walden-pondچطور در کیسه زباله کمپوست درست کنیم؟
کارتان با موز تمام شده است؟ پوستش را دور نیندازید! آن ماده ای خوب برای تهیه کمپوست است.
کمپوست چیست؟
مطابق با وبسایت سازمان حفاظت از محیط زیست، کمپوست یک ماده آلی است که می تواند به خاک اضافه شود و کمک به رشد گیاهان نماید. آن، همچنین، راهی فوق العاده برای برگرداندن موادمغذی ضروری به خاک شماست.


کمپوست می تواند همانند مالچ و لاشبرگ، روی باغچه ها، اطراف درختان و بته ها پاشیده شود و به جای خاک مورد استفاده گیاهان خانگی شما قرار گیرد. مهمتر این است که حدود 30 درصد فضای لندفیل ها با خرده های غذا و زائدات باغی پر شده است( مواد عالی کمپوست سازی). با این حساب، شما می توانید با درست کردن کمپوست سهم خود را پرداخت نموده و فضای استرس زای مورد نیاز لندفیل ها را کاهش دهید.
به علاوه، در نخستین روز تقرب به برگریزان سریع( 23 سپتامبر 2014) جمع آوری برگ های ریخته شده، بهترین زمان را در اختیار شما می گذارد تا کمپوست سازی را در دست بگیرید.
راحت ترین راه برای درست کردن کمپوست
درست کردن کمپوست در کیسه زباله( که کمپوست سازی بی هوازی هم نام دارد) یکی از ساده ترین روش های تولید کمپوست است. این کار رایگان است، به وسیله نیاز ندارد و احتمالا شما تاکنون مواد مورد نیاز آن را در خانه فراهم کرده اید، تا آغاز به ساخت کمپوست کیسه زباله نمایید.
این چیزی است که شما نیاز دارید:
1- دو کیسه زباله مشکی ضخیم؛ کیسه های 30 تا 33 گالنی اندازه های خوبی هستند.
2- یک بخش مواد قهوه ای( برگ های مرده، ترکه های کوچک، خرده های چوب، فیلترهای قهوه، کاغذ ریز ریز شده، مقوا یا روزنامه، بوریا، گل های خشک)
3- یک بخش سبز( خرده های میوه و سبزی، هرس های چمن، دانه های چای و قهوه)
4- یک بخش خاک( شامل کمپوست نهایی که داخل فرآیند می شود)
5- آب کافی برای مرطوب نمودن مخلوط
دستورالعمل ها
مواد قهوه ای را اول بگذارید. بعد مواد سبز را، سپس خاک و در انتها آب را. کیسه را ببندید. مطمئن شوید که هوا نمی تواند وارد شود. کیسه را داخل کیسه دیگر بگذارید. کیسه دوم را ایمن کنید. اگر ممکن است آن را در نقطه آفتابگیر قرار دهید و پی کار خود بروید.
بعد از 8 هفته، کمپوست کیسه زباله را چک کنید. وقتی کمپوست تیره می شود آماده استفاده است. کمپوست شامل باقیمانده غذا و زائدات نیست، بویی شبیه کمپوست تازه می دهد که معمولا آن را در محل های پرورش گل و گیاه استشمام می کنید. آن باید چیزی شبیه این باشد:

bagcomp1
اگر کمپوست نهایی نشده باشد، کمی بیشتر صبر کنید. گاهی برای به دست آوردن محصول کمپوست خوب قابل استفاده، شما مجبورید 6 ماه تا یکسال صبر کنید.
نکات کمپوست سازی در کیسه زباله
کیسه های کمپوست را در تابستان در بیرون بگذارید و در زمستان در یک گاراژ یا زیر زمین گرم شده قرار دهید.
کیسه را هر دو هفته یکبار بچرخانید تا موادش با هم مخلوط شوند.
مواد بیشتری به کیسه اضافه نکنید.
صبور باشید.
کیسه های قابل تجزیه زیستی درجه کمپوست سازی کیسه زباله را تامین نمی کنند.
هرگز وسوسه نشوید که از کیسه زباله های قابل تجزیه زیستی، که توسط دوستداران محیط زیست توصیه می شوند، برای انجام پروژه خود استفاده نمایید. کیسه های قابل تجزیه زیستی اغلب نازک هستند و ممکن است نتوانند بار سنگینی که شمار واردشان می کنید را تحمل نمایند. بهترین انتخاب شما یک کیسه ضخیم مشکی درجه پیمانکار است.
کمپوست بدون درد سر می خواهید؟
برخی کمپوست سازهای خانگی می توانند مورد استفاده قرار گیرند. مواد خود را داخل کمپوست ساز می ریزید و کمپوست برداشت می کنید. امکان خرید کمپوست تازه هم برای شما فراهم است.

مهم: اگر اطلاعات خود را بیش از مطالعه و خواندن، از طریق شنیدن به دست می آورید بهتان توصیه می کنیم که "چرا مشاوره تلفنی!؟" را بخوانید.

نکته اول: چنانچه متن بالا نیاز شما را بر آورده نکرده است، کلیدواژه خود را در قسمت جستجو( بالای صفحه) وارد کرده و مقالات مرتبط با خواسته خود را ملاحظه نمایید. شاید یکی از آن ها بر طرف کننده نیاز شما باشد
نکته دوم: در صورت تمایل به اخذ مشاوره تلفنی از قوانین مشاوره، مندرج در بالای صفحه یا صفحه نخست، کسب اطلاع نمایید.
نکته سوم: چنانچه مایل هستید فعالیت خود را با صرف هزینه ای معقول در سایت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید، لطفا اینجا را کلیک کنید.

#کمپوست_کیسه_زباله #کمپوست_ساز_خانگی