walden-pond سیستم های فیلتراسیون مختلف برای استخرهای روزمینی(کد 0003)
به نظر من، اگر شما می خواهید استخر روزمینی داشته باشید، باید بحث انتخاب سیستم فیلتراسیون را جدی بگیرید. سیستم های فیلتراسیون از مهمترین اجزاهای مراقبت از استخر محسوب می شوند. قطعا، به دست آوردن محصولات کیفی و استحصال پمپ اندازه صحیح و فیلتر با سایز مناسب مهم هستند، اما در اینجا ما بر سیستم های فیلتراسیونی تمرکز کرده ایم که شما می توانید آن ها را به دست آورید.


در اغلب موارد، سیستم های فیلتراسیون استخر در یک پک و بسته بندی هستند. در چنین حالاتی، بسته بزرگ شامل پمپ، فیلتر، پایه یا پد، اتصالات مورد نیاز برای سر هم بندی و خرطومی هایی برای اتصال به استخر هستند. اینجا ما در باره شان حرف می زنیم.
سه نوع فیلتر استخرهای شنا
1- فیلترهای ماسه ای

THE P1 0003
یک نوع فیلتر ماسه ای
در ابتدا باید عرض کنم که از طرفداران پر و پا قرص فیلترهای ماسه ای نیستم. چرای آن را بعدا خواهم گفت.
فیلتر ماسه ای یک ظرف بزرگ برای نگهداری ماسه است و یک شیر چندراهه دارد تا آب را به جریان بیندازد. آن ها از نوع ویژه ای از ماسه به نام ماسه سیلیس یا ماسه فیلتراسیون استفاده می کنند که، در مجموع، تکه هایی بزرگتر از ماسه معمولی دارد. این فیلترها وابسته به اندازه می توانند از 50 تا 400 پوند ماسه را در خود نگهداری نمایند. تجربه ماحصل از صاحبان استخر: من افرادی را دیده ام که از ماسه معمولی یا ماسه بنا برای فیلترهای ماسه ای خود استفاده می کنند. این ها کار نخواهند کرد. پس خودتان را به زحمت نیندازید! به هر جهت، در کف ظرف نگهدارنده ماسه، چندین انگشتی پلاستیکی وجود دارند که نمک های مختلف داخل آن ها جا داده شده اند. ضخامت نمک های به اندازه ای کم است که آب از آن ها گذر کرده اما ماسه از میانشان رد نمی شود.
فیلتر ماسه ای به این صورت کار می کند که آب ورودی از بالای ظرف از ماسه ها پایین می رود و ظرف را از طریق انگشتی های کف ترک می کند. بعد آبی که انشاالله تمیزتر از قبل باشد دوباره از بالا به استخر بر می گردد. با گذر آب کثیف از میان ماسه، آشغال های درشت تر در توده ماسه گیر می افتند. این همان چیزی است که نشان می دهد آب از طریق فیلتر ماسه ای چطور تمیز می شود.
بعد از 200 ساعت عبور آب کثیف از میان فیلتر، توده ماسه شروع به پر شدن از مواد کثیف گیر افتاده می کند و این همان زمانی که فیلتر باید تمیز شود است. با باز کردن شیر مربوط به شستشوی معکوس، فیلتر تمیز می شود. در شستشوی معکوس، جریان آب برعکس شده و اجازه داده می شود که آشغال های گیر کرده در حیاط پشتی شما تخلیه شوند. اینطور ماسه ها تمیز می شوند.
خود من فیلترهای ماسه ای را دوست ندارم، چون آن ها ذرات کوچکتر را فیلتر نمی کنند. این به معنای این است که اگر آب، سبز شود( اتفاقی که دست کم یکبار می افتد) شما مجبور هستید زمان بیشتری صرف کرده و آب را به شرایط قبل برگردانید. همچنین، یک فیلتر ماسه ای یک فیلتر بسته است که شما نمی توانید داخل آن را مشاهده نمایید. بعضی وقت ها، برخی ماسه ها کبره می گیرند و شما نمی توانید متوجه شوید که فقط عده ای از ماسه ها دارند کار می کنند. در نهایت، شیر چند راهه بالاخره بد باز می شود و شما مجبور به نگهداری یا جایگزینی آن خواهید بود.

THE P2 0003
2- فیلترهای کاتریجی

THE P3 0003
یک نوع زلالساز به اضافه فیلتر کاتریجی
اول می گویم که این نوع فیلتر، فیلتر مورد علاقه من است. این را بعد از تشریح، توضیح خواهم داد.
فیلترهای کاتریجی خیلی ساده هستند. آن ها ظرفی دارند که یک کاتریج را نگه می دارد. این کاتریج یک استوانه است که یک نوع ماده جین مانند مصنوعی( اصطلاح من در آوردی است!) را در خود جای می دهد. چین های ماده جین مانند سطحی به اندازه 25 الی 200 فوت مربع را تشکیل می دهند. این ظرف فیلتر یک خط آب دارد که آب کثیف استخر را مستقیما به قسمت بیرونی کاتریج وارد می کند و علاوه بر آن دارای یک خط دیگر آب است که آب را بیرون برده و به استخر بر می گرداند. به مجردی که آب کثیف وارد فیلتر می شود، از میان مواد چین خورده کاتریج که آشغال ها را گیر می اندازند عبور می کند. پس فقط آب تمیز خارج شده و به استخر بر می گردد.
بعد از 200 ساعت گذر آب کثیف از کاتریج، گرفتگی پیش آمده و فیلتر نیاز به تمیز شدن پیدا می کند. در این صورت کافی است ظرف فیلتر را باز کرده و کاتریج را در بیاورید. شستشو با نازل فشاری متصل به لوله خرطومی باغ( یا شلنگ) قابل انجام است.
فیلترهای کاتریجی بسیار محبوب من هستند، زیرا آن ها ذرات کوچک آب را گرفته و برای وقتی که آب سبز می شود فوق العاده اند. من این فیلترها را به این خاطر هم دوست دارم که آن ها موقع گرفتگی فیلتر باز می شوند. موقع تمیزکاری فیلتر فرصت بازرسی شرایط فیلتر هم فراهم می گردد. فیلتر کاتریجی شیر چند راهه ندارد تا با سخت باز شدن یا ایجاد نشت، مشکل ساز گردد.

3- فیلترهای دیاتومه

THE P4 0003

ادامه دارد

چنانچه مایل هستید ادامه مطلب را در اختیار داشته باشید، لطفا اینجا را کلیک کنید.

مهم: اگر اطلاعات خود را بیش از مطالعه و خواندن، از طریق شنیدن به دست می آورید بهتان توصیه می کنیم که "چرا مشاوره تلفنی!؟" را بخوانید.

نکته اول: چنانچه متن بالا نیاز شما را بر آورده نکرده است، کلیدواژه خود را در قسمت جستجو( بالای صفحه) وارد کرده و مقالات مرتبط با خواسته خود را ملاحظه نمایید. شاید یکی از آن ها بر طرف کننده نیاز شما باشد
نکته دوم: در صورت تمایل به اخذ مشاوره تلفنی از قوانین مشاوره، مندرج در بالای صفحه یا صفحه نخست، کسب اطلاع نمایید.
نکته سوم: چنانچه مایل هستید فعالیت خود را با صرف هزینه ای معقول در سایت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید، لطفا اینجا را کلیک کنید.