walden-pondمشکلات- جلبک و پشه
جلبک ها، علف هرزهای ظروف آب باغ ها هستند. آن ها می توانند از طریق روش های طبیعی و شیمیایی کنترل شوند. جلبک ها برای رشد نیاز به آب، نور خورشید و مواد مغذی دارند. ما قادر به حذف آب نیستیم، اما محدود کردن نور خورشید و مواد مغذی از عهده مان ساخته است. سایه از طریق کاشت تعداد زیادی گیاه و قرار دادن ظرف آب در جایی که نورگیری خوبی ندارد ایجاد می شود. میزان زیادی از مواد مغذی ظروف کوچک از قرص های بارورکننده ای که در خاک گلدان های گیاهان قرار داده می شود می آیند. اطمینان داشته باشبد که قرص ها کاملا توسط خاک پوشیده شده اند.


گیاهان زیرآبی و گیاهان شناور مواد مغذی خود را مستقیما از آب می گیرند و مستقیما با جلبک ها بر سر مواد مغذی رقابت می کنند. گیاهان شناور برای آب، سایه هم ایجاد می کنند. گیاهان گلدانی اغلب مواد مغذی مورد نیاز خود را از خاک گلدان ها می گیرند و فقط برای نور خورشید رقابت می کنند. تعداد کمی از جلبک کش ها هستند که برای دیگر گیاهان آبزی، ماهی ها و موجودات زنده دیگری که در برکه های حیاط پشتی و ظروف آب باغ پیدا می شوند، ایمن هستند. "آلگا فیکس" که در زمره داروهای آکواریومی است، اولین محصولی است که در این راستا مورد استفاده قرار گرفت و می تواند در آکواریوم ها بخوبی مصرف شود.
پشه ها
پشه ها فقط مشکل ظروف آب باغ هایی هستند که نگهداری شده نیستند. اگر ماهی های کوچک آکواریم یا ماهی های طلایی در ظرف باشند، لارو پشه را می خورند. یک محصول طبیعی که طعمه پشه نامیده می شود شامل باسیلوس تورینجنسیس است که زیر گونه اسرائیلی می باشد. این طعمه با قیمت های ارزان در دسترس است و در تمام چشم اندازهایی که آب نگهداری می کنند، حذف کننده لارو پشه است. محصول می تواند در آبروها، بشکه های باران، استخرهای شنا، تشتک پرندگان، آبشخورهای حیوانات و هر جای دیگری که آب تجمع می کند قرار داده شود. این محصول موثر، دارای ماندگاری طولانی، ایمن برای مردم، حیوانات خانگی و ماهی است.
کوشش برای سرریز کردن ظرف آب باغ جهت خلاصی از شر لارو پشه تا اندازه ای موثر است. وقتی آب شروع به جریان یافتن می کند، بعضی لاروها با شنا کردن به ته ظرف فرار می کنند. بالا آوردن آب ظرف و تلاش جهت خلاصی از شر آخرین لاروهای باقیمانده موجب تلف شدن مقدار زیادی آب می شود.
اضافه کردن مقدار کمی روغن نباتی به سطح آب می تواند بطور موقت از بقای لارو پیشگیری نماید. به گونه ای مبهم دیده می شود که سطح روغنی وجود دارد و گیاهان و گلدان ها را پوشش می دهد. اگر ماهی یا چشمه در ظرف وجود داشته باشد، این روش کار نخواهد کرد.
ظروف آب باغ می توانند بعد از اینکه دارای گیاه و آب اضافه شدند، با ریگ پر شوند. آب برای پشه ها نادیدنی یا غیر قابل دسترس خواهد بود.

نکته اول: چنانچه متن بالا نیاز شما را بر آورده نکرده است، کلیدواژه خود را در قسمت جستجو( بالای صفحه) وارد کرده و مقالات مرتبط با خواسته خود را ملاحظه نمایید. شاید یکی از آن ها بر طرف کننده نیاز شما باشد
نکته دوم: در صورت تمایل به اخذ مشاوره تلفنی از قوانین مشاوره، مندرج در بالای صفحه یا صفحه نخست، کسب اطلاع نمایید.
نکته سوم: چنانچه مایل هستید فعالیت خود را با صرف هزینه ای معقول در سایت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید، لطفا اینجا را کلیک کنید.