walden-pondکیت های بیوگاز می توانند شما را از شر ساخت و سازهای بیل و کلنگی راحت کرده و عموما بر مبنای نیازها و شرایط ویژه شما پژوهش و طراحی می گردند. این واحدها شما را مطمئن می سازند که اجرای خوبی در مورد آن ها صورت گرفته است. هر چند ما برای واحدهای اساسا خانگی از اصطلاح کیت استفاده کرده ایم، بعضی از سیستم های زیر در مقیاس های متوسط تا بزرگ می باشند.

biotrend1
استرالیا

biotrend2
"بیو بوسر" محدوده ای از واحدهای بیوگاز بسته بندی شده و مدول های طراحی شده برای نصب سریع و جامع با رویه های دستکاری زایدات موجود را ارائه می دهد."بیوبوسر" می تواند بین 50 و 20000 کیلوگرم (حجم تغذیه با حداکثر 8 درصد جامدات کل) زایدات آلی در روز را تصفیه نماید. هاضم خانگی بسته بندی تخت داشته و وزن تقریبی 70 کیلوگرم دارد.
آفریقا

biotrend3
"فلکسی بیوگاز" دارای زادگاه نایروبی واقع در افریقا است.سیستم "فلکسی بیوگاز" دارای یک کیسه برزنتی پی وی سی مسلح قابل انعطاف است که به عنوان هاضم مورد استفاده قرار می گیرد(جزیی که باکتری های بی هوازی روی زایدات آلی عمل می کنند) واحد روی زمین قرار گرفته و از لوله های پلاستیکی به عنوان ورودی و خروجی استفاده می کند. لوله های گاز پلاستیکی گاز را از هاضم بیرون کشیده و به مکان استفاده می رسانند. هاضم توسط یک تونل گلخانه ای ساخته شده از مواد معمول گلخانه پوشیده شده است. تونل گلخانه ای درجه حرارت هاضم را در محدوده 38 درجه سانتیگراد نسبتا ثابت نگاه می دارد. درجه حرارت بالا منجر می شود که باکتری های بی هوازی روی زایدات آلی عمل نمایند.گلخانه تولید گاز در سراسر سال را تقریبا بهینه می نماید.

biotrend4
"سیم گاز" دارای محدوده ای از هاضم های بیوگاز و وسایل مناسب است که برای استفاده های خانگی تا شرکت ها و موسسات کوچکی همچون مدرسه مناسب می باشد. کیت های بیوگاز ظرفیت 2 تا 20 متر مکعبی داشته و در کمتر از دو روز نصب می شوند. در ادارات تانزانیا و کنیا، بعد از فروش، تمام کیت های بیوگاز شامل اجاق بیوگاز، مواد کارگذاری، آموزش استفاده کننده، توزیع و کارگذاری و یک گارانتی دو ساله ارائه می گردد.
چین

biotrend5
"پوکسین" یا همان فناوری پوکسین شنزهن یک شرکت تولید کننده بزرگ است که همه چیز بیوگاز را می سازد.هاضم بیوگاز 6 مترمکعبی خانوادگی پوکسین کاملا مشهور است. این واحد مخزن بتنی دارای قالب فولادی دارد که از ساخته های خود شرکت می باشد. نگهدارنده گاز پلاستیکی مسلح شده با فیبر گلاس و پوشش پلاستیکی مسلح فایبر گلاس یا بتنی از دیگر اجزای واحد می باشند. شرکت در سال 2001 در شنزهن چین توسط یک دکترای فیزیک که پی اچ دی خود را در کانادا گرفته و به چین برگشته بود تاسیس و راه اندازی گردید. خود این شخص به علت داشتن تخصص و تجربه در زمینه بیوگاز، رهبری عملیات را بر عهده گرفت. شرکت، گروه تخصصی خود را داشته و تیمی از دکترها و مهندسین متخصص دارد که در باره واحدهای جدید بیوگاز و توسعه های صنعتی پژوهش های لازم را انجام می دهند.

