walden-pondتصفیه آب آشامیدنی با اسمز معکوس(کد 0233)

راهنمایی ضروری: اغلب قریب به اتفاق مطالب این سایت ترجمه خود ما هستند. با توجه به اینکه برخی از این مطالب برای خواننده ایرانی ابهام و سرگشتگی ایجاد می کند، گاه مجبور به ارائه توضیحات اضافی هستیم. از آنجا که برای همه خوانندگان واجب و ضروری است که مطالب ترجمه را از توضیحات اضافی تشخیص دهند، تمام توضیحات اضافی را بصورت نوشته های کج دارای خط زیرین آورده ایم.


سیستم های آب آشامیدنی اسمز معکوس؛ تجاری و خانگی

DRI P1 0233
سیستم اسمز معکوس خانگی

DRI P2 0233

سیستم های تجاری؛ 200 گالن در روز و بیشتر
آب تست شده را بگیرید
مبحث زیر شامل اطلاعات زمینه مرتبط با منابع آلودگی عمومی آب آشامیدنی، مشکلات تندرستی حاد و مزمن، توصیه های تندرستی، مشکلات زیبایی شناختی مرتبط با آب آشامیدنی است. ما مطالب این صفحه را در کنار هم قرار داده ایم تا مردم را در موضوعات مختلفی آگاه کنیم و همراه با نیازهای تست آنها به آنها کمک کنیم. مرکز تحقیقات آب یک برنامه توسعه است که توسط آقای برایان اونام توسعه یافته است.
حذف آلاینده ها از آب با اسمز معکوس
سیستم های اسمز معکوس بطور مکرر مورد استفاده قرار می گیرند تا سطوح کل جامدات محلول و ذرات معلق آب را کاهش دهند. این سیستم ها گستره ای از یون ها و فلزات را به همراه مواد آلی ویژه، آلاینده های باکتریایی و معدنی، حذف می کنند. بعضی از آلاینده هایی که بطور موثر با اسمز معکوس حذف می شوند در جدول یک آمده اند.
جدول 1- حذف آلاینده ها به وسیله واحدهای خانگی اسمز معکوس

DRI t1 0233
1 سیستم های کربن فعال، که عموما در سیستم اسمز معکوس گنجانده شده اند، می توانند این آلاینده ها را حذف کنند. این فهرست، لیست جامعی از آلاینده هایی که اسمز معکوس می تواند حذف کند نیست، بلکه فهرست ترجیحی برای استفاده کسانی است که می خواهند برای تصفیه آب آشامیدنی خانگی از روش تصفیه عملی اسمز معکوس استفاده نمایند. اغلب سیستم های اسمز معکوس دارای کربن فعال هم هستند و کربن، همچنانکه در جدول آمده، می تواند برای حذف برخی آلاینده ها مورد استفاده قرار گیرد. غشای تنهای اسمز معکوس ممکن است روش موثر حذف کل این آلاینده ها نباشد، ولی یک سیستم با طراحی خوب ممکن است در کاهش این آلاینده ها به سطوح ایمن، موثر باشد. حذف آلاینده به وسیله سیستم ممکن است بنا به شرایط و تجهیزات بهره برداری، متفاوت باشد. برای دانستن بیشتر در باره فیلترهای کربن فعال همراه اسمز معکوس، می توانید تجهیزات مناسب را در اینترنت جستجو نمایید.
اسمز معکوس قادر است میکروارگانیزم ها را حذف نماید. هرچند، استفاده از این امر توصیه نشده است( به عنوان مثال، فقط آب عاری از کلیفرم باید به سیستم تغذیه شود) این موضوع به خاطر این است که به سبب باکتری ها تخریب می تواند اتفاق بیفتد و آلودگی ممکن است از طریق نشت های سوراخ های سوزنی روی دهد. سیستم های عمومی تصفیه اسمز معکوس، اجزای زیر را دارند:
1- پیش فیلتر- عموما یک فیلتر ذره است که ذرات، زنگار و آشغال ها را حذف می کند.
2- یک نرم کننده احتمالی که برای مهار بالا رفتن سختی آب استفاده می شود و یک فیلتر ذره ای قطر کوچکتر
3- واحد تصفیه اسمز معکوس با مخزن ذخیره آب تصفیه شده و یک شستشو یا جریان به خط زائدات
4- فیلتر کربن فعال که اغلب در سیستم تصفیه مورد استفاده قرار می گیرد
5- فیلتر زیر میکرونی برای تصفیه نهایی
آن ها بطور کارآمدی بعضی از ترکیبات آلی را حذف نمی کنند. فیلترهای مکانیکی و فیلترهای کربن فعال تقریبا همیشه با واحد اسمز معکوس استفاده می شوند. اول، فیلتر مکانیکی 1- آشغال ها، ته نشست ها و دیگر ناخالصی ها را حذف می کند که در غیر این صورت باعث گرفتگی غشای اسمز معکوس می گردند. واحد اسمز معکوس 2- بعد نصب می شود. آب در مخزن ذخیره تحت فشار نگهداری می شود(3) یک فیلتر کربن فعال(4)، سپس، ترکیبات آلی که از اسمز معکوس رد شده اند را می گیرد. یک شیر آب جداگانه(5) برای این آب استفاده می شود.
اسمز معکوس، آب زیادی مصرف می کند. عموما حدود 75 درصد آب یا بیشتر همراه آلاینده دور ریخته می شود.
آلاینده هایی که با اسمز معکوس حذف نمی شوند
بعضی از آلاینده ها با اسمز معکوس حذف نمی شوند. این ها شامل گازهای محلولی از قبیل هیدروژن سولفوره هستند؛ یک آلاینده مزاحم عمومی با مشخصه بوی تخم مرغ گندیده که از غشای اسمز معکوس عبور می کند. کارآیی غشای اسمز معکوس در کاهش مقدار آلاینده در آب وابسته به غلظت آلاینده، خواص شیمیایی آلاینده، نوع غشا و شرایط، شرایط بهره برداری است. اسمز معکوس در تصفیه آب واحدهای صنعتی هم مورد استفاده قرار می گیرد.
تست آب
بی توجه به سیستم تصفیه مورد نظر، آب باید در ابتدا تست شده و آلاینده های آن معلوم گردد. سیستم های آب عمومی بطور روتین تست می شوند. اگر آلاینده ها بیش از حداکثر غلظت مجاز باشند، آب باید تصفیه شود تا مشکل حل گردد و یا منبع دیگر آب مناسب برای آشامیدن باید فراهم گردد. در تباین، پایش سیستم های آب اختصاصی، مسئول صاحبخانه است. به همین دلیل، ردیابی آلاینده در سیستم های آب اختصاصی، محتمل تر است. آب آزمایش شده خود را در بسته تست آب اسمز معکوس بگیرید.

