walden-pond

comtobeذخیره سازی آب با کمپوست(کد 0286)

راهنمایی ضروری: اغلب قریب به اتفاق مطالب این سایت ترجمه خود ما هستند. با توجه به اینکه برخی از این مطالب برای خواننده ایرانی ابهام و سرگشتگی ایجاد می کند، گاه مجبور به ارائه توضیحات اضافی هستیم. از آنجا که برای همه خوانندگان واجب و ضروری است که مطالب ترجمه را از توضیحات اضافی تشخیص دهند، تمام توضیحات اضافی را بصورت نوشته های کج دارای خط زیرین آورده ایم.


برگ داده

Doc p 0286
مالچ پاشی می تواند نیازمندی های آب گیاهان را تا 70 درصد کاهش دهد و درجه حرارت خاک را تا 3 درصد کم کند.
آب یک منبع طبیعی مهم است و این موضوع باید در مدیریت های شهری و منطقه ای در نظر گرفته شود. هدر روی آب می تواند موجب مشکلات مهم زیست محیطی شده و استفاده از آب کارآمدتر می تواند منجر به ذخیره مهم هزینه و مزایای زیست محیطی گردد.
نشان داده شده است که استفاده از مالچ کمپوست شده(برای mulch composted اصطلاح مناسبتر پیدا کرده وحامی ما شوید) و بهبود دهنده های خاک(برای soil conditioner اصطلاح مناسبتر پیدا کرده و حامی ما شوید) در چشم انداز و فضای سبز، باغداری و کشاورزی از طریق کاهش تبخیر، بهبود نفوذ و ذخیره آب و کاهش زهکشی عمقی کارآمدی استفاده از آب را فزونی می بخشد.
مزایای مالچ کمپوست شده
مالچ پاشی می تواند نیازمندی های آبیاری را تا 70 درصد کم کند؛ اساسا توسط کاهش تبخیر آب از سطوح خاک در معرض
مالچ پاشی می تواند درجه حرارت خاک را تا 30 درجه سانتیگراد کم کند؛ که افت آب و از دست رفتن تنش گیاهی را کاهش می دهد.
مالچ پاشی کمک به نگهداری آب و کاهش افت نشت می کند و مقاومت گیاه در برابر خشکی را کاهش می دهد. این یک مزیت مهم در مناطق آبیاری نشده است.
مزایای بهبود دهنده های خاک کمپوست شده
استفاده از بهبود دهنده های خاک کمپوست شده ساختمان خاک، نشت آب، ظرفیت نگهداری آب خاک را افزایش می دهند.
چمن رشد کرده می تواند با کاربرد بهبود دهنده خاک کمپوست شده تا 30 درصد آب کمتری لازم داشته باشد. این امر می تواند نفوذ ریشه را افزایش دهد و منجر به سیستم های ریشه ای عمیق تر گردد که سطح بزرگتری از خاک را برای رطوبت و مواد مغذی جستجو می کنند. کاهش نیازمندی های آبیاری و زهکشی عمیق نیز به وقوع خواهد پیوست.
در خاک های ماسه ای، بهبود دهنده های خاک کمپوست شده ماندگاری آب و توزیع جانبی ریشه خاک را بهبود می دهند، دسترسی گیاه به آب خاک را اصلاح می کنند و عمق زهکشی و نیازمندی های آبیاری را کم می کنند.
تخمین صرفه جویی هزینه؛ یک مثال
انجمنی در سیدنی جنوبی از حفر چاه آب برای آبیاری استفاده می کند. به علت هزینه های چاه های مستغرق، خیلی از گیاهان کنار خیابانی و چشم اندازهای تزیینی به همان خوبی تعدادی از پارک های کوچکتر( چمن و بسترهای باغی) با استفاده از کامیون های آب( با ظرفیت های 1500 تا 6000 لیتر به ازای هر کامیون) که با آب چاه حاصل از پارک های بزرگتری که چاه های حفاری شده مستغرق داشته اند پر می شود، آبیاری می شوند.
انجمن سه تا از اینچنین کامیون های آبی را راهبری می کند؛ هر کدام 2 پرسنل نگهداری دارند. تخمین زده شده است که استفاده از محصولات کمپوست، همانند مالچ ها، پوشش بالایی آلی، و بهبود دهنده های خاک( برای تثبیت چمن) می تواند نیازمندی های آبیاری را حداقل تا 40 درصد کم کند.
این پتانسیل حذف یکی از کامیون ها را دارد و تمامی هزینه های بهره برداری مربوطه را کم می کند( بیش از 100 هزار دلار در سال)
ممکن است، همچنین، صرفه جویی های اضافی حاصل از خرید کاهش یافته آب جاهایی که منابع آب آشامیدنی برای آبیاری استفاده می شوند هم وجود داشته باشد.
راهنمای کاربرد
محصولات باید با استانداردهای کمپوست، بهبود دهنده های خاک و مالچ 2003 استرالیا همخوانی داشته باشند.
مالچ کمپوست شده بعد از نشا روی سطح خاک اطراف گیاهان اعمال می شود. این ماده نباید ساقه و بدنه گیاهان را لمس کند، زیرا می تواند منجر به گندیدگی و فساد ساقه شود.
از کاربرد مالچ های ریز و نرم و یا لایه های ضخیم مالچ روی انواع سنگین خاک که متمایل به خیس شدن از آب هستند خودداری نمایید.
بهبود دهنده های خاک کمپوست شده که در خاک فوقانی تجمیع می شوند، عموما قبل از نشا، ساختمان خاک و ظرفیت نگهداری آب را بهبود می بخشند.
یک ترکیب از بهبود دهنده نرم خاک و مالچ کمپوست شده زبر می تواند برای بهبود ساختمان خاک و نگهداری آب اعمال شود.
بعضی از بهبود دهنده های خاک کمپوست شده می توانند به عنوان پوشش بالایی آلی اعمال شوند تا سطوح مواد آلی خاک را بهبود ببخشند.
کمپوست می تواند هر زمان سال اعمال شود.
برای ذخیره سازی آب، قبل از تابستان اعمال کنید؛ در این زمان تبخیر خاک معمولا بالاترین است و گیاهان بیشترین نیاز به آب را دارند.