biotrend6
"فنگ هو" در سال 1989 ایجاد شد و قالب های تولیدات برای سیستم های اندازه کوچک و بزرگ از 4 تا 100 متر مکعب را پوشش می دادند.آن ها همچنین وسایلی از قبیل ژنراتورها، پمپ های بیوگاز، گیج های فشاری، دبی سنج ها، سولفورزداها را تولید کردند.علاوه بر این، شرکت، مینی تصفیه زایدات غذایی پیش ساخته را که از پلاستیک الیافی مسلح و دیافراگم های بیوگاز تاشو ساخته شده است را تولید می کند. نزدیکترین بخش در شانگهای است و آن ها محصولات را به بیش از 20 کشور دنیا صادر کرده اند. هاضم های بیوگاز برای SNV در کامبوج و ملل متحد تیمور شرقی تامین می گردد.
هند

biotrend7
کیت های بیوگاز "آرتی خانگی" توسط فناوری زیست محیطی ساموچیت در پون هند فروخته می شوند. تمام اجزای این کیت های بیوگاز خانگی به استثنای هاضم و مخازن نگهدارنده گاز( که می توانند بصورت محلی خریداری گردند) بصورت کیت تولید می گردند. علاوه بر این، کیت شامل یک اجاق گاز منفرد بیوگاز و یک ویدیو که نحوه ساخت و سر هم بندی واحد را نشان می دهد می باشد. اگر شما کمی از لوله کشی بدانید، قادر خواهید بود کل دستگاه را خودتان آماده نمایید! از طریق ویدیو، صدها انسان در سراسر دنیا دستگاه را خودشان ساخته اند و اینک از آن ها در نهایت شادی استفاده می کنند.

biotrend8
" شرکت انرژی ارجون" از اصول نامیل نادو هند برای بهره برداری استفاده می کند. تاسیس در سال 1994 انجام شده و تامین کنندگان و تولید کنندگان شرکت محدوده های وسیعی از کیت های بیوگاز را برای استفاده های خانگی و صنعتی تولید کرده اند. تصویر یک هاضم یک متر مکعبی را نشان می دهد که قابل استفاده در مناطق روستایی می باشد. شرکت در حال آزمایش یک واحد "بالش هوا"ی پرتابل و کوچک است که از فضولات مرغی به عنوان تغذیه استفاده می نماید."آرجون" صدها نگهدارنده بیوگاز در اندازه بزرگ را جهت واحدهای بیوگاز واقع در بخش های مختلف هند کارگذاری کرده است.

biotrend9
"بی سوستین" در چنای هند قرار گرفته است. طراحی و تولید واحدهای بیوگاز خانگی در طی روز صورت گرفته و واحدهای 0.5 تا 5 متر مکعبی را تحت پوشش قرار می دهد. بیوگاز می تواند از مواد خام و زایدات آلی همچون غذا، زایدات نباتی بازار، فضولات حیوانی، کود مرغی، فاضلاب انسانی، لجن فشرده و امثالهم تولید شود. واحد باید روزانه با زایدات جامد آلی تغذیه شده و قبل از تغذیه داخل واحد بیوگاز با آب به نسبت یک به یک مخلوط گردد.

biotrend10
مقر "بیو تک" در تیرووانانتاپورام، کوزیکودو و ارناکولام واقع شده است. در این واحدهای بیوگاز کوچک خانگی، زایدات آشپزخانه با فاضلاب ترکیب شده و از طریق حوضچه ورودی در بالا مورد تغذیه واحد قرار می گیرند. فضای مورد نیاز برای واحد خانگی) یک متر مکعبی) یک متر مربع است. زمان کارگذاری یک تا 4 ساعت است که به مدل و موقعیت بستگی دارد. گاز تولیدی از زایدات یک خانواده سه تا پنج نفره به اندازه کافی هست تا یک اجاق گاز تکی را برای بیش از 2 ساعت در روز به کار بیندازد. نرخ بازگشت سرمایه واحدهای بیوگاز خانگی واقعا خوب است.یک واحد یک متر مکعبی می تواند 70 تا 90 درصد در مصرف هیزم یا دیگر سوخت های پخت و پز روزانه صرفه جویی به عمل آورد. با تولید گاز پخت و پز و کود مایع، کل هزینه های سرمایه گذاری در مدت 2 سال جبران خواهند شد.

