walden-pond

comtobeاگر تاکنون اقدامی در جهت باز کردن لوله گرفته شده نکرده اید نگران نباشید. بیشتر گرفتگی ها بدون کمک گیری از متخصصین و توسط وسایل و موادی که در بیشتر منازل و خانه ها پیدا می شوند قابل برطرف کردن هستند. کار با این مواد و شوینده ها نیز آسان است و فقط نیاز به کمی دقت دارد. ما در اینجا 6 مورد از بهترین راهها را آورده ایم.

6 راه خانگی برای استفاده بهینه از لوله بازکن خانگی
ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد، اما این امر برای میهمانان می تواند شرم آور بوده و موجبات برگشت آب کثیف به سینک یا وان شما را فراهم آورد.


ممکن است احساس سر در گمی نمایید، زیرا ضمن اینکه نمی خواهید از مواد شیمیایی تند استفاده نمایید، مایل هستید زهکش ها را پاکسازی نمایید. پس از محصولات غیر سمی استفاده می کنید.
ما برای شما راه حل ها و نکاتی داریم که زهکش های خانه شما را پاک و عاری از محصولات سمی می نماید.
رفتن به سوی "سبزی" چیزی است که امروزه خیلی ها به دنبالش هستند.
آدم های دارای شور "سبز" گام های اندیشماندانه ای به سوی فعالیت های دوستدار محیط زیست بر می دارند.
چطور می توان این کار را در محیط خانه انجام داد و زهکش را پاکسازی نمود؟ البته، انجام این کار با علاج های خانگی ممکن است.
بدون استفاده از مواد شیمیایی سمی، چندین راه وجود دارد که می توان با کمک آن ها گرفتگی زهکش ها را بر طرف نمود.

1- آب داغ و صابون ظرفشویی
دو لیتر آب را جوشانده و چند قاشق غذاخوری صابون ظرفشویی مایع اضافه کنید. به آرامی این ترکیب را داخل سینک بریزید.

pepe1
این کار ممکن است چند بار انجام شود، ولی در رفع گرفتگی چربی ها عالی عمل می کند. این کار باعث می شود گرما ایجاد شده و چربی تبدیل به مایع شده، بتواند در تمام مسیر لوله سفر نماید.
2- رخت آویز سیمی
رخت آویز را صاف کنید، اما قلاب را رها نمایید. اطمینان داشته باشید که یک کیف خرید یا چیز دیگر برای دور انداختن یافته ها دارید.

pepe2
از انتهای قلاب رخت آویز استفاده کرده و به جستجو در زهکش اقدام نمایید. هر غذا یا مویی که موجب گرفتگی مسیر لوله شده است را پیدا کنید. بعد از برداشتن همه آن چیزهایی که می توانید، آب داغ داخل سینک بریزید.
3- جوش شیرین و سرکه
فضای اطراف سینک را باز کرده و یک دوم فنجان جوش شیرین را داخل زهکش نمایید. در تعقیب این کار از یک دوم فنجان سرکه استفاده نمایید. اکنون درپوش زهکش را گذاشته و آن را برای یک ساعت به حال خود بگذارید.

pepe3
سپس، درپوش زهکش را برداشته و یک کتری آب جوش بریزید. ریختن آب جوش را تا زمانی که زهکش باز شود ادامه دهید.
4- نمک، بوراکس و سرکه
کار را با یک چهارم فنجان نمک، یک چهارم فنجان بوراکس و سپس نیم فنجان سرکه ادامه دهید. یک کتری آب جوش اضافه کرده و آن را برای حداقل یک ساعت یا تا زمانی که باز شود به حال خود رها سازید.
در نهایت، با آب داغ شیر آبکشی کرده و تمامی محتویات پایین زهکش را زلالسازی نمایید.

pepe4
5- جوش شیرین و نمک
نمک و جوش شیرین را مخلوط کنید. از هر کدام به مقدار نیم فنجان استفاده کرده و داخل زهکش بریزید. آن را برای حداقل نیم ساعت یا برای کل طول شب رها نمایید. پس از دادن زمان کافی، آن را با یک کتری آب جوش پاک نمایید.

pepe5
هر چه گرفتگی شدیدتر باشد، زمان مورد نیاز باید بیشتر باشد.
6- لوله بازکن
این تاکتیک اساسا برای سینک آشپزخانه است. غذا به انحنای انتهای زهکش فرو رفته و قلاب به سختی به آن می رسد. پس با لوله بازکن کار را جلو ببرید. اول، سینک را از هر ظرف یا کهنه خالی کنید.
سینک را تا نیمه از آب داغ شیر پر کرده و تلمبه بزنید. ما توصیه به استفاده از لوله بازکن لاستیکی می کنیم.

pepe6
مزایای استفاده از راه حل های سبز چیست؟
راه حل های سبز مجاری تنفسی را به اندازه مواد شیمیایی سمی آزار نمی دهند. آنها لوله ها را فرسوده نکرده و پول شما را هدر نمی دهند. آن ها موجبات دردسرهای بعدی را فراهم نمی آورند. کلا این راه حل ها، راه حل های فوق العاده ای برای کمک به محیط زیست هستند.
چه چیز در استفاده از تمیز کننده های مصنوعی غلط است؟
تمیز کننده های صنعتی هیدروکسید سدیم یا اسید سولفوریک دارند. این به معنی این است که آن ها لوله ها را می خورند. موضوع این نیست که لوله ها فلزی یا پلاستیکی باشند، زیرا در هر صورت در طول زمان خورده خواهند شد. آن ها وسوسه کننده هستند، زیرا ارزانتر و سریعتر از استفاده از لوله بازکن های بالا و پایین رونده کار را راه می اندازند. با این حال، در استفاده زیاد، این تمیز کننده ها آسیب رساننده هستند.
چطور می توانم کلا مانع گرفتگی شوم؟
هرگز چربی، روغن، پوست موز، پوست سیب زمینی، پوست تخم مرغ، استخوان، هسته یا دانه را داخل زهکش نکنید.
تکه های یخ را داخل زباله خرد کن ها بگذارید تا تیغه ها را تیز کند.
هنگامی که دفع انجام می شود، آب سرد را باز کنید.
جهت تازگی، مرکبات کوچک یا پوست لیمو در زباله خرد کن قرار دهید.
در سینک های حمام، وان ها و دوش ها موگیر قرار دهید.
اگر مایل هستید که کارتان تنها توسط خودتان به گونه ای کاملا حرفه ای انجام گیرد با ما تماس بگیرید( قبلا از قوانین مشاوره تلفنی مندرج در بالای صفحه یا صفحه نخست کسب اطلاع نمایید)
چنانچه مایل هستید فعالیت خود را با صرف هزینه ای معقول در سایت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید، لطفا اینجا را کلیک کنید.