صفحه نخست

مهم: اگر اطلاعات خود را بیش از مطالعه و خواندن، از طریق شنیدن به دست می آورید بهتان توصیه می کنیم که "چرا مشاوره تلفنی!؟" را بخوانید.

نکته اول: چنانچه متن بالا نیاز شما را بر آورده نکرده است، کلیدواژه خود را در قسمت جستجو( بالای صفحه) وارد کرده و مقالات مرتبط با خواسته خود را ملاحظه نمایید. شاید یکی از آن ها بر طرف کننده نیاز شما باشد. در این باب به این نکته توجه کنید که از آنجایی که اغلب قریب به اتفاق مطالب این سایت ترجمه خود ما است ممکن است آنچه در سایت های دیگر پیدا نمی کنید را اینجا هم پیدا نکنید، اما آنچه اینجا می یابید را به احتمال زیاد در دیگر جاها نخواهید یافت؛ الا اینکه از اینجا برداشته باشند. در ضمن اگر می خواهید مطالب خوب زیست محیطی سایت های دیگر را ببینید به بخش های روزشمار، هفته شمار و مهم مندرج در صفحه نخست رجوع کنید.( روی قسمت خانه کلیک کنید) این اطمینان را هم داشته باشید که بیشتر مطالب سایت بر اساس پاسخ دادن به سوالات تلفنی یا پیامکی از ما یا دیگران پای بر عرصه وجود گذاشته اند و لذا اگر شما از ما سوالی بپرسید که جوابش را نمی دانیم، یا می دانیم اما در رابطه با آن مطلب در سایت نگذاشته ایم، به احتمال زیاد مدتی بعد مطلبی در باره آن تهیه کرده و در سایت قرار خواهیم داد. 
نکته دوم: در صورت تمایل به اخذ مشاوره تلفنی از قوانین مشاوره، مندرج در بالای صفحه یا صفحه نخست، کسب اطلاع نمایید.
نکته سوم: چنانچه مایل هستید فعالیت خود را با صرف هزینه ای معقول در سایت "بهداشت محیط دم دستی" تبلیغ نمایید، لطفا اینجا را کلیک کنید.

چنانچه به یکی از دو مقوله "بهداشت" و "محیط زیست" علاقمند هستید، یا کلا نسبت به هیچیک از این دو مقوله نگاه خوبی ندارید، به شما اکیدا توصیه می شود اینجا را کلیک کنید.

در ضمن، اگر دوستدار این هستید که در زمره حامیان ما باشید، لطفا اینجا را کلیک کنید.  از آنجا که ما توسط دولت حمایت نمی شویم، امید خود را به حمایت شما عزیزان دوخته ایم. پس اگر فکر می کنید ارزش بیشتر دیده شدن را، دست کم جهت مبارزه با آن هایی که با اطلاعات غلط مردم را در مسیر نادرست قرار می دهند، داریم، لطفا لینک زیر را در گروه های شبکه های مجازی( لینکدین، واتس آپ ، تلگرام و ...) به اشتراک بگذارید.

WWW.YARABUMCO.IR

خط آخر: اگر در هنگام جستجوی نام و نام خانوادگی خود در گوگل و پیدا کردن سایتی که حاوی آن ها هستند به احساس خوبی دست می یابید، لطفا اینجا را کلیک کنید.