biotrend11
"فناوری مرغ مگس گیر" هاضم ددکو را تامین کرده و واحد بمبئی و وادودارا در هند را پیشنهاد می کند. هاضم می تواند در بالکن آپارتمان نصب شود و کاملا درزگیری شود، طوری که مطلقا بویی نداشته باشد. واحد 3.5 فوت بلندی و 2.25 فوت قطر دارد. یک بالن ذخیره از گاز تولیدی می تواند از دیوار آویزان شود یا تا سقف بالا برود. این بالن 5 فوت در 3.5 فوت است. این کیت بیوگاز 2 کیلوگرم زایدات آشپزخانه که قبل از تغذیه باید خمیر شوند را فرآیند می کند.

biotrend12
"فناوری های آر اچ" ، یک شرکت واقع در آکولای ماهاراشترا، ادعا می کند که واحد تصفیه زیستی زایدات خانگی می تواند تمام زایدات زیستی شامل فاضلاب خانه ها را تصفیه کند. همانند اغلب واحدهای بیوگاز، آن ها همراه با بیوگاز مایعی را تولید می کنند که می تواند به عنوان کود مایع باغ ها استفاده شود. فضای مورد نیاز برای این واحد حداقل است و می تواند روی بالای بام یا هر جای نزدیک خانه نصب شود.

biotrend13
"صنایع سینتکس" در گجرات هند قرار گرفته اند. واحدهای بیوگاز سینتکس پرتابل و آماده برای استفاده هستند که از مواد پلی اتیلنی سخت قالب گیری شده و با نیازمندی های IS 10146-1982 سازگار می باشند. آن ها غیر سمی، آزاد از هر گونه آلودگی، مقاوم در برابر مواد شیمیایی، مخلوط شده با تثبیت کننده ها، غیر خورنده و غیر اسیدی هستند. ظروف نرم و بهداشتی، مقاوم در برابر مواد شیمیایی به ویژه برای نواحی نیمه شهری و روستایی طراحی شده اند تا گاز را از زایدات آلی تولید کنند(زایدات آشپزخانه/زایدات باغ/فضولات گاو و بوفالو)
سیستم "ویوام بیوگاز" بوسیله فرآیند قالب گیری چرخشی در یک تکه محکم قالب گیری شده و مطابق با نیازمندی های IS 10146-1982 از مواد پلی اتیلنی تولید شده است. این سیستم دوست داشتنی کاربر است و روزانه فقط نیاز به دو کیلوگرم ماده خام و دفع حدود 5 لیتر مایع خروجی دارد. این واحدها در 4 نوع در دسترس هستند: ظرفیت دستکاری زایدات و ظرفیت نگهداری گاز روزانه معادل 10 کیلوگرم زایدات غذایی در روز مساوی 0.5 متر مکعب; 20 کیلوگرم زایدات غذایی در روز مساوی یک متر مکعب; 30 کیلوگرم زایدات غذایی در روز مساوی 1.5 متر مکعب; 40 کیلوگرم زایدات غذایی در روز مساوی 2 متر مکعب

biotrend14
"ویوستی گرین" یک طراح، سازنده، تامین کننده و کار گذارنده سیستم های انرژی تجدید پذیر و یک راه حل زیست محیطی است. این شرکت در ناداواکوی غربی، کالیکات واقع شده است. شرکت در سیستم های هاضم بی هوازی پرتابل دارای دو شاخه برق متخصص بوده و کاری می کند که از زایدات جامد آلی بیوگاز تولید شود.

