walden-pondهیجان بوکاشی

راهنمایی ضروری: اغلب قریب به اتفاق مطالب این سایت ترجمه خود ما هستند. با توجه به اینکه برخی از این مطالب برای خواننده ایرانی ابهام و سرگشتگی ایجاد می کند، گاه مجبور به ارائه توضیحات اضافی هستیم. از آنجا که برای همه خوانندگان واجب و ضروری است که مطالب ترجمه را از توضیحات اضافی تشخیص دهند، تمام توضیحات اضافی را بصورت نوشته های کج دارای خط زیرین آورده ایم.


هیجان بوکاشی(کد 0274)
من خیلی هیجان زده ام از اینکه سطل بوکاشی خود را دریافت کرده ام. من یکی را در مرکز باغ دیده بودم و از آن وقت یکی را می خواستم. البته من توقع داشتم که سطل ارتفاع بالا داشته و بسیاری از مشکلات من را حل نماید؛ سرعت بالای کمپوست سازی و توانایی پذیرش گستره زیادی از گروه های غذایی( شامل غذاهای پخته شده) و کاهش تعداد بارهایی که نیاز داشتم زائدات اشپزخانه را به سطل کمپوست باغی ببرم و فراهم کردن سطل یا ظرف کوچک آب بند که آشپزخانه را بدون بو و مگس نگه می دارد را می توان از جمله توقعات من بر شمرد. به عنوان جایزه، این سطل یک مایع متمرکز تولید می کند که برای تغذیه گیاهان مورد استفاده قرار می گیرد و یا به عنوان تمیز کننده طبیعی برای سینک ها، زهکش ها و توالت ها عمل می کند.
درج شیر برای من تا حدی چالش برانگیز بود، زیرا من مجبور بودم جهت پیچاندن مهره در یک منطقه تنگ دست به جستجو زده و قادر شوم شیر را آزادانه از بیرون فشار بدهم. ولی دستورالعمل ها واضح بودند و نشان دادند چطور در هنگامی که پیچاندن خیلی سخت بود، کار شل کردن شیر را انجام دهم. همه چیزی که نیاز داشتم این بود که بعد از این کارها سینی زهکش را در کف سطل فرو نمایم.

IWAS P1 0274
من مقدار زیادی زائدات آشپزخانه داشتم که نیازمند کمپوست شدن بودند. پس تصمیم گرفتم کمی از آن را در زمانی که دستورالعمل گفته بود اضافه کرده و به سبوس اجازه دهم که هر لایه را پوشش بدهد.

IWAS P2 0274
به نظر می رسد که 4 لایه سبوس نخستین لایه را پوشش می دهد؛ هر چند من فکر می کنم دستورالعمل را غلط خوانده ام و باید قبل از اضافه کردن سبوس، اولین لایه را با بیلچه له می کردم. پس وقتی که من لایه بعدی زائدات آشپزخانه را اضافه کردم، از گسترده کردن و تخت کردن آن اطمینان حاصل نمودم. این زمان یک قاشق سبوس کافی بود و براحتی در سطح پاشیده شد.
شگفت زده شدم وقتی یاد گرفتم که همانند کمپوست ساز معمولی باغی تی بگ نباید اضافه شود. من فکر کردم این به خاطر این است که کیسه ها، خودشان، همیشه خوب کمپوست نمی شوند و ممکن است باعث گرفتگی شیر شوند. تی بگ ها معمولا از پلاستیکی به نام پلی پروپیلن ساخته شده اند که در فرآیند کمپوست از کاغذ دیرتر تجزیه می شود. هرچند آن ها برای کمپوست سازی بیرونی مناسب هستند و شما همیشه می توانید با پاره کردن و باز نمودن تی بگ ها سرعت فرآیند را ازدیاد ببخشید.

IWAS P3 0274
پس، من آماده بودم که بروم. در مدت دو هفته، سطل بوکاشی من از خرده های سبزی و میوه، دانه های قهوه حاصل از قهوه جوش فیلتردار، باقیمانده ها و پسماندهای پخته شده، خرده های نان، استخوان های کوچک جوجه و استخوان های ماهی پر شد. شگفت انگیزترین جنبه این بود که فرآیند بو نداشت و مگس های خیلی کمی در آشپزخانه پیدا شدند. من همچنین این واقعیت را دوست داشتم که بدون سفرهای متعدد به سطل کمپوست می توانستم کار کمپوست سازی را صورت دهم. هرچند، من بزودی متوجه شدم که چطور فضای من در آشپزخانه کوچک بود؛ زیرا ایده آل این بود که اولین سطل در فضایی بخوبی قابل دسترس قرار بگیرد و مایع آن روزانه تخلیه شود و دومین سطل در جایی در دسترس باشد که بتوان به آن زائدات و سبوس را اضافه نمود.

