walden-pondدر باره من: من مهندس نرم افزار فول تایم هستم و از پروژه های مختلف وقت اضافه ام، از جمله اردوینو، الکترونیک، پرینت سه بعدی و کارهای چوبی لذت می برم.
ورمی کمپوست که تهیه کمپوست با استفاده از کرم است فوق العاده ساده بوده و برای گیاهان بسیار خوب است.همه شما نیاز به جعبه ای دارید که کرم ها را درون آن قرار دهید و علاوه بر آن نیاز به مقداری مواد آلی نیز خواهید داشت.من آن ها را داخل خانه ام نگه می دارم(بو مشکلی نیست)، پس آن ها همیشه درجه حرارت خوبی خواهند داشت.اگر می خواهید آن ها را در محیط بیرونی نگهداری کنید، توجه داشته باشید که در هنگام داغی هوا آن ها را از برابر آفتاب دور نگه داشته و در هنگام سردی هوا آن ها را در برابر آفتاب بگذارید.کفایت این امر کاملا بستگی به جایی که شما زندگی می کنید دارد.

veryverm

veryverm2

veryverm3
گام یک-سر هم بندی حوضچه های کمپوست

veryverm4

برای درست کردن جعبه کرم، نیاز به دو سطل آشغال دارید.یک سطل داخل دیگری نشسته و در کف آن سوراخ هایی حفر می گردد.از این سوراخ ها آب کمپوست به داخل دومی زهکش می شود.
گام 2-اضافه کردن جداکننده به کف

veryverm5

روی سطل اول من واقعا هیچ کاری انجام نمی دهم و فقط در کف آن انواعی از جداکننده ها را مورد استفاده قرار می دهم.برای کار خودم از ظروف فریزری قدیمی استفاده کرده ام، اما هر چیزی کار می کند; از خرده های چوب گرفته تا فنجان های قهوه و هر چیز دیگری که شما فکر کنید.این برای ایجاد فاصله ای است تا آب اضافی را جمع کند.
گام سه-درست کردن درب

veryverm6

ما فقط نیاز به درب برای سیستم داریم و می خواهیم سوراخ هایی در آن ایجاد نماییم تا کرم ها بتوانند نفس بکشند.دربی مثل این به شما کمک می کند تا در صورت قرار دادن کرم ها در داخل، بوی کمی استشمام شود.من تعدادی سوراخ در درب حفر کرده و سپس آن را با یک تکه از کنترل کننده علف هرزها پوشاندم(دقیقا همانند شما که آن را زیر سنگ یا مالچ می گذارید تا علف هرزها را دور نگهداری نمایید) البته هر توری ریزی خوب کار کرده و مانع از این می شود که کرم ها فرار کنند.من مال خودم را در زیر زمین گذاشتم و هرگز تا زمان باز کردن درب و نزدیک کردن صورتم به آن هیچ بویی استشمام نکردم.(این کاملا به چیزهایی که شما درون آن می ریزید بستگی دارد)
گام 4-به دست آوردن مواد شروع کننده

veryverm7

من معمولا کار را با زایدات باغی شروع می کنم.سپس و به مجرد اینکه سطل خوب کرم به دست آوردم، خرده های آشپزی و مقادیر کمی از زایدات باغی را حسب فرصت اضافه می کنم.شما می خواهید رطوبت داشته باشید، ولی نه نمی که با فشردن مشت، قطرات آبش خارج گردد.
گام 5-اضافه کردن کرم ها

veryverm8

من کرم هایم را از طریق پست و از مزرعه کرم عمو جیم گرفتم، چون 1000 کرم گران نیست و انجام کار آسان است.با این حال دلیلی وجود ندارد که شما نتوانید خودتان کرم جمع کنید، زیرا با کمی حفاری، به ویژه بعد از کمی بارندگی، وول خورنده های قرمز و نه کرم های خاکی را خواهید یافت.
گام شش-تغذیه کرم

veryverm9

veryverm10
شما می توانید هر ماده آلی را در سطل بریزید.با این حال از گوشت یا لبنیات استفاده نکنید.من شنیده ام که از مرکبات هم نباید استفاده کرد، هر چند خودم آن را تجربه نکرده ام.
گام 7-از کمپوستتان استفاده کنید

veryverm11
بعد از چند ماه کرم ها تکثیر می شوند و تعدادشان به هزار می رسد.آن ها کمپوست شگفت انگیزی را در مدتی بسیار کمتر از توده کمپوست تولید می کنند.برای بهره وری بیشتر از کمپوست تولیدی، شما باید درست کردن کمپوست چای را تجربه نمایید.
چنانچه مایل هستید فعالیت خود را در سایت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید لطفا اینجا را کلیک نمایید.