چاپ
بازدید: 82

آهن سیستم آبی(کد 0191)

راهنمایی ضروری: اغلب قریب به اتفاق مطالب این سایت ترجمه خود ما هستند. با توجه به اینکه برخی از این مطالب برای خواننده ایرانی ابهام و سرگشتگی ایجاد می کند، گاه مجبور به ارائه توضیحات اضافی هستیم. از آنجا که برای همه خوانندگان واجب و ضروری است که مطالب ترجمه را از توضیحات اضافی تشخیص دهند، تمام توضیحات اضافی را بصورت نوشته های کج دارای خط زیرین آورده ایم.

iro p 0191
4 نوع آهن و سیستم های تصفیه
باکتری های آهن ارگانیزم های طبیعی خاک و آب زیرزمینی هستند که از آهن تغذیه کرده و ته نشست های زائد بر جای می گذارند.
آهن (Fe) می تواند وارد آب چاه شده و با تاثیر روی هر چیزی، از تغییر طعم غذا و نوشیدنی گرفته تا ایجاد لکه بر روی لباس و وسایل، صاحبخانه را دیوانه نماید. در اینجا چهار نوع آهن یافت شده در منابع آب را ذکر کرده و آنچه شما می توانید در مورد آن ها انجام دهید را گفته ایم.
آهن قرمز
آهن فریک "نامحلول" برای چشم غیر مسلح قابل مشاهده است، و می تواند باعث تعدادی از مسائل درخانه شما، و همچنین در غذا و نوشیدنی گردد.
آهن آب قرمز را می توان توسط یک نرم کننده آب حذف کرد، اما یک تصفیه رایج تر یک فیلتر آهن است، که کالیگان آن را به عنوان بخشی از کل راه حل های خانگی خود ارائه می دهد.
هنر حذف آهن آب، مشکل آهن و زنگار سیستم را حل کرده و بدون بر جای گذاشتن چیزی، آب تمیز را در سینک، تجهیزات، ظروف و لباس ها جاری می سازد.
آهن زلال
آهن "محلول" یک جامد حل شده نامرئی است که می تواند پس از بیرون آمدن از منبع آب خود را ظاهر سازد. این نوع آب کم اکسیژن است و به طور معمول از چاه های عمیق تر و منابع آب زیرزمینی می آید.
رایج ترین راه برای تصفیه آهن روشن یا زلال با نرم کننده آب کالیگان صورت می گیرد، که می تواند آهن آب روشن را از طریق تبادل یون حذف کند؛ به خصوص اگر منبع آب دارای pH پایین باشد. گزینه های دیگر مانند کلریناسیون و صافی سبز منگنز نیاز به نگهداری و میزان مناسب فشار دارند.
آهن آلی
به طور کلی آهن آلی، آهن ترکیب شده با هر ماده آلی حل شده در آب مانند تانن است. تانن یک مولکول زیستی است که توسط پوشش گیاهی تولید می شود و مایعات از جمله چای و قهوه را لکه دار می کند. هنگامی که تانن ها با آب حاوی آهن واکنش نشان می دهند، بقایای سیاه ایجاد می کنند. این امر معمولاً در چاه های کم عمقی رخ می دهد که تحت تأثیر آب های زیرزمینی قرار می گیرد.
آهن آلی می تواند دارای تصفیه دشوار باشد. به متخصصین محلی کالیگان اعتماد کرده و بدانید توصیه های آن ها درست و مقرون به صرفه است و هر آنچه شما نیاز دارید بر آورده می سازد.
باکتری آهن
باکتری های آهن به طور طبیعی موجوداتی در خاک ها و آب های زیرزمینی هستند که از آهن تغذیه می کنند و رسوب زباله ها را باقی می گذارند. آنها لجن تیره بر جای می گذارند که به لوله ها و وسایل می چسبد؛ به خصوص در مخازن آب و توالت و تجهیزات لوله کشی. میکروارگانیسم ها همچنین می توانند منجر به مزه بد و آب بودار شوند.
شما می توانید لجن را از مخزن توالت خود حذف کنید یا از روش های کلرزنی «شوک» استفاده کنید، اما این صرفاً یک راه حل موقت است. تنها راه کاهش میزان باکتری آهن کاهش میزان خود آهن است. برنامه تجزیه و تحلیل آب رایگان برای پیدا کردن بهترین راه حل شما در دسترس است.
آهن می تواند به چاه شما حمله کند
همین امروز آزمایش آب رایگان انجام دهید(مطلب ترجمه است و تست آب در ایران پولی است)

iro p2 0191
نشت
آب های زیرزمینی حاصل از باران یا برف ذوب شده از طریق خاک سفر می کنند تا به بخشی از منبع آب تبدیل شوند. اگر خاک آهن داشته باشد، می تواند با آب حل شود و راه خود را به چاه شما باز کند.
خوردگی
هنگامی که آهن در معرض اکسیژن قرار می گیرد، زنگ را تشکیل می دهد. فلس های زنگاری می توانند از طریق وسایل لوله کشی خورده شده مانند لوله ها و پوشش ها راه خود را به منبع آب شما باز کنند. این علت اصلی موجودیت "آب رنگی" شما است که ممکن است آن را هنگام آمدن از شیر آب، توالت و یا سر دوش خود ببینید.
نکته برای صاحب خانه های جدید: اگر شما صاحب خانه با یک سیستم آب چاه هستید، با همسایه خود در مورد مسائل بالقوه چاه صحبت کرده و آگاه شوید که چگونه آنها این مشکلات را حل کرده اند. چاه نزدیک گاهی اوقات شاخص خوبی از مسائل آب ایجاد کننده مشکل شما است که ممکن است نیاز به مقابله با آن داشته باشید. با این حال، مقدار آهن یا سایر مواد معدنی، جامدات حل شده یا مواد معدنی چیزی است که باید مورد توجه قرار دهید.
سلامتی و رفاه: آیا آهن در آب شما مضر است؟

