walden-pondچگونگی برگرداندن جریان آب استخر
توضیح: مقاله ترجمه است و فقط جهت آشنایی متصدیان استخرها و علاقمندان به تصفیه آب استخرهای شنا به فارسی برگردانده شده است. در ضمن، مقاله می تواند برای آن هایی که می خواهند دست به سرمایه گذاری در زمینه های نو بزنند مفید باشد.


وقتی حرف بازیافت به میان کشیده می شود، اغلب افراد به بازیافت روزنامه، بطریِ، کاغذ، جعبه و دیگر محصولات می اندیشند. اما در باره بازیافت آب چه!؟ آیا می دانید به جای زهکشی آب استخر می توانید آن را بازیافت کنید؟ بازگرداندن یا بازیافت آب، فرآیند نسبتا جدیدی است ولی این همان چیزی است که در زمان، پول و آب مصرفی صرفه جویی به عمل می آورد. در جنوب غربی ایالات متحده، آب شیر بسیار سخت است. این آب مملو از کلسیم، منیزیوم و دیگر املاح سخت می باشد. از آنجا که آب ما از رودخانه کلرادو می آید، که مسیرش را از دل گرند کانیون باز کرده است، املاح سخت را جمع کرده و باعث می شود که آب شیر خانه، دوش، شیر بالای پیشخوان و حتی استخر، سخت باشد. وابسته به نوع استخر شنا، ممکن است در طول مسیری که آب طی می کند، تشکیلات حاصل از رسوب آب سخت را ببینید. وقتی آب استخر تبخیر می شود، به ویژه در تابستان، املاح سخت معدنی در محلول مانده و غلظت را بالا می برند. با افزایش سطح، کلسیم شروع به کار می کند و خود را ضمیمه خط کاشی، آستر استخر شنا، تجهیزات فیلتراسیون استخر، آبریزها و اغلب، هر کدام از تاسیسات آبی دکوری که ممکن است وجود داشته باشند می نماید.
با وجودی که کلسیم برای چشم انسان، در آب غیر قابل رویت است، وقتی میزان آن افزایش می یابد، در حوزه های بالا خیلی قابل ملاحظه می گردد. در وقوع این اتفاق، شما مجبورید کسی را برای حذف آن در نظر بگیرید؛ کاری پر هزینه! بعد از آن شما باید چیزی در باره آب انجام دهید. ما افراد زیادی را دیده ایم که هزینه های زیادی را بابت کلسیم کاشی متحمل شده اند، اما آب را تغییر نمی دهند. با عدم تعویض آب، کلسیم سریعا بازخواهد گشت. این همان دلیلی است که باعث شده ما شروع به بازگرداندن آب استخر شنا با استفاده از تریلر فیلتراسیون متحرک نماییم. این سرویسی است که با شما می آید، تریلر با نیروی خودش حرکت می کند، کاملا ایزوله است و به ما اجازه می دهد شب و روز کار کنیم، بی آنکه شما را نگران زهکشی آب استخر نماییم. تریلر فیلتراسیون متحرک 6 سری غشای اسمز معکوس دارد که می تواند سختی کلسیم، کل جامدات محلول، اسید سیانوریک، فسفات، املاح، امراض منتقله از آب و ... را فیلتر نماید. از آنجا که ما متحرک هستیم، قادریم تا خانه یا محل کار شما آمده و "در جا" کار شما را راه بیندازیم. ما آب را به تریلر منتقل کرده و پس از تصفیه آن، دوباره آب را به استخر شما باز می گردانیم. وابسته به میزان سختی آب و مقدار سختی، غالب فعالیت های مربوط به خانه ها در کمتر از یک روز انجام خواهد شد. وقتی آب به استخر بر می گردد، به تدریج غلظت کلسیم و دیگر املاح معدنی را پایین می برد. وعده ما این است که شرایط، بهتر از آب شیر خواهد شد. ما 85 درصد آب استخر شما را حفظ می کنیم و شما می توانید در هنگام کار ما در استخر شنا نمایید.
پس، دفعه بعد که کسی از شما برای بازیافت و بازگرداندن آب استخر نظر می خواهد به ما بیندیشید. هدف ما ذخیره سازی آب است. ما محصول نهایی خوبی به شما می دهیم و دوره عمر سرمایه گذاریتان را بیشتر می سازیم. با سرویس های ما، در عرض دو سال مانع از افزایش کلسیم تا میزان بالا شده و می توانید از انداختن لک در خط کاشی پیشگیری کنید. با این کار در عرض دوسال در حدود 20 هزار گالن آب را ذخیره خواهید نمود.
نکته اول: چنانچه متن بالا نیاز شما را بر آورده نکرده است، کلیدواژه خود را در قسمت جستجو( بالای صفحه) وارد کرده و مقالات مرتبط با خواسته خود را ملاحظه نمایید. شاید یکی از آن ها بر طرف کننده نیاز شما باشد.
نکته دو: چنانچه مایل هستید فعالیت خود را با صرف هزینه ای معقول در سایت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید، لطفا اینجا را کلیک کنید.