نیم نگاه


midanidVERY

 5comver0007

 09122039437       09224055895         02188331528        09190288290

مژده! مژده: نظر به مرتفع شدن مشکل کوچک بوجود آمده در تولید کمپوست ساز بوکاشی، از اول خرداد 1403 سفارش این نوع سطل را از سر گرفته ایم. ضمن پوزش از علاقمندان، به دلیل تاخیر پیش آمده این مژده را می دهیم که در جهت جبران خسارت، قیمت ها تا پایان خرداد ثابت خواهند ماند.

 

HUOS TOTAL

RUMI4

روش ضدعفونی کردن و گندزدایی وسایل آرایشگری( کد 0548)
لوازم و وسایل بر اساس نوع کار و خطر انتقال عفونت در سه گروه دسته بندی می شوند:
الف-وسایل بحرانی-این وسایل در بافت نرم نفوذ کرده و یا با استخوان تماس پیدا می کنند.(مانند وسایل تیغ و سوزن های تاتو) وسایل بحرانی باید بصورت استریل و بسته بندی خریداری گردند.


ب-وسایل نیمه بحرانی-این وسایل در بافت نرم نفوذ نکرده ولی با مخاط یا پوست ناسالم تماس دارند.این وسایل می بایست حداقل با استفاده از مواد گندزدای سطح متوسط یا سطح بالا گندزدایی گردند.به عنوان مثال ایزوپروپیل الکل 70 درصد، پرکلرین 1 درصد، هیدروژن پراکسید 6 درصد
ج-وسایل غیر بحرانی-این وسایل فقط با پوست سالم تماس پیدا می کنند.مانند شانه،برس، ماشین اصلاح و ...وسایل غیر بحرانی می بایست حداقل با استفاده از یک دترجنت یا مواد گندزدای ضعیف شستشو و گندزدایی گردد.به عنوان مثال ترکیبات چهارتایی آمونیم یا ترکیبی از یک گندزدای سطح پایین و یک ماده شوینده(دترجنت)
برای گندزدایی روش های شیمیایی و غیر شیمیایی در آرایشگاه به شرح زیر قابل استفاده است:
1-روش شیمیایی:شامل محلول های شیمیایی از قبیل پراکسید هیدروژن، ایزوپروپیل الکل، اتیل الکل، هیپوکلریت سدیم(سفید کننده خانگی( ، لیزول، کروزول، ترکیبات فنلی، روغن های روان کننده حاوی گندزدا می باشد.
-برای گندزدایی ابزار و تجهیزات می توان از انواع گندزداهای بیمارستانی که دارای مجوز ساخت یا تولید از وزارت باشد استفاده نمود.(شامل مواد گندزدایی می باشد که برای گندزدایی وسایل و ابزار بیمارستانی استفاده می گردد)
تبصره-استفاده از محلول گندزدای گلوتارآلدئید توصیه نمی شود.
2-روش غیر شیمیایی:بخار با فشار بالا یا حرارت مرطوب(اتوکلاو)، حرارت خشک(آون)، پرتو ماورای بنفش، جوشاندن، اولتراسونیک از جمله این روش ها می باشد.
-حرارت مرطوب و حرارت خشک-در صورتی که از تجهیزاتی مانند حرارت مرطوب(اتوکلاو)، حرارت خشک(آون) و امثال آن استفاده می گردد باید مطابق دستورالعمل شرکت سازنده عمل گردد.
-استفاده از حرارت مستقیم-در این روش وسیله فلزی به طور مستقیم با حرارت شعله در تماس است و برای وسایل فلزی کوچک ممکن است استفاده گردد ولی این روش به مرور زمان باعث تخریب وسایل فلزی خواهد شد و در صورت تجمع کربن ناشی از شعله در سطح وسایل به عنوان یک عامل جهت جلوگیری از فرآیند گندزدایی عمل خواهد نمود.
-جوشاندن-در صورتی که از روش جوشاندن برای گندزدایی ابزار و وسایل استفاده شود باید ابزار و وسایل حداقل به مدت 20 دقیقه بطور کامل با آب جوش تماس یابند.نکات مهم در استفاده از این روش عبارتند از:
1-تعویض آب با تناوب حداقل روزانه
2-اطمینان از اینکه تمام بخش های تجهیزات در تماس با آب است(برای مثال قیچی و انبر باز شود)
3-شستن ظرفی که برای جوشاندن از آن استفاده می شود در پایان هر روز کاری
-اشعه ماورا بنفش-برای گندزدایی و استریل کردن ابزار و تجهیزات مناسب نمی باشد، زیرا قابلیت نفوذ در تمام قسمت های سطوح و تجهیزات را ندارند و فقط بار میکروبی را کاهش می دهند.
-تمیز کردن یا گندزدایی لوازم یکبار مصرف ممنوع می باشد.