walden-pondدرست کردن فعالساز بوکاشی(کد 0040)
دستورالعمل
ما کار را با جستجوی یک بسته از سبوس بوکاشی آغاز کردیم که به مدت 3 هفته در یک ظرف آشپزخانه تخمیر شده بود. آن با کپک کرک دار سفید پوشیده شده بود؛ یک نشانه خوب مورد توقع! در درست کردن بوکاشی از سه منبع از میکروارگانیزم های موثر یا EM استفاده می شود که شامل مقداری کمپوست محلی پر از اسپورهای کپک سفید دوست داشتنی می باشند.
محتویات تر

MAC P1 0040
بعد از آن ما شروع به اختلاط محتویات تر کردیم:

MAC P2 0040
قسمت های معادل از ماده تلقیحی میکروبی بی هوازی(سرم لاکتیک حاصل از شیر ترش شده و آب برنج حاصل از آبکشی برنج و رها کردن آن برای 5 روز) و گروه های غذایی غنی از کربوهیدرات دارای مواد مغذی زیاد( ملاس و شکر قهوه ای) برای این میکروب ها که تغذیه کنند.
اضافه کردن آب تا جایی که حجم کلی، معادل ماده خشک شود.

MAC P3 0040
محتویات خشک
و اکنون محتویات خشک را مخلوط می کنیم:
همان نسبت یک به یک پوسته سبوس جو دوسر و کپک برگ دو ساله. برگ ها از کف جارو شده بودند و تکه سنگ های کوچک زیادی را برداشت کرده بودند. بنابراین ما کپک برگ را از اولین کمپوست غربال شده گرفتیم.

MAC P4 0040
 آوردن آن ها با هم
در نهایت، قسمت مرطوب را به بخش خشک اضافه کرده و آن ها را کاملا مخلوط می کنیم. بعد از آن است که باید آزمون فشار انجام گیرد؛ در آزمون فشار شما باید مخلوط را به شکل توپ در آورده و احساس خیسی کنید. اگر آب به خارج چکه کند، مخلوط بیش از حد مرطوب است.
این به این دلیل است که ما می خواهیم از شرایط بی هوازی (تهی از اکسیژن) اطمینان حاصل کنیم، و برای این منظوراشباع شدن بهترین است. بنابراین وقت آن است که مخلوط خود را داخل یک ظرف تمیز دارای درب در مدت 2 هفته در یک مکان گرم بگذاریم تا ابرقهرمانان ما در دنیای میکروبی به شدت تکثیر شوند. ما پس از آن یک مشت سخاوتمندانه به سطح هر سطل کمپوست اضافه می کنیم تا ماجرا با شتابی که دوست داریم جلو برود.

MAC P5 0040
استفاده ها
انگیزه اصلی برای تغذیه فعال کننده ها به یک پشته کمپوست، بهبود تنوع جوامع باکتری ها و مخمرها که تجزیه کننده های اولیه مواد غذایی هستند، و بنابراین کیفیت محصول نهایی، که خاک است، می باشد. برخی افراد حتی گرد و غبار سنگ و جلبک دریایی را به مخلوط فعال کننده خود اضافه می کنند و در نتیجه مواد مغذی و مواد معدنی میکرو را به خاک معرفی می کنند.

مهم: اگر اطلاعات خود را بیش از مطالعه و خواندن، از طریق شنیدن به دست می آورید بهتان توصیه می کنیم که "چرا مشاوره تلفنی!؟" را بخوانید.

نکته اول: چنانچه متن بالا نیاز شما را بر آورده نکرده است، کلیدواژه خود را در قسمت جستجو( بالای صفحه) وارد کرده و مقالات مرتبط با خواسته خود را ملاحظه نمایید. شاید یکی از آن ها بر طرف کننده نیاز شما باشد
نکته دوم: در صورت تمایل به اخذ مشاوره تلفنی از قوانین مشاوره، مندرج در بالای صفحه یا صفحه نخست، کسب اطلاع نمایید.
نکته سوم: چنانچه مایل هستید فعالیت خود را با صرف هزینه ای معقول در سایت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید، لطفا اینجا را کلیک کنید.

چنانچه به یکی از دو مقوله "بهداشت" و "محیط زیست" علاقمند هستید، یا کلا نسبت به هیچیک از این دو مقوله نگاه خوبی ندارید، به شما اکیدا توصیه می شود اینجا را کلیک کنید.