iro p3 0191
آهن یک ماده مغذی است که همه بدن ها نیاز به عملکرد آن دارند. اما آن نیز برای سلامت شما بد است؛ اگر در دوزهای به اندازه کافی بالا بلع شود.
سازمان حفاظت محیط زیست آهن را یک آلاینده ثانویه در نظر می گیرد، به این معنی که تأثیر مستقیمی بر سلامت شما همانند دیگر مواد جامد حل شده مانند سرب ندارد. به این دلیل، آب چاه شما ممکن است مقدار آهن بالاتری نسبت به استانداردهای فدرال داشته باشد و با این حال، ممکن است برای آسیب رساندن به شما مقدار آهن کافی نباشد. با این حال, آهن آب می تواند ویران کننده خانه شما بوده و باعث خسارات پر هزینه و لکه گردد.
تاثیرات مضر آهن در خانه شما
گرفتگی آهن

iro p4 0191
لکه های رختشویی
لکه های زرد، قرمز یا قهوه ای در صورتی می توانند روی لباس های شما ظاهر شوند که آب رختشویی شما حاوی مقدار بالایی باکتری زنگاری باشد.
آهن می تواند راه خود را در سیستم آب شما از چند راه پیدا کند. آب باران راه خود را از طریق خاک باز می سازد و حل می شود و به داخل طبقات آبدار نشت می کند.
منبع همچنین می تواند از طریق تجهیزات لوله کشی قدیمی، که به طور معمول در سیستم های قدیمی تر چاهی یافت می شوند، در خانه شما باشد. زنگ یک ترکیب دو محصولی طبیعی از آهن قرمز است و می تواند از اجزای سیستم پوسته پوسته شود. این فرایند در صورتی که آب شما اسیدی باشد (پایین تر از ۶٫۵ pH) بیشتر رخ می دهد.
سرامیک و چینی
آهن می تواند لکه هایی را در سینک ها، توالت ها و وان های شما ایجاد کند که حذف آن خسته کننده و دشوار است. علاج های رایج خانه شامل لیمو/ آب لیمو، سرکه و جوش شیرین است، اما این محلول ها موقتی هستند و از آهن در منبع مراقبت نمی کنند.
گرفتگی
آهن می تواند هر چیزی را، از چاه ها و پمپ ها گرفته تا ماشین ظرفشویی، ماشین لباسشویی و دیگر لوازم و لوازم جانبی، مسدود کند. این نیاز به تعمیرات گران قیمت و وقت گیر، و گاهی اوقات، جایگزینی ایجاد می کند.
آب(نوشیدنی) و غذا
اگر تا به حال متوجه طعم فلزی در آب خود شده اید، احتمالا ً بیش از حد آهن در آب است. این طعم مهوع می تواند یک فنجان خوب قهوه، چای و دیگر نوشیدنی های خانگی تولید شده از آب شیر را خراب کند. غذا به ویژه سبزیجات نیز می توانند طعم آب آهن را جذب کنند و باعث شوند طعم های متفاوتی وجود داشته باشد.

#حذف_آهن_آب

صفحه نخست

مهم: اگر اطلاعات خود را بیش از مطالعه و خواندن، از طریق شنیدن به دست می آورید بهتان توصیه می کنیم که "چرا مشاوره تلفنی!؟" را بخوانید.

نکته اول: چنانچه متن بالا نیاز شما را بر آورده نکرده است، کلیدواژه خود را در قسمت جستجو( بالای صفحه) وارد کرده و مقالات مرتبط با خواسته خود را ملاحظه نمایید. شاید یکی از آن ها بر طرف کننده نیاز شما باشد. در این باب به این نکته توجه کنید که از آنجایی که اغلب قریب به اتفاق مطالب این سایت ترجمه خود ما است ممکن است آنچه در سایت های دیگر پیدا نمی کنید را اینجا هم پیدا نکنید، اما آنچه اینجا می یابید را به احتمال زیاد در دیگر جاها نخواهید یافت؛ الا اینکه از اینجا برداشته باشند. در ضمن اگر می خواهید مطالب خوب زیست محیطی سایت های دیگر را ببینید به بخش های روزشمار، هفته شمار و مهم مندرج در صفحه نخست رجوع کنید.( روی قسمت خانه کلیک کنید) این اطمینان را هم داشته باشید که بیشتر مطالب سایت بر اساس پاسخ دادن به سوالات تلفنی یا پیامکی از ما یا دیگران پای بر عرصه وجود گذاشته اند و لذا اگر شما از ما سوالی بپرسید که جوابش را نمی دانیم، یا می دانیم اما در رابطه با آن مطلب در سایت نگذاشته ایم، به احتمال زیاد مدتی بعد مطلبی در باره آن تهیه کرده و در سایت قرار خواهیم داد. 
نکته دوم: در صورت تمایل به اخذ مشاوره تلفنی از قوانین مشاوره، مندرج در بالای صفحه یا صفحه نخست، کسب اطلاع نمایید.
نکته سوم: چنانچه مایل هستید فعالیت خود را با صرف هزینه ای معقول در سایت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید، لطفا اینجا را کلیک کنید.

چنانچه به یکی از دو مقوله "بهداشت" و "محیط زیست" علاقمند هستید، یا کلا نسبت به هیچیک از این دو مقوله نگاه خوبی ندارید، به شما اکیدا توصیه می شود اینجا را کلیک کنید.

در ضمن، اگر دوستدار این هستید که در زمره حامیان ما باشید، لطفا اینجا را کلیک کنید.