walden-pondبرطرف کردن کرم های کوچک استخر
احتمالا آب استخر آخرین جایی است که شما انتظار دارید هر جور کرمی را در آن ببینید، اما این منظره کاملا عمومیت دارد.کرم های قرمز کوچک یا کرم های خونی لاروهای پشه ریزه می باشند که بسیار شبیه پشه ها هستند.نام کرم خونی از رنگ قرمز خونی این لاروها می آید.


چطور کرم های خونی وارد استخر می شوند؟
پشه ریزه ها یا حشرات مسئول کرم های کوچک تخم های خود را بالای سطح آب می گذارند.آب آرام و راکد مکان خوبی برای تخم ریزی است، اما آب استخر هم می تواند خوب باشد.در مدت کمتر از یک هفته، موجودات کوچک وول خورنده سر از تخم بیرون می اورند که با رشد به رنگ قرمز تیره تر در می آیند.آن ها از مواد آلی خیلی کوچک که ممکن است در کف پیدا شوند تغذیه می کنند; خواه میکروارگانیزم ها در یک برکه کثیف باشند و خواه در کثافت راه یافته به داخل استخر یافت شوند.این لاروها برای مدت 2 تا 7 هفته باقی می مانند.سپس به پوپ تبدیل شده و بعد از چند روز راه خود را به سوی سطح آب باز می کنند.در نهایت، پشه ریزه های بالغ ظاهر خواهند شد.
کار روی آب استخر دارای کرم های خونی
اگر استخر شما کرم خونی دارد، احتمالا غلظت کلر آزاد آن بسیار پایین است، چون کلر برای این لاروها کشنده است.به نسبت رسانیدن ساده سطح کلر به مقدار مناسب یک تا سه پی پی ام، بهترین عمل برای مبارزه با کرم ها این است که همانند هجوم جلبکی عمل کرده و با شوک کلر، غلظت کلر را به 10 پی پی ام یا بیشتر برسانید.قبل از این کار پی اچ را بین 7.2 تا 7.6 تنظیم نمایید.در پی اچ خیلی بالا، شوک کلر بی تاثیر خواهد بود.اگر کرم ها در اولین شوک باقی بمانند، شوک را تکرار نمایید.بعد از شوک، برای زدودن لاروهای مرده کف استخر را مکش نمایید.
حذف کرم های خونی استخر
تمیز کردن قاعده مند استخر کرم های خونی، کرم خاکی های تک و توک که ممکن است داخل استخر شده باشند و هر نوع کرم دیگری، حشرات یا لاروهای حاضر در آب را حذف می کند.
مکش روزانه کف استخر هجوم کرم های خونی را از بین برده و کمک به پیشگیری از آن ها می نماید.
برای حذف تمام آشغال های شناور و معلق در آب از کف روب استفاده نمایید.این آشغال ها ممکن است شامل لارو حشره و پوپ و مواد گیاهی که چنین موجوداتی می خورند باشد.
هر روز فیلتر استخر را از لحاظ آشغال های جمع شده و کرم ها چک کنید.قبل از قرار دادن مجدد کاتریج فیلتر به محفظه خود، آن را خالی کرده و با یک خرطومی باغ آبکشی نمایید.برای دانستن ویژگی های فیلتر، دفترچه راهنمای فیلتر استخر را مطالعه نمایید، زیرا روش های حذف و تمیز کاری ممکن است وابسته به مدل و برند فیلتر باشد.
در جستجوی آب راکد اطراف استخر باشید.آب را کد می تواند در نقاط کوچک روی سکوی استخر و در جاهایی که آب در چالاب ها جمع شده دیده شود.آب را خشک کرده و مکان را تمیز نمایید.
رویه های پیشگیری
پمپ استخر را 8 ساعت در روز یا بیشتر به کار بیندازید تا آب را در حال سیرکوله نگهداری نماید.سیرکوله یا گردش آب بهتر سبب می شود که احتمال حضور باکتری ها و جلبک ها کمتر شود.چرخش بهتر آب همچنین به این معنی است که آب مستمرا بوسیله فیلتر تمیز شده و لارو بالقوه حشرات و تخم حذف می گردد.
سطوح پی اچ و تثبیت کننده را چند بار در هفته چک کنید تا آب را در حد امکان برای شناگران تمیز و تندرست نگهداری نمایید.اب باران، آشغال های همراه شناگران و حتی باد می توانند آشغال ها و آلاینده ها را به آب افزوده و تندرستی آن را زیر سوال ببرند.مواد شیمیایی استخر از قبیل قرص های کلر و تصفیه شوک را حسب ضرورت اضافه کنید.بر پایه حجم آب استخر، از دستورالعمل بسته بندی پیروی نمایید.
وقتی از استخر بطور منظم استفاده نمی کنید، کاور یا پوشش روی استخر بکشید.این کار کمک می کند که حشرات و مواد خارجی سراغ استخر نیایند.
با برس استخر یا وسیله مکش دیواره های داخلی استخر را جارو نموده و به جلوگیری از رشد باکتری ها و آلگ ها کمک نمایید.این مواد توسط حشرات مورد تغذیه قرار می گیرند.
میهمانان استخر را تشویق نمایید تا قبل از ورود به استخر از برس پا استفاده کرده و آشغال ها و چمن های چسبیده به پاهایشان را بزدایند.جاهای گلی نزدیک استخر را با استفاده از جاپا یا آجر پوشش دهید.شناگران را تشویق نمایید که از قرار دادن پاها در جاهای کثیفی که ممکن است شامل آب راکد باشند خودداری نمایند.
چنانچه مایل هستید فعالیت خود را در سایت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید، لطفا اینجا را کلیک کنید.