IWAS P4 0274
به مجردی که من سطل اول را پر کردم، شروع به کار روی سطل دوم نمودم. من سطل نخست را رها کردم تا تخمیر شود و امیدوار بودم بزودی مقداری مایع را تخلیه کنم تا به عنوان کود در باغ مورد استفاده قرار دهم. دو هفته طول کشید و نشانه ای از مایع نبود. پس من تصمیم گرفتم نوکی به محتویات سطل کمپوست باغی زده و دوباره شروع کنم.
سطل دوم خیلی بهتر کار کرد و پس از چند روز، شروع به تولید مقدار کمی از مایع روزانه نمود. من باور کردم که شیر به درستی در سطل اول فیت نشده است و بنابراین فقدان مایع بیش از هر چیز به دستورالعمل واضح ربط پیدا می کرد! من اکنون می توانم ببینم که شما نیاز دارید که در کار با واشرهای پلاستیکی شفاف شیر خیلی دقیق باشید. آن ها یکی به نظر می رسند، ولی در واقع دو تا واشر نازک هستند که نیاز دارند محکم فیت شوند تا موجب نشتی شیر نشوند. این امر در سطل دوم شروع به روی دادن نمود. این بار من به همسرم متوسل شدم و این او بود که اتصالات محکم شیرهای هر دو سطل را جفت و جور نمود.
من همچنان به اضافه کردن زائدات و یک لایه روزانه از اسبوس ادامه داده و مایع را تخلیه می کردم؛ با این حال با چند مسئله جزئی تر مواجه شدم. سطل درها بعد از چند بار استفاده آب بندی خود را از دست داد و من مجبور شدم یک تخته سنگین در بالا بگذارم تا فرار رایحه شیرین مشمئز کننده را کاهش دهم و اطمینان یابم که فرآیند تخمیر با ورود هوا متوقف نمی شود. بیلچه پلاستیکی مخصوص مسطح کردن محتویات هم شکست و مرا مجبور ساخت از قاشق بزرگ سرو به جای آن استفاده کنم. ولی، از جنبه مثبت، سطل کمپوست باغی من با اضافه کردن محتویات بوکاشی دارای عملکرد بهتری شده است. حجم محتویات کمپوست کننده در یک ماه تا نصف کاهش یافت و کمپوست تولیدی بسیار نرمتر از حالت معمول شد.

صفحه نخست

مهم: اگر اطلاعات خود را بیش از مطالعه و خواندن، از طریق شنیدن به دست می آورید بهتان توصیه می کنیم که "چرا مشاوره تلفنی!؟" را بخوانید.

نکته اول: چنانچه متن بالا نیاز شما را بر آورده نکرده است، کلیدواژه خود را در قسمت جستجو( بالای صفحه) وارد کرده و مقالات مرتبط با خواسته خود را ملاحظه نمایید. شاید یکی از آن ها بر طرف کننده نیاز شما باشد. در این باب به این نکته توجه کنید که از آنجایی که اغلب قریب به اتفاق مطالب این سایت ترجمه خود ما است ممکن است آنچه در سایت های دیگر پیدا نمی کنید را اینجا هم پیدا نکنید، اما آنچه اینجا می یابید را به احتمال زیاد در دیگر جاها نخواهید یافت؛ الا اینکه از اینجا برداشته باشند. در ضمن اگر می خواهید مطالب خوب زیست محیطی سایت های دیگر را ببینید به بخش های روزشمار، هفته شمار و مهم مندرج در صفحه نخست رجوع کنید.( روی قسمت خانه کلیک کنید) این اطمینان را هم داشته باشید که بیشتر مطالب سایت بر اساس پاسخ دادن به سوالات تلفنی یا پیامکی از ما یا دیگران پای بر عرصه وجود گذاشته اند و لذا اگر شما از ما سوالی بپرسید که جوابش را نمی دانیم، یا می دانیم اما در رابطه با آن مطلب در سایت نگذاشته ایم، به احتمال زیاد مدتی بعد مطلبی در باره آن تهیه کرده و در سایت قرار خواهیم داد. 
نکته دوم: در صورت تمایل به اخذ مشاوره تلفنی از قوانین مشاوره، مندرج در بالای صفحه یا صفحه نخست، کسب اطلاع نمایید.
نکته سوم: چنانچه مایل هستید فعالیت خود را با صرف هزینه ای معقول در سایت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید، لطفا اینجا را کلیک کنید.

چنانچه به یکی از دو مقوله "بهداشت" و "محیط زیست" علاقمند هستید، یا کلا نسبت به هیچیک از این دو مقوله نگاه خوبی ندارید، به شما اکیدا توصیه می شود اینجا را کلیک کنید.

در ضمن، اگر دوستدار این هستید که در زمره حامیان ما باشید، لطفا اینجا را کلیک کنید.  از آنجا که ما توسط دولت حمایت نمی شویم، امید خود را به حمایت شما عزیزان دوخته ایم. پس اگر فکر می کنید ارزش بیشتر دیده شدن را، دست کم جهت مبارزه با آن هایی که با اطلاعات غلط مردم را در مسیر نادرست قرار می دهند، داریم، لطفا لینک زیر را در گروه های شبکه های مجازی( لینکدین، واتس آپ ، تلگرام و ...) به اشتراک بگذارید.

WWW.YARABUMCO.IR

خط آخر: اگر در هنگام جستجوی نام و نام خانوادگی خود در گوگل و پیدا کردن سایتی که حاوی آن ها هستند به احساس خوبی دست می یابید، لطفا اینجا را کلیک کنید.