walden-pondاز عجایب بازیافت(کد 0058)

این حقایق شما را تحریک می کند که کاهش،استفاده مجدد و بازیافت را جدی بگیرید.
هر کسی می داند که ما باید زباله کمتری تولید کرده و مابقی زباله ها را بازیافت نماییم اما گاه محرک خود را از دست می دهیم.ما در اینجا بعضی حقایق شگفت انگیز که محرک دائمی شما خواهند بود را ذکر می کنیم:


1-از هر ده یورو که صرف خرید چیزی می کنید،یک یورو(ده درصد) به خاطر بسته بندی آن است و دور ریخته می شود.بسته بندی ها حدود 65 درصد زباله های خانگی را در بر می گیرند.
2-بیش از 60 درصد زباله ای که به زباله دان ریخته می شود قابل بازیافت است.
3-انرژی باقیمانده هر سطل زباله معمولی در طی هر سال می تواند یک تلویزیون را به مدت 5000 ساعت روشن نگه دارد.
4-تخمین زده شده است که بازیافت،استفاده مجدد و درست کردن کمپوست 6 تا 10 برابر سوزاندن زباله و اماکن دفن می توانند شغل ایجاد کنند.
در باره فلزات

PL1
5-بازیافت یک قوطی لیموناد 96 درصد انرژی مورد استفاده در ساخت قوطی از سنگ معدن را ذخیره کرده و آلودگی هوا را به میزان 95 درصد و آلودگی آب را به مقدار 97 درصد کم می کند.
6-وقتی که فقط یک قوطی آلومینیم را بازیافت می کنید انرژی کافی برای روشن نگه داشتن لامپ 60 واتی به مدت 20 ساعت یا روشن نگه داشتن تلویزیون به مدت 3 ساعت خواهید داشت(ذخیره خواهید نمود).این میزان معادل 1.8 لیتر بنزین است.
7-آلومینیم بیش از هر محصول دیگری در قوطی های نوشابه مورد استفاده قرار می گیرد.
8-هیچ محدودیتی برای تعداد دفعاتی که آلومینیم می تواند بازیافت شود وجود ندارد.
9-اگر قوطی آلومینیمی را دور بیندازید،می تواند 500 سال یا بیشتر در محیط باقی بماند.پس بازیافت باید راهی که می روید باشد.
10-انرژی مصرفی یک روز یک لامپ 60 واتی معادل انرژی ذخیره شده نیم کیلوگرم فولاد است.در ایالات متحده در طول هر سال،بازیافت فولاد انرژی کافی برای گرمایش و روشنایی 18 میلیون خانه را فراهم می کند!
11-بیست میلیون تن ضایعات الکترونیکی در سال دور ریخته می شود.یک تن از اوراق کامپیوترهای دور ریخته شده طلایی بیش از طلای حاصل از 17 تن سنگ معدن طلا دارد!
در باره کاغذ

PL2
12-در هر سال 900 میلیون درخت قطعه قطعه می شوند تا کاغذ تولید شود.
13-اگر شما یک درخت کهنسال 15 ساله داشته باشید و بخواهید آن را با استفاده از کیسه های کاغذی لبنیاتی ها درست کنید،به 700 تا از ان ها نیاز خواهید داشت.یک سوپر مارکت شلوغ از این تعداد کاغذ در مدت زیر یکساعت استفاده می کند(آن ها را به مصرف می رساند)!این به معنای این است که یک سوپر مارکت در طی یکسال بیش از 6 میلیون کیسه کاغذی مصرف می کند!
14-هر خانواده بطور متوسط در هر سال 13000 قطعه کاغذ جداگانه را دور می اندازد.اغلب این ها شامل بسته بندی ها و پاکت های پستی می شود.
15-هزینه احداث کارخانه کاغذ که از کاغذهای زاید و مصرفی استفاده می کند 50 تا 80 درصد کمتر از کارخانه ای است که از خمیر کاغذسازی تازه استفاده می کند.
16-محصولات بازیافتی کاغذی هوا را 73 درصد کمتر از آن هایی که از مواد خام ساخته می شوند آلوده می کنند.
17-یک تن کاغذ حاصل از خمیر بازیافتی از 17 درخت، 3 یارد مکعب فضای لندفیل، 26500 لیتر آب، 4200 کیلووات ساعت(کافی برای گرم کردن یک خانه در نیمی از ایام سال) و 1500 لیتر روغن محافظت کرده و 27 کیلوگرم از آلاینده های هوا را کم می کند.این کار 64 درصد صرفه جویی انرژی و 58 درصد صرفه جویی آب به همراه دارد!17 درخت محافظت شده می توانند در هر سال 110 کیلوگرم دی اکسید کربن از هوا جذب کنند.سوزاندن کاغذی که از لحاظ وزنی معادل 17 درخت باشد 680 کیلوگرم دی اکسید کربن تولید خواهد نمود.
در باره پلاستیک