تصفیه_آب_اسمز_معکوس#

صفحه نخست

مهم: اگر اطلاعات خود را بیش از مطالعه و خواندن، از طریق شنیدن به دست می آورید بهتان توصیه می کنیم که "چرا مشاوره تلفنی!؟" را بخوانید.

نکته اول: چنانچه متن بالا نیاز شما را بر آورده نکرده است، کلیدواژه خود را در قسمت جستجو( بالای صفحه) وارد کرده و مقالات مرتبط با خواسته خود را ملاحظه نمایید. شاید یکی از آن ها بر طرف کننده نیاز شما باشد. در این باب به این نکته توجه کنید که از آنجایی که اغلب قریب به اتفاق مطالب این سایت ترجمه خود ما است ممکن است آنچه در سایت های دیگر پیدا نمی کنید را اینجا هم پیدا نکنید، اما آنچه اینجا می یابید را به احتمال زیاد در دیگر جاها نخواهید یافت؛ الا اینکه از اینجا برداشته باشند. در ضمن اگر می خواهید مطالب خوب زیست محیطی سایت های دیگر را ببینید به بخش های روزشمار، هفته شمار و مهم مندرج در صفحه نخست رجوع کنید.( روی قسمت خانه کلیک کنید) این اطمینان را هم داشته باشید که بیشتر مطالب سایت بر اساس پاسخ دادن به سوالات تلفنی یا پیامکی از ما یا دیگران پای بر عرصه وجود گذاشته اند و لذا اگر شما از ما سوالی بپرسید که جوابش را نمی دانیم، یا می دانیم اما در رابطه با آن مطلب در سایت نگذاشته ایم، به احتمال زیاد مدتی بعد مطلبی در باره آن تهیه کرده و در سایت قرار خواهیم داد. 
نکته دوم: در صورت تمایل به اخذ مشاوره تلفنی از قوانین مشاوره، مندرج در بالای صفحه یا صفحه نخست، کسب اطلاع نمایید.
نکته سوم: چنانچه مایل هستید فعالیت خود را با صرف هزینه ای معقول در سایت "یاشار بوم راشین" تبلیغ نمایید، لطفا اینجا را کلیک کنید.

چنانچه به یکی از دو مقوله "بهداشت" و "محیط زیست" علاقمند هستید، یا کلا نسبت به هیچیک از این دو مقوله نگاه خوبی ندارید، به شما اکیدا توصیه می شود اینجا را کلیک کنید.

در ضمن، اگر دوستدار این هستید که در زمره حامیان ما باشید، لطفا اینجا را کلیک کنید.  از آنجا که ما توسط دولت حمایت نمی شویم، امید خود را به حمایت شما عزیزان دوخته ایم. پس اگر فکر می کنید ارزش بیشتر دیده شدن را، دست کم جهت مبارزه با آن هایی که با اطلاعات غلط مردم را در مسیر نادرست قرار می دهند، داریم، لطفا لینک زیر را در گروه های شبکه های مجازی( لینکدین، واتس آپ ، تلگرام و ...) به اشتراک بگذارید.

WWW.YARABUMCO.IR