walden-pondیک راهنمای متحرک برای خرید تیز و هوشمندانه پلاستیک
یک راه ساده برای مبارزه با گرمایش جهانی این است که شما در انواع پلاستیک هایی که خریداری می کنید,انتخاب های خوبی داشته باشید.بطور کلی بهترین کار این است که اگر می توانید پلاستیک نخرید.با این حال در صورت خرید بهتر است که به انتخاب هایتان دقت کنید زیرا پلاستیک های بازیافتی نسبت به پلاستیک های نو حدود 70 درصد کمتر انرژی مصرف می کنند.در اینجا چیزهایی است که می تواند به شما کمک کند:


وقتی چیزی با بسته بندی یا قسمت های پلاستیکی می خرید به کد رقمی درج شده روی پلاستیک دقت کنید.عدد به شما می گوید که چه نوع پلاستیکی خریداری کرده اید.از آنجا که بعضی پلاستیک ها از بقیه راحت تر بازیافت می شوند , ما یک کارت بازیافت دستی درست کرده ایم که شما می توانید در موبایل خود مورد استفاده قرار داده و از آن برای رمزگشایی راحت اعداد کمک بگیرید.
از کدهای رنگی کارت جهت راهنمایی تصمیم خرید در مغازه کمک بگیرید.دایره سبز اطراف عدد به این معنی است که پلاستیک آسان بازیافت می شود, دایره نارنجی نشان می دهد که بازیافت آسان نیست و دایره قرمز نشان دهنده این است که اگر هم بازیافت امکان پذیر باشد فوق العاده سخت خواهد بود.
در نهایت به خاطر داشته باشید که بعد از اینکه کارتان با پلاستیک ها تمام شد باید بازیافتشان نمایید.
برای تشویق دیگر افراد خانواده به عملکرد درست در قبال پلاستیک های خوب و بد می توانید از کارت پرینت گرفته و آن را روی یخچال بچسبانید.یک نسخه کوچکتر از کارت(شکل زیر) می تواند برای استفاده در کیف بغل یا کیف دستی پرینت گرفته شود.

POSTREF
کارت بازیافت پلاستیک
اسامی پلاستیک های مرتبط با هر عدد بصورت زیر می باشد:
پلاستیک های خوب(#1=پلی اتیلن تری فتالات, #2=پلی اتیلن با دانسیته بالا , #4=پلی اتیلن با دانسیته پایین) که همگی ایمن بوده و آسان بازیافت می شوند.
پلاستیک های بد(#7=پلی کربنات) که خیلی راحت بازیافت نمی شوند.
پلاستیک های زشت(#3=پی وی سی, #5=پلی پروپیلن, #6=پلی استایرن) که کاملا سخت بازیافت می شوند و یا می توانند نشت دهنده مواد شیمیایی باشند.
طبق پیش بینی های پایه ای الن مک آرتور , با راهی که امروزه می رویم تا سال 2050 تعداد چیزهای پلاستیکی موجود در اقیانوس ها از تعداد ماهی ها بیشتر خواهد بود.با انتخاب دقیق پلاستیک هایتان, استفاده مجدد یا بازیافت آن ها که متعاقبا صورت خواهد گرفت,شما سهم کوچک شخصی در حل مشکلات آلودگی دنیا خواهید داشت.
اگر مایل هستید با صرف هزینه ای اندک فعالیت خود را در سایت شرکت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید,خواهشمند است اینجا را کلیک کنید.