biotrend15
"صنایع ویجایا" در 1972 تاسیس شد و در کاتاپادی، بخش ادوپی ایالت کارناتاکا در هند واقع شده است. شرکت محدوده ای از کیت های بیوگاز در مقیاس های مختلف دارد.

biotrend16
هنگ کنگ

biotrend17
"نگهدارنده انرژی سبز بین المللی هوامی" ستادی در هنگ کنگ دارد، هر چند احتمالا آن ها یک شرکت چینی هستند. آن ها کار را از کیت های بیوگاز واحدهای کوچک مقیاس خانگی تا طراحی سیستم های صنعتی بزرگ مقیاس انجام می دهند. این کیت های بیوگاز جمع شدنی در اندازه های خانگی و از ظرفیت های 6 تا 100 متر مکعبی موجودند. این طراحی های بدیع موجب تولید واحدهای بیوگاز فشرده شده است که می تواند در موقعیت های دور و جاهایی که حمل و نقل مواد مشکل است(برای مثال نواحی کوهستانی) نصب شود.شرکت، همچنین، قادر به ارائه تجهیزات بیوگاز از قبیل پلوپز، گاز و آبگرمکن می باشد.
اندونزی

biotrend18
"واحدهای انرژی بیومس" توسط پی تی کاپیتا سینار کنکانا که در دورترین نقاط اندونزی، تیمور، مالزی و ویتنام مغازه هایی دارد فراهم شده اند. شرکت هاضم هایی با اندازه های 3000 تا 7000 لیتر دارد و می تواند سیستم هایی که شامل دیزل ژنراتور است را فراهم نماید. برای مثال پکیج 5000 لیتری با هاضم، یک بیوگاز خالص ساز(خالص کننده متان) MP 12135(پی وی سی)، یک نگهدارنده گاز با ظرفیت 5 متر مکعب، یک ژنراتور 2500 واتی بیوگاز(ژنراتورهای انرژی بیوگاز 2500 واتی)، فعال کننده های باکتریایی متان GP-7 برای یک ماه، کارگذاری تاسیسات و اجاق ها دارد. هزینه این واحد 44950000 روپیه یا حدود 3700 دلار است.

biotrend19
در برنامه بیوگاز خانگی اندونزی، شناخته شده تحت عنوان "بیرو"، یک برنامه 4 ساله توسط هیووس( سازمان انسانی تشریک مساعی با کشورهای در حال توسعه) با کمک فنی SNV (سازمان توسعه هلند) که مسئول تبادل و انتقال دانش موثر در طی انجام برنامه است، مدیریت و انجام گردید.از طریق برنامه بیوگاز خانگی اندونزی، دولت هلند 656535 یورو را به توانا کردن تاسیس بخش بیوگاز متکی به خود، اجرا شدنی و بازار محور تخصیص داد. تا 6 دسامبر 2013، در سراسر اندونزی 10633 واحد ساخته و سفارش داده شد.
اسراییل

biotrend20
"بیوگاز خانگی" کلاس جدید از هاضم بی هوازی است، کیت های بیوگاز پک شده تخت را به منظور حمایت از استیل های زندگی خارج از شبکه توزیع می کند. این واحد هم از زایدات غذایی و هم از فضولات حیوانی استفاده می کند، گاز پخت و پز به اندازه کافی در طی روز را برای 3 وعده غذا تولید کرده و 10 لیتر کود آلی مایع تمیز بوجود می آورد.بیوگاز خانگی تی جی یک واحد بیرونی است که در معرض آب و هوا قرار می گیرد.عملکرد واحد در آب و هوای گرم و داغ، جایی که متوسط درجه حرارت روز و شب از 15 درجه سانتیگراد بیشتر است خوب می باشد.
ایتالیا

