walden-pondتاریخچه کلرزنی آب؛ پیشرفت عمده تندرستی عمومی( کد 0004)
آب آشامیدنی سالم؟
اثر کلرزنی آب
کتاب راهنمای کلرزنی
تاریخچه کلرزنی آب، قبل از 1900


تاریخچه کلرزنی آب در اوایل 1900

THE P 0004
ملاحظات کلرزنی آب
اثر کلرزنی آب
استفاده از کلرزنی آب در ضدعفونی منابع عمومی، که در اوایل 1900 صورت گرفت، تاثیرات عمده ای در شیوع بیماری های منتقله از طریق آب در امریکا و دنیا داشت.
کریسمن از انجمن شیمی کلر، فیلتراسیون و کلرزنی آب آشامیدنی را مسئول بخش عمده ای از 50 درصد افزایش امید به زندگی می داند که در کشورهای توسعه یافته در طی قرن بیستم اتفاق افتاده است. او همچنین متذکر می شود که مجله زندگی اخیرا متذکر شده است که کلرزنی و فیلتراسیون آب آشامیدنی یکی از مهمترین پیشرفت های سلامت عمومی هزاره بوده است.
سازمان حفاظت از محیط زیست ایالات متحده در متن مرتبط با تاریخچه تصفیه آب متذکر می گردد که استفاده از کلرزنی آب آشامیدنی در اوایل 1900 شروع شد و منجر به کاهش قابل ملاحظه شیوع بیماری های منتقله از راه آب، همانند حصبه، وبا و اسهال خونی، گردید. برای مثال، تب حصبه در ایالات متحده از شیوع حدود 100 مورد در هر 100 هزار نفر در 1900 به 33.8 نفر در 100 هزار نفر در سال 1920 و 0.1 در هر 100 هزار نفر در سال 2006 رسید.
کتاب راهنمای کلرزنی
یک منبع معتبر که شامل تقریبا هر چیزی است که شما می خواهید در باره کلرزنی آب بدانید، "کتاب رهنمای کلرزنی و ضد عفونی کننده های جایگزین" است که توسط جرج کلیفرد وایت نوشته شده است. چهارمین ویرایش کتاب در 1998 آخرین ویرایش نوشته است که توسط جرج کلیفرد وایت تهیه شده است. یک به روز شده 2010، کتاب راهنمای "کلرزنی و ضد عفونی کننده های جایگزین وایت" است که توسط بلک و ویچ نوشته شده و اینک در دسترس می باشد. هر دو این کتاب های بالای 1000 صفحه اطلاعات ارزشمندی در باره سیستم های کلرزنی آب آشامیدنی ارائه داده و شامل تاریخچه کلرزنی آب می باشند.
تاریخچه کلرزنی آب قبل از 1900
هر چند، اغلب توسعه ها و پیشرفت های استفاده از کلر در ضد عفونی منابع آب به سال های بعد از 1900 باز می گردد، برخی از جریانات ارزشمند در استفاده از کلر به عنوان ضد عفونی کننده هم قبل از 1900 اتفاق افتاده اند. برخی از آن ها به قرار زیرند:
1846- دکتر ایگناس زمل وایس الزامی برای پزشکان بیمارستان وینا قرار داد تا وفق آن دست هایشان را با صابون و آب کلردار بشویند و بدینوسیله عفونت ها و تب بستر بچه ها را در بیماران کاهش دهند.
1854- دکتر جان اسنو از کلر استفاده کرد تا کوششی در ضد عفونی منبع آب پمپ دار برد استریت لندن کرده باشد، زیرا او متوجه شد که عامل شیوع وبا همین منبع است که با فاضلاب آلوده شده است.
1879- ویلیام سوپر انگلیسی از آهک کلرینه شده برای تحت تاثیر قرار دادن مدفوع بیماران حصبه ای، قبل از ورود آن ها به فاضلابرو، استفاده کرد.

ادامه دارد

چنانچه مایل هستید ادامه مطلب را در اختیار داشته باشید، لطفا اینجا را کلیک کنید.

مهم: اگر اطلاعات خود را بیش از مطالعه و خواندن، از طریق شنیدن به دست می آورید بهتان توصیه می کنیم که "چرا مشاوره تلفنی!؟" را بخوانید.

نکته اول: چنانچه متن بالا نیاز شما را بر آورده نکرده است، کلیدواژه خود را در قسمت جستجو( بالای صفحه) وارد کرده و مقالات مرتبط با خواسته خود را ملاحظه نمایید. شاید یکی از آن ها بر طرف کننده نیاز شما باشد
نکته دوم: در صورت تمایل به اخذ مشاوره تلفنی از قوانین مشاوره، مندرج در بالای صفحه یا صفحه نخست، کسب اطلاع نمایید.
نکته سوم: چنانچه مایل هستید فعالیت خود را با صرف هزینه ای معقول در سایت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید، لطفا اینجا را کلیک کنید.