

how p3 0042
بتا کاروتن همچنین می تواند مزایای محافظت از پوست را داشته باشد، زیرا شامل برخی از حفاظت های اشعه ماوراء بنفش می باشد! نیاز به گفتن ندارد که هویج در برابر سرطان های خاص دارای خواص ضد سرطانی است. دوز فوق العاده آنتی اکسیدان ها برای محافظت از بدن در برابر رادیکال های آزاد مضر و استرس اکسیداتیو کار می کند.
بنابراین، اگر شما از خودتان می پرسید، "آب هویج برای چه خوب است؟"، یک سوال بهتر این است که " آن برای چه کسی خوب نیست؟" من دوست دارم این آب میوه را در طول ماه های زمستان مصرف کنم، هر چند آن را برای جرعه زدن در طول سال هم خوب می دانم.

how p4 0042
اوه ، و اگر تو ديابتي باشي هم نيازي به نگراني هم نيست . اگر چه آب هویج شیرین است، کمک به تنظیم سطح قند خون کرده و بنابراین برای دیابتی ها خوب است.
چطور آب هویج بگیریم؟
با آب میوه گیری
اول بیرون هویج را به خوبی مالیده و تمیز نمایید. اگر از هویج های ارگانیک استفاده می کنید، می توانید پوست آن ها را باقی بگذارید. در غیر این صورت پوست آنها را بکنید؛ هر چند, در هر دو صورت, آب هویج پوست کنده روشن تر و شیرین تر خواهد بود.

how p5 0042
نکته 1: من هویج ها را بلافاصله بعد از خرید تمیز می کنم. پس مجبور نیستم آن ها را هر بار که می خواهم استفاده کنم، تمیز نمایم. پس فقط آن ها را چند ثانیه قبل از استفاده آبکشی می کنم.
هویج ها را به اندازه سازگار با آب میوه گیری خرد کرده و شروع به تغذیه دستگاه با هویج های خرد شده نمایید.

how p6 0042
چطور با مخلوط کن آب هویج بگیریم؟
شما برای این کار نیاز به مخلوط کن سرعت بالا دارید تا براحتی تکه های سفت هویج را تفکیک نماید. هویج ها را به اندازه تکه های یک تا دو اینچی پوست کنده و خرد نمایید. سپس حدود نیم تا یک چهارم پیمانه آب به مخلوط کن اضافه کنید( تا هم کمک به اختلاط هویج ها گردد و هم مانع از این شود که آب هویج زیادی رقیق گردد)
کار را تا جایی که به یک قوام ضخیم اسموتی برسید ادامه دهید.
بعد، برای آب هویج از یک الک استفاده کنید. شما می توانید برای فشار آوردن به آب هویج، که راحت تر خارج شود، از یک قاشق هم به همراه الک کمک بگیرید. به دیگر گونه، شما می توانید از کیسه شیر مغز دار استفاده کنید و آن را به آرامی فشار دهید تا آب میوه خارج شود. لذت ببرید!
چطور از پالپ و نوک هویج استفاده کنیم؟

how p7 0042
پالپ آب میوه فیبری باقیمانده را دور نیندازید. در عوض، آن را به اسموتی ها، غذاهای پخته شده (مانند کیک هویج و کلوچه یا کراکر)، شوربا، غذاهای صبحانه مانند کیک هویج جو دوسر ، و دیگر نوشیدنی ها اضافه کنید.
اگر عادت به استفاده از هویج با نوک (برگ) دارید ، می توانید پستو هویج با برگ درست کنید.
پالپ برای استفاده در طول یک دوره طولانی تر از زمان هم قابل انجماد است.

how p8 0042

how p9 0042
چطور دخیره کنیم؟
آب هویج، به بهترین وجه، بلافاصله برای بیشترین مقدار مواد مغذی مصرف می شود. هرچند، شما می توانید باقی مانده آب هویج را در یک ظرف هوا بند ریخته و آن را در یخچال تا دو روز، در صورت نیاز، ذخیره سازی نمایید.
نکات و انحرافات دستورالعمل
شما می توانید آب هویج را فریز کنید: آب هویج موقع آب شدن از هم جدا می شود. پس بهتر است از این آب هویج در آشپزی و هنگام درست کردن سس ها و آبگوشت ها استفاده نمایید.
به عنوان طعم دهنده اضافی و مواد مغذی: شما می توانید آب هویج را به گستره ای از غذاها اضافه کنید. آب کرفس، خیار، لیمو ترش ، سیب، پرتقال، آناناس کار هویج را بخوبی کامل می کنند.
شما همچنین می توانیدگیاهان یا ادویه جاتی مانند ریحان، نعناع، جعفوی، دارچین یا فلفل کاین را به آن اضافه نمایید.
به دلیل سطح بالای کاروتنوئیدها در هویج، اگر آب هویج را بیش از حد بنوشید، می تواند بر رنگدانه پوست تأثیر بگذارد و شما را نارنجی کند! پس من روزانه آب هویج مصرف نمی کنم.

مهم: اگر اطلاعات خود را بیش از مطالعه و خواندن، از طریق شنیدن به دست می آورید بهتان توصیه می کنیم که "چرا مشاوره تلفنی!؟" را بخوانید.

نکته اول: چنانچه متن بالا نیاز شما را بر آورده نکرده است، کلیدواژه خود را در قسمت جستجو( بالای صفحه) وارد کرده و مقالات مرتبط با خواسته خود را ملاحظه نمایید. شاید یکی از آن ها بر طرف کننده نیاز شما باشد
نکته دوم: در صورت تمایل به اخذ مشاوره تلفنی از قوانین مشاوره، مندرج در بالای صفحه یا صفحه نخست، کسب اطلاع نمایید.
نکته سوم: چنانچه مایل هستید فعالیت خود را با صرف هزینه ای معقول در سایت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید، لطفا اینجا را کلیک کنید.

چنانچه به یکی از دو مقوله "بهداشت" و "محیط زیست" علاقمند هستید، یا کلا نسبت به هیچیک از این دو مقوله نگاه خوبی ندارید، به شما اکیدا توصیه می شود اینجا را کلیک کنید.