biotrend21
"بیتکو" در ساخت کلید به دست مجموعه های بیوگاز مدرن متخصص است.انرژی مواد آلی به برق و انرژی حرارتی تبدیل می شود. تیم مهندسی در صنایع بیوگاز برای بیش از 6 سال کار کرده است و موفق به کارگذاری بسیاری پروژه ها در کشورهای آسیا CIS، و اروپا شده است.سیستم ها برای مجموعه های احشام و گیاهان، ماکیان، واحدهای اتانول، کارخانجات شکر و محصولات ویژه رشد یافته انرژی زا در دسترس می باشند.
مکزیک

biotrend22
"سیستما بیوبولسا" یک فعالیت اجتماعی است که از تیم مجرب بیوگاز واقع در امریکای لاتین درست شده است. آن ها یک جریان مستمر روان، لوله ای، پیش ساخته، مدولار، قابل انعطاف و هاضم زیستی کیفیت بالا که بطور ویژه برای زمین های کشاورزی و مزارع اندازه متوسط و کوچک، قصابی ها و مراکز تجمع می سازند.بیش از 2200 هاضم زیستی در مکزیک و امریکای لاتین کارگذاری شده اند.
هلند

biotrend23
"هاضم کیسه ای پلاستیکی اکوفیز" پیش ساخته است و بطور ویژه برای خانه های کشاورزان طراحی شده است. این سیستم زمخت، ارزان قیمت و دارای کارگذاری آسان بوده و ساده به جاهای دوردست حمل می شود.این سیستم گاز کافی برای نیازهای روشنایی و پخت و پز تولید می کند. سه کیلوگرم فضولات حیوانی برای تامین نیازهای پخت و پز و روشنایی یک خانواده کافی است و جایگزین متوسط 5 کیلوگرم چوب در روز می شود که روزانه حدود دو ساعت وقت بچه ها و زن ها را می گیرد تا جمع آوری شود.
افریقای جنوبی

biotrend24
"بیوگاز SA" در ژوهانسبورک افریقای جنوبی واقع شده است. بیوگاز SA به طور ویژه طراحی و در انواع مختلف کیت های بیوگاز کارگذاری شده است تا نیازهای خانگی را به خوبی نیازهای تجاری مرتفع نماید. آن ها محدوده ای از تجهیزات، ژنراتورها و فیتینگ های مختلف را دارند. بیوگاز SA اخیرا به واحد هاضم بیوگاز DIY متصل شده و یکی از خریدنی ترین کیت های بیوگاز با قیمت 9500 R برای یک واحد 8 متر مکعبی را تولید کرده است.

biotrend25
هاضم های پیش ساخته "آگاما بیوگاز پرو" راه حل های پیش ساخته تبدیل ضایعات به انرژی می باشند. بیوگاز پرو شامل کیت های انحصاری می باشد که مهندسی، طراحی و تولید آن ها در افریقای جنوبی انجام شده و خاص شرایط افریقا است. همچنین ، "آگاما بیوگاز پرو" اولین هاضم کوچکی است که مجوز انجمن خطوط لوله گاز افریقای جنوبی را دریافت کرده است. "آگاما بیوگاز پرو" یک هاضم برنده جایزه است و همانند سپتیک تانک در دل زمین کارگذاری می شود. این طرح بهترین موقعیت را در مناطق روستایی دارد و اغلب جایگزین سپتیک تانک و بطور غیر رسمی محیط زیست فاضلابروها، جایی که کاربرد زیر زمین است و عمق ورودی فاضلابروها 330 میلی متر است، می گردد.
ایالات متحده امریکا

biotrend26
به نظر می رسد که واحد بیوگاز خانگی 2 متر مکعبی "هستیا" از فعالیت دست کشیده باشد.......
چنانچه مایل هستید فعالیت خود را در سایت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید، لطفا اینجا را کلیک کنید.