PL3
18-سالانه 25 میلیارد فنجان استایروفوم دور ریخته می شوند و این در حالی است که بیش از 500 سال طول می کشد تا آن ها در لندفیل ها تجزیه شوند.یک لیوان قهوه خوری می تواند شسته شده و برای سال ها مورد استفاده قرار گیرد و هیچ زباله ای هم تولید نکند.
19-کیسه های پلاستیکی و دیگر محصولات پلاستیکی دور ریخته شده در اقیانوس ها سالانه یک میلیون موجود زنده را از بین می برند!
20-بازیافت یک تن پلاستیک می تواند از مصرف 13000 تا 28000 لیتر بنزین جلوگیری نماید.
21-یک بطری پلاستیکی بازیافتی انرژی کافی برای روشن ساختن یک لامپ 60 واتی به مدت 3 ساعت دارد.(صرفه جویی در مصرف انرژی)
22-با بازیافت پلاستیک،پلاستیک هایی تولید خواهند شد که کیفیت پایین تری دارند.برای مثال بطری های آب پلاستیکی نمی توانند به بطری های آب پلاستیکی جدید بازیافت شوند.در عوض، رزین های بطری های پلاستیکی برای ساخت بالش ها و عایق های پر کننده جلیقه های زمستانه مورد استفاده قرار می گیرد.
محصولات عمومی که از پلاستیک های بازیافتی ساخته می شوند شامل اسباب بازی ها، قسمت های مختلف اتومبیل، الوار یا بدلیجات پلاستیکی، لوله های زهکشی، الیاف البسه، میزها، نیمکت های پارک، سرعتگیرهای پارکینگ، جداره های راه آهن، آسترهای کف کامیون و ظروف آشغال می باشند.از آنجا که اغلب این ها نمی توانند بازیافت شوند تولید پلاستیک باعث ایجاد جریان زایدات "دارای انتها" می گردد.
23-به خاطر اینکه بطری های آب پلاستیکی موجود در لندفیل ها از نور خورشید محافظت شده اند برای هزاران سال غیر قابل تجزیه باقی خواهند ماند.
در باره شیشه

PL4
24-انرژی ذخیره شده از یک بطری شیشه ای می تواند یک کامپیوتر را برای 25 دقیقه، یک لامپ 100 وات را برای 4 ساعت و یک لامپ فلورسنت کمپکت شده را برای 20 ساعت روشن نگه دارد.این کار آلودگی هوا را 20 درصد و آلودگی آب را 50 درصد کمتر از وقتی می کند که یک بطری جدید از مواد خام ساخته می شود.
25-یک بطری شیشه ای مدرن 4000 سال زمان برای تجزیه لازم دارد و این مقدار در لندفیل ها بیشتر هم خواهد بود.
26-در عملیات معدن کاری و حمل و نقل که در جهت تولید مواد شیشه ای صورت می گیرد، در ازای هر تن شیشه تولیدی 175 کیلوگرم زباله تولید می شود.اگر شیشه بازیافتی جایگزین نیمی از مواد خام شود، زباله تولیدی تا 80 درصد کم خواهد شد.
27-هر زمانی که یک تن متریک شیشه برای تولید محصولات شیشه ای جدید مورد استفاده قرار می گیرد، 315 کیلوگرم از دی اکسید کربن رها شده به اتمسفر کم خواهد شد.
اگر نیاز به شروع کار دارید یک سطل مخصوص بازیافت کاربردی و تر و تمیز فراهم آورده و به این موضوع که چه چیزهایی دم دستتان است فکر کنید.اغلب آن ها از مواد قابل بازچرخش درست شده اند!
چنانچه مایل هستید فعالیت خود را با صرف هزینه ای اندک در وبسایت شرکت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید،لطفا اینجا را کلیک کنید.

مهم: اگر اطلاعات خود را بیش از مطالعه و خواندن، از طریق شنیدن به دست می آورید بهتان توصیه می کنیم که "چرا مشاوره تلفنی!؟" را بخوانید.

نکته اول: چنانچه متن بالا نیاز شما را بر آورده نکرده است، کلیدواژه خود را در قسمت جستجو( بالای صفحه) وارد کرده و مقالات مرتبط با خواسته خود را ملاحظه نمایید. شاید یکی از آن ها بر طرف کننده نیاز شما باشد
نکته دوم: در صورت تمایل به اخذ مشاوره تلفنی از قوانین مشاوره، مندرج در بالای صفحه یا صفحه نخست، کسب اطلاع نمایید.

چنانچه به یکی از دو مقوله "بهداشت" و "محیط زیست" علاقمند هستید، یا کلا نسبت به هیچیک از این دو مقوله نگاه خوبی ندارید، به شما اکیدا توصیه می شود اینجا را کلیک کنید.