چاپ
بازدید: 478

آبی که وارد خانه شما می شود باید با فشاری بین 35 و 80 پوند بر اینچ مربع جریان یابد.تاسیسات آب محلی شما وفق مقررات آب را با فشارهای بین 50 و 70 پوند بر اینچ مربع به شما تحویل می دهند,اما یک مشکل در سیستم لوله کشی می تواند باعث شود که فشار آب در رسیدن به منزل شما دچار تغییر شود.شیرهای تنظیم کننده کمک می کنند تا از ایجاد فشارهای بالا ممانعت به عمل آید ولی این امر می تواند به شکست انجامیده و باعث شود که به سیستم لوله کشی و تجهیزات صدمه وارد گردد.اگر مایلید بدانید که فشار آب سیستم لوله کشی شما تا چه اندازه بالاست, می توانید برای تعیین فشار آب از یک فشار سنج استفاده نمایید.

presswater
یک
یک کیت فشار سنج مسکونی آب خریداری نمایید.کیت های فشار سنج در غالب فروشگاههای ابزار فروشی یافت شده و معمولا برای جفت شدن با اغلب سری های شیرآلات یا خروجی های آب آداپتور دارند.
دو
یک خروجی آب مثل یک سر شیر که نزدیک منبع تامین اصلی نزدیک خانه شماست را انتخاب نمایید.اگر آب شما توسط تاسیسات شهری تامین می شود,یک شیر نزدیک کنتور را انتخاب نمایید.اگر آب خانه شما از چاه تامین می شود,یک شیر نزدیک مخزن فشاری چاه را برگزینید.
سه
تمام شیرها و تجهیزاتی که از آب استفاده می کنند را ببندید(ماشین های لباسشویی, یخچال های درست کننده یخ, سیستم های آبیاری و ماشین های ظرفشویی) وقتی شما فشار آب را با فشار سنج تست می کنید, شما فشار استاتیک آب را اندازه می گیرید و اگر در سیستم لوله کشی,آب در حال حرکت باشد, شما ممکن است دچار خطای قرایت پایین شوید.
چهار
با چرخاندن انتهای اتصال فشارسنج در داخل خروجی ,فشارسنج را به داخل خروجی آب مثل سرشیر یا اتصال ماشین لباسشویی وصل کنید.
پنج
خروجی که فشار سنج به آن متصل است را در نظر گرفته و شیر تامین آبی که آن را کنترل می کند را باز کنید.شیر را کم کم باز کنید تا کاملا باز شود.
شش
وقتی که سوزن روی فشار سنج از حرکت باز می ایستد, فشار را قرایت کنید.اگر قرایت اعداد زیر 50 یا بالای 75 پوند بر اینچ مربع را نشان دهد,ممکن است شیر کاهش دهنده فشار آسیب دیده باشد یا آن را در سیستم لوله کشی نداشته باشید.
هفت
شیر را بسته و چند دقیقه منتظر بمانید.برای اطمینان از قرایت صحیح یک بار دیگر فشار را تست نمایید.اگر عدد قرایت شده مختلف بود تمام شیرها را چک کرده و تمام تجهیزات مصرف کننده آب را خاموش نمایید.
هشت
اگر عدد قرایت شده خیلی بالا یت خیلی پایین است,برای تصحیح فشار دست به کار شده و برای بررسی شیر کاهش دهنده فشار موجود و یا نصب یک شیر کاهش دهنده فشار از یک لوله کش حرفه ای کمک بگیرید.
آنچه که نیاز دارید
کیت فشارسنجی مسکونی آب